Wideorejestrator Mio MiVue C570 – test
Zdaniem eksperta

Wideorejestrator Mio MiVue C570 – test

Dobra jakość w przystępnej cenie – tak firma Mio reklamuje swoje nowe wideorejestratory z serii C. Mio MiVue C570 z wysokiej jakości matrycą Sony STARVIS to najwyższy model z nowej serii kompaktowych kamer samochodowych. Przekonajmy się, jak działa!

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 27-06-2019

Znany i ceniony sensor optyczny Sony STARVIS, jasny obiektyw F1.8, wbudowany moduł GPS, ostrzeganie o fotoradarach i ruchoma głowica mocująca, a to wszystko za jedyne 450 zł. Już na wstępie Mio MiVue C570 wydaje się atrakcyjną pozycją na rynku wideorejestratorów. Czy w praktyce sprawdza się równie dobrze? Sprawdźmy! 16.jpg

Dane techniczne wideorejestratora Mio MiVue C570

 • Wielkość ekranu: 2 cale
 • Rozdzielczość nagrywania: full HD 1080p / 30fps
 • Sensor optyczny nagrywania: Sony STARVIS CMOS
 • Przysłona: F 1.8
 • Format nagrywania: MP4 (H.264)
 • Kąt widzenia optyki: 150°
 • Obsługa kart pamięci: microSD, do 128 GB (klasa 10)
 • Zakres temperatur pracy : -10° do +60° C
 • Bateria: 240 mAh
 • Wysokość: 61 mm
 • Szerokość: 54 mm
 • Grubość: 37,7 mm
 • Waga: 67,5 g

Pierwsze wrażenie

W opakowaniu oprócz kamery samochodowej Mio MiVue C570 znajdują się tylko najpotrzebniejsze akcesoria – ładowarka podłączana do gniazda zapalniczki, niewielki uchwyt na szybę działający na zasadzie wygodnej przyssawki oraz instrukcja opisująca najbardziej istotne kwestie dotyczące obsługi wideorejestratora.

1

Po wyjęciu z pudełka kamera Mio MiVue C570 robi dobre, co stało się już standardem w przypadku urządzeń marki Mio. Spasowanie elementów oraz jakość materiałów na najwyższym poziomie sprawiają, że w zasadzie na tym etapie nie ma żadnych zastrzeżeń.

2

Mio MiVue C570 wyposażono w ekran o rozmiarze 2 cali, który niestety nie jest dotykowy. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków, które po zamontowaniu wideorejestratora na szybie znajdują się po prawej stronie, czyli z dala od kierowcy. Na szczęście po włączeniu urządzenia na ekranie pojawiają się małe ikony podpowiadające, w którym miejscu znajdują się przyciski i jakie funkcje uruchamiają, a to znacząco ułatwia obsługę kamery.

19

Z przodu wideorejestratora Mio MiVue C570 umieszczono obiektyw, którego kąt widzenia wynosi 150 stopni. Co warte uwagi, optyka jest bardzo jasna (F1.8) i w całości została wykonana ze szkła, co poprawia jej parametry i jakość obrazu na filmach.

5

Zgodnie z danymi technicznymi jakość filmów z kamery samochodowej Mio MiVue C570 powinna być rewelacyjna. Czy tak jest w rzeczywistości? Czas się przekonać.

6

Jakość obrazu

Tak jak można było się spodziewać, jakość filmów nagranych za pomocą wideorejestratora Mio MiVue C570 jest bardzo dobra. Kolory są żywe i przyjemne dla oka. Moim zdaniem brakuje tu ostrości – obraz wydaje się nieco mdły mimo niemałej przecież rozdzielczości full HD. Nowy model MiVue C570 marki Mio w roli wideorejestratora spisuje się wyśmienicie.

 1. jakość 1
 2. jakość 2
 3. jakość 3
 4. jakość 4
 1. jakość 1
 2. jakość 2
 3. jakość 3
 4. jakość 4

Tak naprawdę jedyny poważny problem, który zauważyłem podczas testów jakości kamery samochodowej Mio MiVue C570, to refleksy światła, które pojawiają się na szybie czołowej samochodu. Wówczas czytelność filmów drastycznie spada, a odczytanie numerów rejestracyjnych innych aut jest wręcz niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie filtra polaryzacyjnego na obiektyw, co stosuje już kilku producentów – np. Xblitz w swoim modelu Trust. Mio w modelu MiVue C570 nie zdecydowało się na ten krok, a szkoda, bo do ideału byłoby wówczas bardzo blisko. 18.jpg

Nie tylko kamera

Bardzo ważnym elementem kamery Mio MiVue C570 jest wbudowany moduł GPS. To właśnie dzięki niemu – w przeciwieństwie do większości tanich wideorejestratorów – na nagraniach widać zapisaną aktualną prędkość pojazdu. W przypadku, gdy film z kamery stanowi dowód w sprawie stłuczki czy wypadku, informacja o prędkości na filmie może okazać się niezwykle istotna. Oprócz tego GPS umożliwia na bieżąco zapisywać pozycję auta, a to z kolei pozwala za pomocą bezpłatnej aplikacji Mio dostępnej w internecie odtworzyć dokładną trasę przejazdu. To sprawia, że tak naprawdę Mio MiVue C570 nie jest wyłącznie kamerą nagrywającą obraz i dźwięk, ale swego rodzaju czarną skrzynką zamontowaną w samochodzie.

10

Jak wiele kamer samochodowych marki Mio, również nowy model MiVue C570 oferuje funkcję ostrzegania o fotoradarach. Wraz z urządzeniem nabywca otrzymuje dożywotni darmowy dostęp do aktualizacji bazy map fotoradarów. Jeśli jednak na uczęszczanych przez nas trasach znajduje się punkt kontroli prędkości, którego wideorejestrator nie zna, możemy dodać fotoradar za pomocą jednego przyciśnięcia guzika – to szybkie, wygodne i bardzo przydatne rozwiązanie.

Mio MiVue C570 nie ma asystentów jazdy, które spotkamy w wyższych, ale i droższych kamerach z oferty firmy Mio. Chodzi m.in. o funkcję ostrzegania o możliwej kolizji z poprzedzającym nas pojazdem, która jest przydatna w miejskim korku lub na autostradzie.

12

Podsumowanie

MiVue C570 to nowość w ofercie marki Mio, która ma znakomity stosunek jakości do ceny. Podobnie jak w wyższych modelach otrzymujemy dobre parametry kamery samochodowej – jasny i wykonany w całości ze szkła obiektyw, znakomity sensor optyczny Sony, a także wbudowany moduł GPS. Pozostaje przy tym znakomita jakość wykonania, zaskakuje zaś stosunkowo niska cena. Polecam tę kamerę.

ZALETY

 • Dobra jakość obrazu
 • Znakomita jakość wykonania
 • Wbudowany GPS
 • Ostrzeganie przed fotoradarami
 • Dobry stosunek jakości do ceny

WADY

 • Filmom brakuje nieco ostrości

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro