Worek na buty dla dziecka – zrób to sam
Zdaniem eksperta

Worek na buty dla dziecka – zrób to sam

Przygotowania do nowego roku szkolnego trwają w najlepsze! Jeśli twoje dziecko rozpoczyna przygodę z przedszkolem, warto zaopatrzyć je w kilka niezbędnych rzeczy. Wśród nich na jednym z pierwszych miejsc jest worek na buty. Uszyty własnoręcznie będzie przydatnym prezentem oraz wspaniałą pamiątką.

udostępnij

Ewa BrzozowskaEwa Brzozowska / 10-09-2018

Co będzie potrzebne?

Zanim zaczniesz szyć worek na buty, skompletuj:

Krok 1. Wycięty kawałek jednolitej bawełny obrębiamy ściegiem zygzak lub owerlokiem, tak by zabezpieczyć materiał przed pruciem. Składamy na pół i przygotowujemy aplikację. Dla chłopca wymyśliłam żaglówkę, natomiast dla dziewczynki – balon. Potrzebne elementy wycinamy z kawałków kolorowej lub wzorzystej bawełny. Podklejamy je flizeliną – jest to konieczne do uzyskania estetycznego wyglądu aplikacji. Elementy przypinamy za pomocą szpilek w odpowiednim miejscu.

worek

Krok 2. Aplikację możemy przyszyć na dwa sposoby. Najczęściej spotykamy wykorzystanie zygzaka. W pierwszej kolejności elementy przyszywamy stębnówką, tak by ustabilizować je w odpowiednim miejscu. Później ustawiamy maszynę na gęsty ścieg zygzakowy i przyszywamy, pilnujemy, by materiał nigdzie się nie zmarszczył.

worek

Krok 3. Drugim sposobem jest wykorzystanie samej stębnówki. Znów ustawiamy gęsty ścieg i przeszywamy w odległości 0,5 cm od brzegu tkaniny. Dokładnie rozprasowujemy aplikację.

worek

worek

Krok 4. Składamy część główną prawą stroną do środka. Zszywamy boki, zostawiamy ostatnie 5 cm niezszyte. Rozprasowujemy szew.

worek

Stębnujemy pozostawioną część, tak jak na zdjęciu poniżej:

worek

Krok 5. Górną część zakładamy na szerokość 3 cm i zaprasowujemy. Zszywamy w odległości 2,5 cm od brzegu. Odwracamy worek na prawą stronę i rozprasowujemy.

worek

Krok 6. Wciągamy tasiemkę lub sznurek w tunel. Pomagamy sobie agrafką. Końce tasiemki związujemy. Powtarzamy z drugiej strony.

worek

Worek na buty jest już gotowy! Możesz wykorzystać inne pomysły, każda dziewczynka ucieszy się z aplikacji motyla lub baletnicy, a chłopcy będą zachwyceni koparką lub samochodem. Dodatkowo możesz użyć drewnianych guzików lub innych ozdób – dzięki nim możesz wyczarować coś oryginalnego. Pamiętaj, ogranicza cię tylko wyobraźnia!

worek

worek

worek

worek

worek

worek

worek

worek

Jeśli szukasz więcej pomysłów, sprawdź, jakie produkty możesz znaleźć na Allegro.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro