Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Wózki składane - 6 kompaktowych propozycji do małego samochodu

Zakup małego, praktycznego i zwrotnego wózka, który upchniemy w samochodzie, a po rozłożeniu będzie komfortowy dla dziecka, to nie problem. Opcji dla miłośników małych samochodów i kompaktowych rozwiązań jest sporo.

Wózki składane - 6 kompaktowych propozycji do małego samochodu

W idealnym scenariuszu wraz z przyjściem na świat dziecka pod naszym domem powinien się pojawić duży, rodzinny samochód z bagażnikiem, w którym zmieścimy wszystko, co tylko będzie nam potrzebne. W rzeczywistości bywa gorzej. Niekiedy sami nie chcemy rezygnować z ulubionego niewielkiego auta. Problem pojawia się zwykle, gdy musimy zapakować do niego wózek. Na szczęście na rynku jest kilka modeli, które składają się do naprawdę niewielkich rozmiarów i bez problemu zmieścimy je w kabinie samochodu.

  • Quinny – specjalista od mobilności. Wszystkie wózki tego producenta mają jedną wspólną cechę: łatwo się składają do kompaktowych rozmiarów. Najlepszym przykładem jest jeden z najnowszych produktów, wielofunkcyjny Zapp Flex (od 1449 zł). W wersji podstawowej to lekka i zwrotna spacerówka z rozkładanym siedziskiem. Po złożeniu ma wymiary 73 cm x 37,5 cm x 38,5 cm i waży niecałe 9 kg. Na lekkim stelażu możemy również zamontować ultralekką (3 kg) składaną gondolę lub fotelik samochodowy. Dzięki temu wózek może być używany przez dzieci od urodzenia aż do 3,5 lat. Do wyboru 12 wersji kolorystycznych i mnóstwo praktycznych akcesoriów.

  • Najmniejszym i najlżejszym wózkiem Quinny jest Yezz Air (od 599 zł). Lekka spacerówka waży 5,6 kg, po złożeniu ma wymiary 23,5 cm x 68,5 cm x 27 cm, a wygodny kształt pozwala ją nieść na ramieniu. Nadaje się dla ważących do 15 kg. Jej minusem jest tylko jedna pozycja położenia siedziska. Jednak ze względu na wagę i rozmiary spacerówki nie ma to aż tak dużego znaczenia.

  • Doona – fotelik i wózek 2 w 1 (od 1489 zł) to system przeznaczony do małych, miejskich samochodów. Na komplet składa się fotelik samochodowy dla dzieci od urodzenia do 12 miesiąca życia oraz całkowicie zintegrowane z nim kółka. To oznacza, że aby zabrać malucha na spacer, wystarczy wyjąć z auta fotelik i rozłożyć jego stelaż, a błyskawicznie uzyskamy zwrotny wózek wyposażony w hamulec i amortyzowane koła. Wózek został zatwierdzony do użytku w samolotach (w Europie i w USA), dlatego bez problemu możemy zabrać go ze sobą na wakacje. To idealne rozwiązanie dla podróżujących rodziców.

  • GB Pockit, czyli najmniejszy wózek świata (od 699 zł). Jeden z niewielu wózków, którym udało się znaleźć w Księdze rekordów Guinnessa. To miejska spacerówka o wadze 4,3 kg, składająca się do wymiarów 30 cm x 18 cm x 35 cm, czyli umożliwiających jej schowanie w plecaku lub większej damskiej torbie. Zmieści się nawet pod siedzeniem w samochodzie. Ma prosty w użyciu mechanizm i bez trudu pozwala się rozłożyć jedną ręką. Idealny wózek na zakupy czy weekendowy city break. Wygodne siedzisko, pasy z miękkimi otulinami i opcja blokady przednich kół do jazdy na wprost to elementy, dzięki którym sprawdzi się również w nieco trudniejszym terenie.

  • Chicco Ohlala (od 579 zł) – najlżejszy wózek w naszym zestawieniu. Waży jedynie 3,8 kg, co sprawia, że jego transport w ręku nie będzie stanowił żadnego problemu. Po złożeniu ma wymiary 30 cm x 50 cm x 90 cm i samodzielnie stoi, więc łatwo umieścimy go pionowo za siedzeniem lub położymy na podłodze przy tylnej kanapie w samochodzie. Jego ogromną zaletą jest rozkładane siedzisko, pozwalające na rozłożenie całkowicie płasko (idealna opcja dla maluszków), a także regulowany podnóżek.

  • Babyzen Yoyo Plus (od 1849 zł) – wielofunkcyjny wózek wyróżniający się ciekawym designem i wyjątkowo solidną konstrukcją. W skład zestawu wchodzą: rozkładana rama, siedzisko dla dzieci od 6 miesiąca życia, komplet akcesoriów oraz adapterów pozwalających na montaż najpopularniejszych fotelików samochodowych, dzięki czemu może być używany od urodzenia aż do osiągnięcia przez dziecko wagi 18 kg. Po złożeniu ma wymiary 52 cm x 44 cm x 18 cm (czyli swobodnie mieści się za siedzeniem w samochodzie) i waży 6,2 kg. Ma 4-kołowe zawieszenie, łatwo prowadzi się nawet jedną ręką, a system soft-drive pozwala na jazdę po trudnym terenie bez konieczności blokowania przedniej osi. Dużym udogodnieniem podczas przenoszenia złożonego wózka jest dołączony pasek na ramię.

Lekkie wózki składane do kompaktowych rozmiarów mieszczących się w kabinie samochodu wcale nie muszą zmniejszać wygody podróżującego w nich dziecka. Nowoczesne rozwiązania i ultralekkie materiały sprawiają, że możemy mieć funkcjonalny i komfortowy wózek, który bez trudu zmieścimy w aucie czy zabierzemy w podróż samolotem.

Przeczytaj również: Kupujemy fotelik samochodowy dla dziecka

Czytaj też o wózkach idealnych do samolotu

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro