Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Wideorejestrator na prezent pod choinkę – Święta

Wybierając funkcjonalny prezent dla kierowcy, warto pomyśleć o samochodowym wideorejestratorze, którego głównym zadaniem jest nagrywanie przebiegu jazdy. Jakie modele kamerek wyróżniają się na tle konkurencji w różnych pułapach cenowych? Co są w stanie zaoferować najtańsze produkty?

Paweł Szyszka
Paweł Szyszka 25-11-2020

Czas czytania: 6 min

FacebookTwitter
zamknij

Wideorejestrator na prezent pod choinkę – Święta

Dlaczego warto wybrać wideorejestrator jazdy na prezent?

Dobór świątecznego prezentu dla kierowcy to nie lada wyzwanie, tak aby z jednej strony okazał się funkcjonalny, a z drugiej pasował do danego modelu auta. Kamerki samochodowe spełniają te dwa warunki, a ponadto nie kosztują kroci. To jednak nie wszystkie ich zalety. Warto także pamiętać, że:

 • nagranie z rejestratora jazdy stanowi istotny materiał dowodowy, pozwalający na ustalenie sprawcy kolizji czy też wypadku, co przydaje się w sytuacjach, w których brakuje świadków,
 • wideorejestratory mają funkcję automatycznego zapisu nagrań w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego (tzw. g-sensor),
 • kamerki pozwalają dodatkowo na robienie dokumentacji zdjęciowej, na co wpływa możliwość bezprzewodowej pracy dzięki wbudowanemu akumulatorowi,
 • standardem jest nagrywanie w rozdzielczości Full HD, co zapewnia wysoką szczegółowość nagrań nawet w przypadku niedrogich urządzeń.

Zobacz też: Zalety i wady korzystania z kamerki samochodowej

Wideorejestrator do 150 zł – Vordon DVR-210

Wśród produktów budżetowych interesującą propozycję stanowi Vordon DVR-210, który kupić można za kwotę ok. 130 zł. Wyróżnikiem tego modelu jest innowacyjna konstrukcja, gdyż kamerka została zintegrowana z lusterkiem wstecznym. Vordon stanowi więc bardzo funkcjonalną i dobrze przemyślaną propozycję niedrogiego rejestratora, który może pochwalić się dość długą listą zalet:

 • estetyczne wpasowuje się we wnętrze samochodu,
 • eliminuje problem ograniczenia pola widzenia podczas jazdy,
 • ekran został sprytnie umieszczony za szkłem lusterka wstecznego,
 • rejestrator dysponuje funkcją auto startu oraz detekcji ruchu kamerki,
 • obiektyw wyróżnia się szerokim kątem widzenia (140°),
 • do zestawu dołączono kamerę cofania.

Sprawdź też: Na co zwrócić uwagę przy wyborze rejestratora jazdy?

Kamerka samochodowa do 200 zł – Navitel AR250 NV

Inną budżetową kamerką, która będzie dobrą propozycją na świąteczny prezent, jest Navitel AR250 NV, kosztujący ok. 160 zł. Model ten charakteryzuje się klasyczną budową, co oznacza, że mocuje się go do szyby czołowej przy pomocy dołączonej do zestawu przyssawki. Oprócz tego Navitel swoimi parametrami oferuje wszystko to, co jest niezbędne do efektywnej pracy:

 • obiektyw o rozdzielczości Full HD i dobrym kącie widzenia 140°,
 • zintegrowany mikrofon,
 • wyświetlacz o przekątnej 2’’,
 • wbudowany akumulator o pojemności 100 mAh,
 • dodatkowe funkcjonalności w postaci trybu nocnego, parkingowego czy możliwości robienia zdjęć.

Rejestrator jazdy do 250 zł – 70mai 1s

Dysponując kwotą 250 zł, warto zastanowić się nad wyborem modelu 70mai 1s. To propozycja, którą określić można mianem oryginalnej z co najmniej dwóch względów:

 • przede wszystkim wyróżnia się nietypowym, designerskim wyglądem niespotykanym wśród kamerek samochodowych,
 • ma wbudowany moduł WiFi, co pozwala na bezprzewodową komunikację z dedykowaną aplikacją na smartfony; dzięki takiemu rozwiązaniu filmami można zarządzać z poziomu telefonu.

Dodatkowo 70mai wyposażony został w obiektyw marki Sony o znacznej jasności (f/2.0), zapewniającej wysoką jakość nagrań także w warunkach słabego oświetlenia.

Kamera do samochodu do 350 zł – Xblitz Dual Core

Jeśli budżet na prezent sięga 300-350 zł, to interesującą propozycją może okazać się Xblitz Dual Core. Model ten wyróżnia się na tle konkurencji kilkoma ciekawymi funkcjami i cechami:

 • w skład zestawu Xblitz Dual Core wchodzą dwie kamerki, co pozwala na nagrywanie przebiegu jazdy z przodu i tyłu pojazdu,
 • tylny rejestrator dodatkowo może pełnić funkcję kamery cofania, jeżeli zostanie podłączony do lampy światła wstecznego,
 • przedni rejestrator został wyposażony w obiektyw o bardzo szerokim polu widzenia, sięgającym 170°, a także duży wyświetlacz o przekątnej 3’’.

Wideorejestrator do 600 zł – Viofo A119-G V3

Wśród kamerek samochodowych segmentu premium popularnością cieszy się Viofo A119-G V3. Model ten będzie stanowić idealny wybór na prezent dla kierowców pokonujących trasy w zróżnicowanych warunkach drogowych. Jego cechą charakterystyczną jest bowiem znakomity obiektyw Sony Starvis o bardzo wysokiej jasności (f/1.6) oraz funkcji noktowizyjnej, dzięki której rejestrator potrafi skutecznie rozjaśnić obraz nagrywany w nocy. Dodatkowo Viofo może pochwalić się aktywnym trybem parkingowym z funkcją buforowania. Zapisuje on nie tylko moment kolizji w trakcie postoju, ale także przebieg zdarzenia do 15 sekund przed jego wystąpieniem, co ułatwia rozpoznanie sprawcy.

Zobacz nasze pozostałe Świąteczne poradniki!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro