Wielofunkcyjne edukacyjne tablice magnetyczne do 30 zł. Przegląd

Wielofunkcyjne edukacyjne tablice magnetyczne do 30 zł. Przegląd

Nie ma nic korzystniejszego dla dziecka niż zabawki, które rozwijają jego twórcze myślenie i powodują wzrost wiary we własną siłę sprawczą. Można natrafić na bardzo wiele zabawek nazywanych interaktywnymi. Jednak w większości z nich „interaktywność” jest ograniczona – polega głównie na świeceniu i graniu melodii. Niestety czasem dzieje się to po przypadkowym przyciśnięciu guzika, a zatem interwencja dziecka ogranicza się w tym wypadku do nieumyślnego dotyku.

udostępnij

Paulina TarachowiczPaulina Tarachowicz / 07-03-2016

Prawdziwie interaktywną zabawką jest tablica magnetyczna. To nie tylko zabawka, ale także pomoc naukowa, wsparcie na początkowych etapach edukacji, zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowanie dziecka do nauki pisania i samą naukę. To także ciekawy element wystroju dziecięcego pokoju czy kącika do odrabiania lekcji. Jeśli zdarza nam się zabierać dziecko do swojego miejsca pracy, to warto zadbać o to, by taką tablicę tam mieć.

Tablice magnetyczne pełnią nie tylko funkcje edukacyjne i dekoracyjne, ale także użytkowe. Bardzo przydają się w domu do pozostawiania sobie wiadomości przez domowników. Dzieciom często zdarza się o czymś zapominać, dlatego warto wygospodarować miejsce na przypomnienia. Można zostawić sobie także miłe wiadomości i życzyć dobrego dnia, gdy wychodzimy z domu przed obudzeniem się reszty domowników. Pozostawianie krótkich komunikatów stymuluje dzieci do czytania, zatem może to być sposób na zachęcenie dziecka do nauki tej umiejętności.

Tablice do 15 zł

To niedroga, a bardzo korzystna inwestycja. Podstawową tablicę magnetyczną kupimy już za ok. 12 zł. (Media Mag). Idealnie nadaje się do umieszczenia na lodówce. Można po niej pisać tzw. suchościeralnym pisakiem oraz przyczepiać do niej magnesy. W zestawie z tablicą jest pisak, gąbka oraz jeden magnes. W tym samym przedziale cenowym znajdziemy tablicę magnetyczną pisakową dwustronną. Pierwsza, jasna strona tablicy służy do pisania markerem, przyczepiania cyfr i literek, a druga, niebieska, do zapoznania się z angielskimi słówkami. Dodatkowo jest kolorowa, przyozdobiona ulubionymi bohaterami z kreskówek. W tym przedziale cenowym dostaniemy też przenośną tablicę magnetyczną, popularnie zwaną znikopisem. Jej zaletą jest optymalna wielkość – wystarczająca, aby coś napisać czy narysować, a także aby zabrać ją do plecaka i używać poza domem. Można na niej malować nieskończoną ilość razy za pomocą załączonego do zestawu pisaka. Tablica wycierana jest za pomocą suwaka, który z łatwością da się przesunąć.

Powyżej 15 zł

Już za ok.17 zł (BEST BUY) możemy kupić rewelacyjną tablicę magnetyczną wyposażoną w 80 dodatkowych elementów. Te kolorowe magnesy, służące do nauki i zabawy, zapewniają godziny świetnej, kreatywnej rozrywki. Dodatkowo do zestawu dołączony został mazak. Tablica ma schowek na magnesy, który równocześnie jest jej podstawką. Cały ten zestaw jest niewielki, dlatego bez problemu można go przenosić gdzie tylko się chce.

Minimalistyczną w wyglądzie i bardzo elegancką tablicę z pisakiem oraz dwoma magnesami w zestawie nabędziemy za ok. 23 zł (PH Gucio). Posłuży ona zarówno dzieciom, jak i dorosłym, może też być stałym elementem użytkowego wystroju domu.

Powyżej 25 zł

W cenie powyżej 25 zł dostaniemy okazałą, dużą, dwustronną tablicę magnetyczną i kredową. Całość oprawiona jest w drewno. Biała, magnetyczna strona służy do układania klocków oraz pisania mazakiem – wszystkie wspomniane dodatki znajdują się w zestawie. Ciemna strona służy do pisania kredą. Do wyboru jest motyw przewodni magnesów, więc możemy sprezentować dziecku tablicę zgodną z jego zainteresowaniami.

W podobnej cenie znajdziemy też tablicę dwustronną w drewnie, na rozstawianym stojaku, wzbogaconą o dodatkowe elementy, takie jak kolorowe cyfry i znaki magnetyczne, pisak i gąbeczka, wbudowany zegar z ruchomymi wskazówkami, liczydło i drewniane klocki z działaniami

Tablice magnetyczne są prawdziwie interaktywnymi zabawkami. Pełnią nie tylko funkcję rozrywkową, ale przede wszystkim edukacyjną. Stymulują rozwój dziecka oraz przygotowują je do podjęcia nauki w szkole. Budują u niego poczucie wartości i pewność siebie. Warto za niewielkie pieniądze kupić tablicę, która ułatwi dziecku naukę pisania, liczenia i czytania, a przy okazji da mu sporo przyjemności.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro