Woreczki sensoryczne – DIY

Woreczki sensoryczne – DIY

Szukasz pomysłu na zabawę w domu z przedszkolakiem? Uszyj kilka woreczków sensorycznych, by poprzez wspólne aktywności mądrze dbać o rozwój swojego dziecka. Kolorowe woreczki wypełniamy materiałem o różnej wadze i gramaturze – dzięki temu dostarczamy zróżnicowanych bodźców działających na zmysł dotyku oraz rozwijamy zdolności motoryczne. A dodatkowo cała rodzina świetnie się bawi!

udostępnij

Ewa BrzozowskaEwa Brzozowska / 03-12-2018

Co będzie potrzebne?

Do uszycia śpiworka do wózka będziemy potrzebować kilku rzeczy:

  • kawałki różnokolorowej bawełny, o wymiarach 20 x 30 cm,
  • maszyna do szycia,
  • różnego rodzaju wypełnienia
  • podstawowe akcesoria krawieckie.

Krok 1. Wycięte kawałki materiału składamy na pół, prawą stroną do środka. Zszywamy brzegi, w jednym zostawiamy kilkucentymetrowy otwór na wywinięcie.

worek

Krok 2. Ścinamy zapas materiału na rogach, w odległości 2 mm od linii szwu – uważamy, by go nie uszkodzić.

worek

worek

Krok 3. Woreczki odwracamy na drugą stronę i rozprasowujemy. Jeśli chcemy, możemy przestębnować je dookoła w odległości 1 cm od brzegu.

worek

Krok 4. Przez zostawiony wcześniej otwór wsypujemy wypełnienie. Możemy wykorzystać zapasy kuchenne – fasolę, groch, soczewicę, kaszę, ryż. Ważne, by woreczki nie były zbyt ciężkie, wystarczy około 100 gr. Na koniec zszywamy otwór ręcznie, tak by nitka była niewidoczna.

worek

worek

Nasze woreczki są już gotowe! Może urządzisz rodzinną olimpiadę? Wystarczy zorganizować kilka stanowisk, np. rzuty woreczkami do kosza, przejście po linii z woreczkiem na głowie, podskoki z woreczkiem między kolanami czy slalom między woreczkami. A może rodzinna bitwa na woreczki? Na środku dywanu rozkładamy skakankę lub linę, dzielimy go tym samym na dwa równe pola. Na każdym z nich siadają zawodnicy. W określonym czasie (np. minuta) wszyscy przerzucają worki, chwytając je stopami. Gdy zabrzmi sygnał, podliczamy worki – ta drużyna, która ma mniej worków na swoim polu, zdobywa punkt. Jak widzisz – możliwości są nieograniczone!

worek

worek

worek

worek

Jeśli szukasz więcej pomysłów, sprawdź, jakie produkty możesz znaleźć na Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro