Wielofunkcyjne piekarniki 3D – jaki kupić?

W skład wyposażenia kuchni wchodzi piekarnik – to sprawa oczywista. W nim to przygotowujemy wiele smacznych potraw, które są rozkoszą naszego podniebienia. Jednocześnie mamy względem tego urządzenia spore wymagania. Jaki piekarnik wielofunkcyjny spełni nasze oczekiwania? Czym jest piekarnik 3D?

Mirosław Górzyński Mirosław Górzyński / 29-06-2016

Cóż takiego jest to 3D? Często słyszymy w reklamach telewizyjnych, gdzie producenci oferują swoje produkty i podkreślają, że dane urządzenie posiada opcję 3D. To wszystko przyprawia o zawrót głowy! Krótko i zwięźle wyjaśniam. W tradycyjnym piekarniku proces pieczenia odbywa za pomocą grzałek (dolnej i górnej), które pracują równocześnie. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku wypieku ciast, mięs i innych produktów. Natomiast podczas pieczenia w piekarniku z funkcją 3D zostają uruchomione wszystkie elementy grzewcze – górna i dolna grzałka, grzałka owalna oraz wentylator. Ciepło zostaje równomiernie rozłożone i rozprowadzane po całym wnętrzu urządzenia. Zapewnia to szybsze pieczenie i dokładne opiekanie potrawy. Zaletą urządzeń z opcją 3D jest również możliwość przygotowania kilku potraw jednocześnie. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas, jak i również energię.

Piekarniki wielozadaniowe 3D – topowe modele

Urządzenia tego typu przeznaczone są do zabudowy, dlatego należy dobrze zaplanować swoją kuchnię, żeby uniknąć niepotrzebnych przeróbek. Producenci piekarników zadbali o odpowiednią oprawę, która komponuje się z każdym wnętrzem i kolorem. Większość firm posiada piekarniki w kolorze białym, stalowym lub grafitowym. Do wyboru mamy również fronty w kolorach: antracytu, cynamonu lub miedzi. Barwa frontu to nie wszystko. Jest również do wyboru szeroka gama frontów utrzymanych w stylu retro lub rustykalnym. Producenci prześcigają się w swoich pomysłach, oferując piekarniki z frontem lustrzanym, wypukłym, szklanym, a nawet panoramicznym. Większość marek, np. Bosch, Electrolux, Gorenje, Samsung, Whirlpool, Beko oferują fronty tradycyjne.

BEKO BIR32400XMS

Jednym z modeli wyposażonych w funkcę 3D jest produkt firmy Beko, który wyróżnia się bardzo dużą pojemnością. Sprzęt ten charakteryzuje odsłonięty front z szybą pokrytą nanopowłoką, która jest odporna na zabrudzenia. Została pozbawiona śrub oraz załamań. Tego typu konstrukcja znacznie ułatwia czyszczenie. Atutem modelu są miękkie zawiasy, które gwarantują delikatne i ciche zamykanie drzwiczek oraz teleskopowe prowadnice. Piekarnik sterowany jest za pomocą wyświetlacza dotykowego. Oprócz standardowego pieczenia posiada funkcję rozmrażania, pieczenia z termoobiegiem oraz funkcję grilla. Zastosowana technologia Slow Cooking zainteresuje niejednego smakosza. Pozwala ona na zachowanie soczystości, aromatu i smaku potrawy, dzięki spowolnionemu tempu pieczenia. Technologia 3D wspomagana jest przez inną – Surf. Nagrzane powietrze wprowadzane jest przez dodatkowe otwory wentylacyjne znajdujące się w bocznych ścianach. Dzięki temu potrawa jest pieczona równomiernie. W tym modelu użytkownik może przygotować 3 posiłki jednocześnie.

BOSCH HBA74R150E

Producent firmy Bosch w swoim modelu usprawnił działanie termoobiegu. Zastosował nowy tryb grzania 3D Plus Eco, którego wydajność jest o 30% większa. Dzięki temu można oszczędnie przyrządzać potrawy na jednym poziomie piekarnika. Urządzenie posiada dodatkową izolację, która obniża zużycie energii. Zaletą modelu jest funkcja automatycznego samooczyszczenia przez pyrolizę. Uroku dodaje nowoczesny design frontu ze stali szlachetnej i czarnego szkła.

Siemens HS636GDS1

Termoobieg 3D Plus Eco zastosowany w modelu Siemens HS636GDS1 to zaawansowana, automatyczna regulacja temperatury na jednym poziomie piekarnika. Posiada funkcję szabasową, która pozwala na podtrzymywanie wysokiej temperatury we wnętrzu urządzenia. Zapewnia to, że nasze potrawy długo pozostaną ciepłe. Producent wyposażył swoje urządzenie w 13 programów podstawowych oraz kilka funkcji z wykorzystaniem pary. Zaletą modelu jest dość duży wyświetlacz TFT o przekątnej 3,7 cali z sensorowymi przyciskami. Cała konstrukcja piekarnika jest zgodna ze standardem EcoClean, która nie pozwala na osadzanie się tłuszczu na ścianach urządzenia.

BEKO BIM24302B

Nowoczesny i wielofunkcyjny piekarnik o dość dużej pojemności – 71 litrów w przystępnej cenie. Możemy go kupić za około 1100 złotych. Charakteryzuje się szeroką funkcjonalnością, oferując trzy funkcje pieczenia: tradycyjne, z termoobiegiem oraz pieczenie w 3D. Posiada również funkcje grilla oraz rozmrażania. Natomiast funkcja Booster umożliwia szybkie nagrzanie się piekarnika. Urządzenie posiada czytelny i prosty w obsłudze wyświetlacz. Zaletą modelu są teleskopowe prowadnice, które ułatwiają wysuwanie tacy z gorącymi potrawami. W każdej polskiej kuchni znajduje się piekarnik. Bez jego pomocy wielu potraw nie da się przygotować. Współczesne piekarniki to zaawansowane urządzenia, dzięki którym możemy przygotować smaczne dania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro