Wniesienie, ustawienie, montaż sprzętu AGD i RTV z Allegro

Wniesienie, ustawienie, montaż sprzętu AGD i RTV z Allegro

Na Allegro kupimy dowolny sprzęt AGD i RTV. Jednak pralka, lodówka czy telewizor nie należą do najlżejszych przedmiotów. Wybierając odpowiednią aukcję, możemy zagwarantować sobie takie usługi, jak: wniesienie, ustawienie, montaż i przygotowanie sprzętu do pracy.

udostępnij

Mikołaj BarbanellMikołaj Barbanell / 09-09-2019

Jeśli kupujemy sprzęt wielkości pralki czy lodówki, powinniśmy wykupić dodatkowe usługi. Sam transport urządzenia może nie rozwiązać naszych problemów. Dlatego kupując wybrany sprzęt AGD lub RTV na Allegro, możemy zagwarantować sobie jego wniesienie do konkretnego lokalu. Fachowcy mogą również zająć się ustawieniem i montażem. Po wyjściu monterów możemy od razu cieszyć się nowo zakupionym urządzeniem. Zobaczmy zatem, jak wyglądają usługi dostępne na Allegro, dzięki którym zaoszczędzimy czas i będziemy pewni, że nasz nowy sprzęt zostanie prawidłowo przygotowany do działania.

Sprzęt AGD i RTV a oferty Allegro

Chcesz zmienić lodówkę lub telewizor albo potrzebujesz nowej pralki? Na Allegro znajdziemy aukcje z niemal każdym sprzętem AGD i RTV, dostosowany do naszych oczekiwań i naszego budżetu. Allegro daje też możliwości dokupienia od razu drobnych rzeczy koniecznych do montażu. Dobrym przykładem jest telewizor – jeśli chcemy zawiesić go na ścianie, to możemy od razu kupić odpowiednie uchwyty. To wszystko zrobimy z poziomu komputera lub smartfona bez wychodzenia z domu.

Czy problem może się pojawić, gdy kupujemy sprzęt o dużych gabarytach? Absolutnie nie. Wielu sprzedawców na Allegro oferuje kompleksowe usługi, łącznie z wniesieniem czy montażem. Jak to wygląda w praktyce?

Wniesienie sprzętu do domu

Wniesienie to dodatkowa usługa, dostępna u wybranych sprzedawców sprzętu AGD i RTV. Polega na tym, że kurier jest zobowiązany dostarczyć zakupiony produkt do konkretnego lokalu – jeśli tylko istnieje taka możliwość. Każdy sprzęt na aukcji może mieć inaczej zdefiniowaną usługę wniesienia. Przed wyborem powinniśmy dokładnie zapoznać się z opisem. Warto dodać, że zanim kurier dostarczy sprzęt, powinniśmy przygotować na niego miejsce. Na Allegro znajdziemy tysiące aukcji z usługą wniesienia. Zobaczmy zatem, co dokładnie możemy kupić.

Wśród sprzętów z opcją wniesienia znajdziemy pralki, lodówki, kuchenki czy zmywarki – mogą być to urządzenia wolnostojące lub do zabudowy. Na co warto zwrócić uwagę? Kuchenka gazowa Beko FSM62332DXT z piekarnikiem elektrycznym w kolorze inox. Jej koszt to około 1355 złotych, a za dodatkową opłatą około 100 złotych możemy uzyskać pakiet wniesienia sprzętu wraz z jego ustawieniem.

Ustawienie zamawianego sprzętu

Usługa wniesienia obejmuje dostarczenie sprzętu AGD lub RTV pod konkretnie wskazany adres. Dlatego często w parze z tą usługą występuje również opcja ustawienia zamówionego przedmiotu. Osoby odpowiadające za transport urządzenia nie tylko wnoszą je do mieszkania, ale też ustawiają w konkretnie wskazanym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z tej usługi, to powinniśmy wcześniej zapewnić kurierowi swobodny dostęp do odpowiednio przygotowanego miejsca. W tym przypadku również warto zapoznać się z dokładnym opisem usługi przed zakupem sprzętu. U każdego sprzedawcy może to wyglądać inaczej – zobaczmy dostępne aukcje z usługą ustawienia.

Wśród sprzętów AGD z możliwością wniesienia i ustawienia warto zwrócić uwagę na lodówkę Samsung RB37J506MSA/EF.Działa ona w klasie energetycznej A+++, a jej całkowita pojemność wynosi 353 litry. Na Allegro są aukcje, na których kupimy ten model za 1899 złotych, a za opłatą kolejnych 39 złotych fachowcy wniosą i ustawią nowy sprzęt.

Nowy sprzęt a montaż

Co powinniśmy zrobić, kiedy nie chcemy sami zajmować się np. podłączeniem nowego sprzętu? Najlepiej skorzystać z usługi montażu. Fachowiec zajmie się wtedy przyłączeniem sprzętu do odpowiedniej instalacji. Oczywiście inaczej będzie wyglądał montaż kuchenki, a inaczej lodówki. Z tej usługi warto skorzystać np. podczas kupna płyty lub kuchenki gazowej. Przed zakupem sprzętu z daną usługą powinniśmy zapoznać się z jej dokładnym opisem, byśmy wiedzieli, na czym dokładnie będzie polegała. Zobaczmy zatem, jakie sprzęty na Allegro kupimy wraz z montażem przez fachowca.

Usługa montażu będzie dobrą opcją w przypadku zakupu kuchenek i płyt grzewczych. Nie musimy się martwić o złe przyłączenie sprzętu do instalacji, gdyż zrobi to za nas monter. Wśród dostępnych aukcji możemy skusić się na płytę indukcyjną Bosch PIE651FC1E z dotykowym panelem sterującym. Koszt płyty to około 1849 złotych – w zależności od aukcji. Za dodatkowe 250 złotych możemy wykupić usługi wniesienia i montażu.

Przygotowanie sprzętu do pracy – na czym to polega?

Jeśli zdecydowaliśmy się na montaż sprzętu przez wykwalifikowaną osobę, to możemy do tego dokupić usługę przygotowania sprzętu do pracy. Monter wykonuje wtedy szereg czynności, aby nowe urządzenie było gotowe od razu do użytku. Gdy fachowiec przygotuje sprzęt, to po jego wyjściu możemy skorzystać np. z pralki, aby nastawić pierwsze pranie. Zakres usługi przygotowania pracy każdy sprzedawca definiuje inaczej i odpowiednio do sprzętu znajdującego się na danej aukcji. Aby dowiedzieć się, jakie operacje wykona monter, powinniśmy zapoznać się z opisem usługi. Czas sprawdzić, jaki sprzęt dostaniemy na Allegro z możliwością przygotowania go do pracy.

Chcemy zaoszczędzić czas i być pewni, że nasz nowy sprzęt będzie funkcjonował prawidłowo. Decydujemy się zatem na wykupienie usługi przygotowania sprzętu do pracy. Wśród dostępnych aukcji znajdziemy zmywarkę Bosch SMS25AI03E Serie 2, której pojemność wynosi 12 kompletów. Sprzęt funkcjonuje w klasie energetycznej A++. Koszt zmywarki na jednej z aukcji wynosi 1521 złotych. Sprzedawca oferuje pełen pakiet: wniesienie, ustawienie, montaż i przygotowanie do pracy – całość wiążę się z dodatkową opłatą w wysokości 210 złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro