Wiosenne buty dla chłopca

Wiosenne buty dla chłopca

Duża ilość słońca zachęca do większej aktywności na świeżym powietrzu. Odstawiamy na bok ciężkie zimowe obuwie i sięgamy po lżejsze – wiosenne. Jak wybrać odpowiednie buty dla chłopca, aby jego stopa rozwijała się prawidłowo? Jakie obuwie sprawdza się wczesną i późną wiosną?

udostępnij

Iwona SzadkowskaIwona Szadkowska / 24-03-2015

Wiosna to okres, gdy drzewa i krzewy rozkwitają. Pojawiają się pierwsze kwiatki, słońce świeci mocniej, a ptaki śpiewają znacznie weselej. Wówczas również zdajemy sobie sprawę z tego, że buty naszego syna są już za małe lub za ciepłe. Pora wybrać coś nowego, specjalnie na wiosnę.

Wybór odpowiedniego obuwia

Stopę dziecka warto mierzyć co trzy miesiące. Możemy wówczas w pełni kontrolować jej wielkość i dobierać odpowiedniej wielkości obuwie. Ważne jest, aby wybierając buty, dbać nie tylko o ich atrakcyjny wygląd, ale też o zdrowy rozwój stopy podopiecznego.

Wielkość stopy możemy łatwo zmierzyć, ustawiając na kartce stopę dziecka tak, aby pięta dotykała lekko ściany. Dzięki temu maluch nie będzie ciągle jej przesuwał. Następnym krokiem jest zaznaczenie punktu najbardziej wysuniętego do przodu, czyli pierwszy palec. Mierzymy odległość od brzegu kartki, gdzie ustawiona była pięta, do czubka najdłuższego palca. Podczas pomiaru dziecko powinno stać w lekkim rozkroku. Dzięki temu ciężar ciała jest rozłożony na obie stopy. Obuwie dobieramy o pół centymetra większe.

Jakie powinny być idealne buty na wiosnę?

Dobre buty powinny mieć:

  1. Antypoślizgową podeszwę – co uchroni dziecko przed upadkiem.
  2. Stabilną piętę – uchroni to stopy młodszych dzieci przed nieprawidłowym ustawianiem nóg.
  3. Elastyczne spody – nie ograniczają sprawności stopy.
  4. Szersze czubki – zapewniają pełen komfort palcom.

Dodatkowo dobrze, jeżeli obuwie jest wykonane z oddychającego, niezbyt sztywnego materiału. Stopa dziecka ma czuć się w obuwiu przede wszystkim wygodnie i komfortowo. Ruch stopy nie powinien być ograniczany.

Propozycje obuwia dla chłopców na wiosnę

Wczesną wiosną, gdy pogoda jest jeszcze bardzo zmienna, jedną z propozycji mogą być trzewiki. Lekka konstrukcja ułatwiająca poruszanie i elastyczna podeszwa sprawdzą się podczas biegania i maszerowania. Zapinanie na rzepy lub sznurowadła umożliwią dopasowanie obuwia do tęższej oraz węższej nogi.

Jedną z propozycji mogą być półbuty i trzewiki Mrugała. Mają podszewkę ze skóry naturalnej, elastyczne spody, wysoką i usztywnioną piętę, wyprofilowaną wkładkę i antypoślizgową podeszwę. Zapinanie na rzepy ułatwia ich zakładanie dzieciom w wieku przedszkolnym. Koszt obuwia Mrugała to od około 120 zł do około 200 zł.

Buty Bartek również sprawdzają się w okresie wiosennym. Możemy dobrać odpowiedni model dla młodszych i starszych dzieci. Zapewniają one zdrowy rozwój stopy, są lekkie, wytrzymałe i wykonane z oddychających materiałów. Mają również wkładki profilowane. Koszt butów Bartek dla chłopców to od około 60 zł do około 300 zł.

Ciekawą propozycję dla chłopców mają również producent butów Primigi. Obuwie sportowe Primigi jest skierowane do młodszych i starszych dzieci. Zapewnia ono prawidłowy rozwój stopy. Buty są lekkie, wykonane z oddychających i antybakteryjnych materiałów. Do wyboru mamy również trampki Primigi, które są lekkie i wytrzymałe. Za buty Primigi zapłacimy od około 120 zł do około 300 zł.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również buty sportowe – Adidas, Nike, Puma. Sprawdzają się nie tylko na zajęciach z piłki nożnej, koszykówki, ale i do codziennego użytkowania – biegania, chodzenia, wspinania się po drzewie i jazdy na rowerze. Co więcej, są one bardzo wytrzymałe, co w przypadku chłopców ma duże znaczenie. Koszt dobrych butów sportowych to ponad 100 zł.

Podsumowanie

Wybierając dla małego chłopca buty na wiosnę, poza doborem odpowiedniego rozmiaru, zadbajmy o prawidłowy rozwój stopy. Buty powinny być elastyczne, lekkie, z usztywnioną piętą i zapięciem, które umożliwią dopasowanie buta do szerszej i węższej nogi. Sięgajmy po buty wytrzymałe oraz wygodne.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro