Wideorejestrator Mio MiVue 733 Wi-Fi – test
Zdaniem eksperta

Wideorejestrator Mio MiVue 733 Wi-Fi – test

Nie będę opowiadał oczywistości o tym, że kamera zwiększa bezpieczeństwo, jest dowodem w ewentualnej stłuczce lub może posłużyć jako zaczątek naszej youtubowej popularności. Przydatność posiadania wideorejestratorów według mnie jest bezdyskusyjna. Warto więc zainwestować w sprzęt bezawaryjny i pewny – może to być Mio MiVue 733.

udostępnij

Konrad StopaKonrad Stopa / 25-07-2018

Czemu akurat to urządzenie, a nie inne? Ma ono sporo zalet, a przy tym nie kosztuje za wiele. Cena 600 złotych to średnia półka, ale sprzęt oferuje większość elementów, które są potrzebne. Wraz z zakupem w pudełku znajdą się poniższe akcesoria – pamiętajmy jednak o potrzebie kupna karty microSD, gdzieś te filmy trzeba zapisać.

Zawartość zestawu

 • wideorejestrator Mio MiVue 733
 • uchwyt do szyby
 • instrukcja
 • pudełko
 • kabel zasilający do gniazda zapalniczki
 • karta gwarancyjna

Nad wyglądem Mio MiVue 733 nie ma się co rozwodzić. Prostokątne wymiary prawie 3-calowego ekranu nie zabierają sporo miejsca na przedniej szybie samochodu, aczkolwiek są mniejsze kamery. Z przodu nos kamery może trochę umniejsza atrakcyjność wizualną sprzętu, ale przecież nie to jest najważniejsze. Ciemne plastiki są odporne na wstrząsy i ewentualne niskie temperatury (teoretycznie do -10 stopni), a to ważniejsze aspekty elektroniki.

Słowo uwagi mam do sterowania urządzeniem. Cztery przyciski funkcyjne wymagają przyzwyczajenia się, ponieważ ich opcje w zależności od wybranego ekranu wskazują różne rzeczy. Po dłuższej chwili jednak łatwo połapać się, co jest do czego. Poza tym przez większość czasu użytkowanie Mio MiVue 733 jest bezobsługowe.

 1. zestaw
 2. pudełko
 3. przód
 4. tył
 1. zestaw
 2. pudełko
 3. przód
 4. tył

Osprzęt kamery

Najważniejsze funkcje opisywanej kamery samochodowej to 130-stopniowy kąt nagrywania w technologii Full HD z 30-klatkami na sekundę i przysłoną F/2.0. Są to dobre parametry, które w zupełności wystarczają do rejestrowania niezłej jakości filmów, zwłaszcza w dzień. Wówczas spokojnie odczytamy tablice rejestracyjne pojazdu lub zobaczymy, co dzieje się na poboczu. Podczas opadów (przy działających wycieraczkach) i po zmroku z jakością jest już znacznie gorzej, ale po głębszej analizie nagrań na większym ekranie dostrzeżemy to, co powinniśmy. Najsłabiej kamera radzi sobie właśnie w deszczowe dni, a niestety takich w Polsce dość dużo.

Dodatkowe opcje

Oczywiście w sprzęcie znalazł się nadajnik GPS, który pomaga w opisywaniu filmów, ponieważ zapisuje ich lokalizację oraz prędkość pojazdu. Niestety Mio MiVue 733 nie ma wbudowanej bazy fotoradarów, aczkolwiek zazwyczaj ta zainstalowana standardowo i tak nie jest zbyt aktualna.

Dodatkowo sprzęt wyposażono w łączność Wi-Fi. Dzięki temu nagrane filmy można prosto z MiVue 733 uploadować do sieci, choćby na wspomniany YouTube lub bezpośrednio do telefonu przez aplikację Mio MiVue (do ściągnięcia za darmo). Jeśli więc macie możliwość udostępnić Internet kamerze z komórki lub z samochodu, to nie będzie potrzeby wyciągać jej z samochodu, by przesłać swoje nagrania.

Mio chwali się również swoim asystentem kierowcy. Kamera sprawdzi, czy nie opuszcza on pasa ruchu lub szybko wychwyci, gdy samochód przed nim wykonuje gwałtowne hamowanie. Gdyby takie sytuacje miały miejsce, sprzęt poinformuje o tym irytującym dźwiękiem. Na szczęście kilka chwil klikania w ustawieniach pozwoli asystenta wyłączyć.

 1. ekran dotykowy
 2. kamera
 3. widok z tyłu
 1. ekran dotykowy
 2. kamera
 3. widok z tyłu

Podsumowanie

Stosunek jakości do ceny w Mio MiVue 733 Wi-Fi jest jak najbardziej korzystny, a dodatkowe funkcje kamery są naprawdę przydatne, nie istnieją jedynie jako wabik dla gadżeciarzy lub wsad do marketingowych reklam. Mimo że nie jest to najtańsze urządzenie na rynku, warto w nie zainwestować. Jeśli jednak coś w tym modelu nam nie odpowiada, gama urządzeń Mio w Polsce jest naprawdę szeroka i bez problemu można wybrać coś innego.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro