Wideorejestratory – najciekawsze premiery 2019
Zdaniem eksperta

Wideorejestratory – najciekawsze premiery 2019

W świecie wideorejestratorów rok 2019 był niezwykle interesujący – na rynek trafiło wiele nowych, ciekawych modeli, które podniosły poprzeczkę pod kątem jakości filmów oraz listy oferowanych opcji. Które kamery samochodowe wprowadzone w roku 2019 są warte uwagi?

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 31-12-2019

Mio MiVue C570

Jedna z kilku nowości marki Mio, która miała premierę w 2019 r. Nowa kamera samochodowa Mio MiVue C570 ma kompaktową budowę i znakomitą jakość wykonania. Urządzenie nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD i jest wyposażone w bardzo jasny obiektyw o świetle F1.8 oraz kącie widzenia wynoszącym 150 stopni. Wideorejestrator bazuje na wysokiej klasy sensorze optycznym Sony Starvis. Na pokładzie tego modelu kamery samochodowej jest również GPS pozwalający zapisywać wraz z filmem prędkość samochodu. Dzięki modułowi GPS kamera ostrzega również kierowcę o się fotoradarze.

C570

Mio MiVue J85

Drugą, bardzo ciekawą nowością z roku 2019 z oferty marki Mio jest kamera samochodowa MiVue J85. Już na pierwszy rzut oka model ten wyróżnia się nietypową konstrukcją, jest bowiem pozbawiony wyświetlacza. Dzięki temu udało się stworzyć urządzenie o kompaktowych rozmiarach, które po zamontowaniu na szybie samochodu za lusterkiem wstecznym nie rzuca się w oczy. Za dobrą jakość filmów odpowiadają wysoka rozdzielczość nagrywania (Quad HD, czyli 2.5K) oraz przetwornik Sony Starvis, zapewniający świetny obraz również w nocy. Brak ekranu wynagradza wbudowany moduł Wi-Fi, pozwalający obsługiwać kamerę z poziomu smartfona. Dzięki GPS kamera rejestruje lokalizację pojazdu oraz jego prędkość. Urządzenie udostepnia również opcję ostrzegania o fotoradarach oraz systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę (ADAS).

J85

Mikavi PQ4 Dual

Wysokiej klasy technologia zamknięta w zwartej eleganckiej obudowie. Nietypowy kształt kamery sprawia, że po zamontowaniu urządzenie dobrze przylega do szyby samochodu, a przez to zajmuje mniej miejsca. Na uwagę zasługują doskonałe parametry obrazu – rozdzielczość Full HD dla kamery przedniej i tylnej, najwyższej jakości optyka oraz sensor Sony Starvis i tryb HDR. Mikavi PQ4 Dual oferuje 24-godzinny tryb parkingowy w trybie time-lapse, a także systemy wspomagające kierowcę i ostrzegające o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz kolizji z pojazdem poprzedzającym. Do zasilania wykorzystano kondensator, czyli rozwiązanie znacznie nowocześniejsze niż tradycyjny akumulator. Wraz z kamerą jest oferowany zestaw ACC pozwalający na stałe podłączyć wideorejestrator do instalacji elektrycznej samochodu – to rzadkość w tej kategorii sprzętu.

Pq4

BlackVue DR900S

Nowa definicja jakości – tak w skrócie można opisać kamerę BlackVue DR900S. Jej parametry obrazu są wręcz niewiarygodne – nagrywa filmy w rozdzielczości 4K Ultra HD (Full HD z kamery tylnej), posiada matrycę 8 Mpix i korzysta z najwyższego standardu kompresji H.264 AVC. To przekłada się na znakomitej jakości filmy, ale to nie wszystko. BlackVue DR900S posiada GPS oraz dwuzakresowe Wi-Fi pozwalające z dużą prędkością zapisywać pliki na smartfonie. Kamera wykorzystuje również technologię BlackVue Over the Cloud umożliwiającą zdalną obsługę i podgląd nagań z kamery z dowolnego miejsca na świecie. Model jest dostępny w dwóch wersjach różniących się ceną – występuje wariant z jedną kamerą lub w zestawie z dodatkową kamerą tylną (oznaczenie 2CH na końcu nazwy modelu).

Dr900

BlackVue DR590

W roku 2019 marka BlackVue wprowadziła również inną kamerę, która zasługuje na uwagę ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. Mowa o modelu DR590 nagrywającym filmy w rozdzielczości Full HD z prędkością 60 kl./s, wyposażonym w obiektyw o kącie widzenia 139 stopni, sensor Sony Starvis, a także tryb Night Vision do rejestrowania materiału w nocy. Warto dodać, że BlackVue DR590 można nabyć w zestawie z kamerą tylną lub w wersji tańszej, pozbawionej dodatkowej kamery oraz modułu Wi-Fi. Do wideorejestratora można dokupić specjalny zestaw zasilania pozwalający na monitorowanie samochodu podczas parkowania.

Dr590

Viofo A119-G V3

W roku 2019 zadebiutowała odświeżona, trzecia już wersja znanej kamery samochodowej Viofo. Model A119-G V3 zbudowano z wykorzystaniem nowszych podzespołów obejmujących m.in. matrycę Sony Starvis pozwalającą nagrywać filmy w rozdzielczości Quad HD+. Nowością jest również procesor Novatek NT96670, dzięki któremu praca kamery będzie niezwykle płynna, a jakość przetwarzanego obrazu – bardzo wysoka. Na uwagę zasługuje bardzo jasna optyka (obiektyw o świetle F1.6), kompaktowe rozmiary urządzenia, moduł GPS ukryty w uchwycie, a także zasilanie odpornym na wahania temperatury kondensatorem, który zastąpił mniej wydajny akumulator.

Viofo

Xblitz S8

Marka Xblitz w roku 2019 dołączyła do swojego portfolio nową kamerę samochodową o oznaczeniu S8. Oferuje ona wysoką rozdzielczość nagrywania 2.5K oraz płynne filmy dzięki 60 kl./s. Wideorejestrator wykorzystuje do kompresji materiału wydajny kodek H.265, a wysoką jakość filmów zapewnia mu sensor Sony Starvis z opcją Night Vision do nagrywania w nocy. Na szczególną uwagę zasługuje również aktywny uchwyt, dzięki któremu nie trzeba już walczyć z przewodami, by odłączyć urządzenie od zasilania.

S8

W roku 2019 marka Navitel zaprezentowała nową wersję swojego wielkiego przeboju – kamerę R600 GPS. Odświeżona wersja popularnego wideorejestratora została wyposażona w nowoczesną matrycę Sony 307 z funkcją Night Vision do nagrywania w nocy, szerokokątny obiektyw, którego kąt widzenia wynosi aż 170 stopni, a także moduł GPS zapisujący prędkość samochodu. Navitel opracował również system ostrzegania o fotoradarach, który pokazuje odległość do punktu pomiaru oraz podpowiada, jakie ograniczenie obowiązuje w danym miejscu. Tradycyjnie dla marki Navitel, w opakowaniu z kamerą znajdziemy dodatkowo voucher pozwalający korzystać z nawigacji na telefonie lub tablecie przez 12 miesięcy.

R600

Prido i5

Kolejna ciekawa, a przy okazji niedroga nowość z roku 2019 to wideorejestrator Prido i5. Ta malutka kamera posiada zaawansowany sensor Sony Exmor IMX323 zapewniający dobrej jakości obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. Szeroki zakres dynamiki obrazu gwarantuje funkcja WDR, a ostry obraz – soczewka wykonana z sześciu warstw szkła, której kąt widzenia wynosi 150 stopni. Co ciekawe, w zestawie z każdą kamerą Prido otrzymujemy ładowarkę samochodową z dwoma gniazdami USB. Dzięki temu zasilimy wideorejestrator i naładujemy jednocześnie smartfon lub nawigację bez konieczności dokupywania dodatkowych akcesoriów.

Prido

CarForce A500

CarForce A500 to niedroga i warta uwagi kamera nagrywająca filmy w rozdzielczości Full HD i wyposażona w ekran o przekątnej 2 cali, procesor Novatek 96650 oraz sensor AR 0330. Obiektyw kamery ma bardzo szeroki kąt widzenia wynoszący aż 170 stopni. Ciekawostką jest niewielki, ale dobrze przemyślany uchwyt z gniazdem USB do zasilania. Urządzenie umieszczamy na szybie za pomocą przyssawki, a zasilacz urządzenia wystarczy podłączyć do gniazdka zapalniczki.

Carforce

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro