„Wieczory w Umbrii” Marlena de Blasi – recenzja

„Wieczory w Umbrii” Marlena de Blasi – recenzja

Powolne wieczory w towarzystwie przyjaciółek, wspólne przygotowywanie tradycyjnych potraw, doskonałe wino i rozmowy o wszystkim. Marlena de Blasi zaprasza do odkrycia czwartkowych spotkań bohaterek swojej najnowszej powieści, która skupia się na tym, co w życiu najważniejsze.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 18-09-2015

Marlena de Blasi, z pochodzenia Amerykanka, w niezwykle barwny sposób przybliża czytelnikom magiczny klimat Włoch. W swojej najnowszej powieści opowiada historie z pozoru zwyczajnych kobiet, które celebrują wspólnie spędzane wieczory, rozmawiając o swoich niezwyczajnych przeżyciach. Bohaterki „Wieczorów w Umbrii” dzielą się ze sobą radościami i smutkami, prowadzą poważne rozmowy o życiu oraz dyskutują o lokalnych plotkach. Autorka pokazuje, jak ważne są powolne chwile spędzane w towarzystwie najbliższych, które pozwalają oderwać się od pędu i pośpiechu codzienności.

Kobiece historie o życiu

Marlena de Blasi wprowadza czytelnika w niezwykły świat czterech przyjaciółek z Umbrii za pomocą Chou, która dołącza do ich grona. Kobiety szybko przyjmują nową towarzyszkę do swojego grona, dzieląc się z nią nie tylko historiami ze swojego życia, ale także swoim uwielbieniem dla tradycyjnego jedzenia. Wspólnie spędzany czas wypełniony jest rozkoszowaniem się wszystkimi aspektami życia, rozpoczynając od jedzenia i picia, a kończąc na rozmowach o wierności, wierze i miłości.

Magia wspólnych posiłków

Gotowanie jest zdecydowanie najważniejszym elementem powieści. Każda z bohaterek w swoim życiu zajmowała się profesjonalnym przygotowywaniem potraw i teraz wykorzystują swoje zdolności podczas wspólnych czwartkowych spotkań. Wspólne gotowanie i celebrowanie posiłków zbliża bohaterki do siebie, a niezwykle barwne i apetyczne opisy sprawiają, że także czytelnik ma ochotę dołączyć do wspólnego stołu i spróbować opisywanych potraw. Marlena de Blasi zawarła w swojej powieści także tradycyjne przepisy kuchni Umbrii, co może być nie lada gratką dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w gotowaniu i przygotować dania opisywane w książce.

Dla fanów Włoch i nie tylko

„Wieczory w Umbrii” to doskonała propozycja dla każdego miłośnika Włoch, a przede wszystkim zachwycającej smakami i zapachami włoskiej kuchni. Powieść Marleny de Blasi spodoba się nie tylko jej stałym czytelnikom, ale także wszystkim tym, którzy potrafią cieszyć się z najprostszych przyjemności w życiu i celebrować wspólne oderwanie się od pośpiechu dnia codziennego. Książka bowiem nie tylko wzrusza i wciąga, ale także może być doskonałym pretekstem do wprowadzenia zmian we własnym życiu i poświęcenia chwili na złapanie oddechu, najlepiej w gronie najbliższych osób. Książka „Wieczory w Umbrii” dostępna jest także jako e-book (formaty EPUB i MOBI) za ok. 27 zł.

Źródło okładki: www.muza.com.pl

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro