Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Wozy strażackie zdalnie sterowane do 200 zł

Wóz strażacki to zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych pojazdów przez małych fanów motoryzacji. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z zachwytem patrzą na przejeżdżające obok nich wozy strażackie śpieszące do akcji. Marzą, by w przyszłości zostać strażakiem i nieść pomoc innym. Zdalnie sterowany wóz strażacki jest świetnym wstępem do realizacji tych pragnień i rozwijania pasji.

Katarzyna Olszyńska
Katarzyna Olszyńska 15-11-2016 aktualizacja: 09-01-2019

Czas czytania: 4 min

zamknij

Wozy strażackie zdalnie sterowane do 200 zł

Im bardziej realistyczny wóz strażacki uda nam się znaleźć, tym większa frajda podczas zabawy. Dopracowane szczegóły, realistyczne proporcje, teleskopowa drabina z koszem umożliwiająca przeprowadzenia akcji na dużych wysokościach. Tych cech należy szukać wybierając zdalnie sterowany wóz strażacki. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Elementy ruchome

Teleskopowa drabina lub wysięgnik z koszem, w którym może przebywać jeden lub dwóch strażaków, to podstawowy ruchomy element w każdym zdalnie sterowanym wozie strażackim. W prostych modelach porusza się jedynie w pozycji góra i dół. W najwyższych modelach obraca się o 360 stopni i podnosi prawie do pozycji pionowej, umożliwiając gaszenie pożarów w wysokich budynkach, ewakuację osób z pomieszczeń odciętych przez ogień itp. Można również znaleźć modele wozów strażackich z obrotowymi stacjonarnymi armatkami wodnymi lub otwieranymi drzwiami umożliwiającymi wykorzystanie figurek strażaków podczas zabawy. Im więcej opcji, tym więcej możliwości zabawy.

Zbiornik z wodą i sikawka

Specjalny zbiornik z wodą ukryty w zdalnie sterowanym wozie strażackim to już zdecydowanie wyższy poziom zabawy. Możemy go uzupełniać wedle potrzeb, a połączony z nim wąż umożliwia polewanie wodą terenu objętego pożarem. Dostarczanie wody w modelach do 200 zł odbywa się ręcznie dzięki zewnętrznej ręcznej pompie w formie przycisku. Im szybciej dziecko naciska przycisk, tym silniejszy strumień wody wydostaje się z armatki wodnej lub węża.

Po takiej zabawie trzeba przygotować się na sprzątanie, ale to drobiazg, który nie ma znaczenia w odniesieniu do ogromnej frajdy z zabawy, jaką ma dziecko. Modele ze zbiornikiem na wodę rewelacyjnie sprawdzą się podczas zabawy w ogrodzie lub na balkonie czy tarasie.

Pilot zdalnego sterowania

Bez dobrego pilota ani rusz. Ważne, aby był dopasowany do dziecięcych małych dłoni, niezbyt ciężki i o dość dużym zasięgu (20–30 m). Można trafić na modele, które poruszają się jedynie do przodu oraz mogą skręcać w prawo i w lewo. W pełni komfortową jazdę zapewnią jednak wozy strażackie posiadające również możliwość jazdy do tyłu. Uwaga, w większości zestawów zdalnie sterowanych wozów strażackich brakuje baterii. Kupując więc taką zabawkę, warto od razu zaopatrzyć się w zestaw pasujących do niego baterii. Pamiętajcie też, że im prostszy pilot i tym samym prostsze sterowanie wozem strażackim, tym młodsze dziecko będzie w stanie się nim bawić.

Akcesoria dodatkowe

W ofercie sklepów można znaleźć wiele modeli zdalnie sterowanych wozów strażackich. Są one wyposażone w dodatkowe akcesoria lub funkcje. Im bardziej dopracowane modele, tym większa radość z zabawy. Oto czym różnią się między sobą te auta i co może zachwycić dziecko:

  • Oświetlenie – zazwyczaj zdalnie sterowane wozy strażackie mają klasyczne oświetlenie auta, czyli światła przednie i tylne. Można jednak znaleźć modele z podświetlaną kabiną lub syreną alarmową.

  • Drabinki – dodatkowa drabina przyda się podczas akcji gaśniczej. Jeśli można ją odczepić od wozu strażackiego, to pomoże np. zdjąć wystraszonego kota z wysokiego drzewa.

  • Kotwy/podpory – rzadko spotykane, ale jakże potrzebne. Stabilizują wóz strażacki podczas akcji z użyciem maksymalnie wysuniętego wysięgnika lub na niestabilnym czy nierównym terenie.

  • Dźwięki – odgłosy syreny, cofania czy klaksonu z pewnością sprawią, że zabawa wozem strażackim będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

  • Tryb demonstracyjny – niespotykane rozwiązanie, które pozwala zobaczyć, co potrafi dana jednostka. Świetne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają tego typu zabawki, ale czasem jeszcze mają problem z korzystaniem z pilota i chcą po prostu popatrzeć na wóz bojowy w akcji.

Mam w domu, przy dwóch chłopcach, kilkanaście różnego rodzaju wozów strażackich, w tym modele ze zbiornikami wodnymi lub wysięgnikami w różnych rozmiarach. Dzieci je uwielbiają!

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro