Wesoły Samochodzik – nowość od Fisher Price dla maluszków

Dawno nie mieliśmy okazji oglądać nowej maty dla maluchów od Fisher-Price. Ten rodzaj zabawek wychodzi im fantastycznie. W reklamach telewizyjnych i na sklepowych półkach pojawiła się wyczekiwana nowość – Mata 3w1 Wesoły Samochodzik. Czy jest tak atrakcyjna, jak poprzednie modele tego producenta?

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 04-11-2016

Miękka mata, funkcjonalny pałąk i atrakcyjne zabawki

Karton, w którym znajduje się mata, kryje w sobie trzy główne elementy. Jest to materiałowa mata, elementy stelażu i foliowe torebki z zabawkami. Mata jest zupełnie inna niż poprzednie maty Fisher-Price. Cały jej kształt nawiązuje do samochodu. Przód maty jest podniesiony. Widać na nim uśmiechniętą buzię, szybkę oraz światła samochodu. Na bokach znajdują się kółka. Od wewnętrznej strony, z której będzie maluszek, tkanina przedstawia widok na drogę oraz fragmenty deski rozdzielczej. To nie koniec nawiązań do pojazdu. Pulpit na pałąku z zabawkami ma kierownicę z klaksonem, który wydaje dźwięki. Jest to moduł elektroniczny, który ma 30 minut różnych melodii oraz efekty świetlne. Głównym kolorem maty jest żółty w różnych odcieniach. Moją sympatię skradł również wzór na poziomej części maty. Są to duże grochy w intensywnych kolorach.

mata_wesoly_samochodzik_5.jpg

Montaż i demontaż

Tak łatwa w montażu nie była jeszcze żadna mata. Generalnie rodzice nie potrzebują do złożenia maty żadnego narzędzia. Zbędny jest śrubokręt czy imbus. Wystarczą dwie ręce, bo montaż jest naprawdę sprytny. Zaczynamy od połączenia pałąka z dwoma poziomymi stelażami, które będą nadawały kształt oraz umożliwiały zmianę położenia pałąka. Wszystkie części montujemy na tak zwany klik – i gotowe. Aby połączyć materiał maty z przygotowanym stelażem, wystarczy przeciągnąć taśmy przez przygotowane otwory. Koniec taśmy ma na końcu zgrubienie, które powoduje, że idealnie się blokuje i nie wypada z otworu. Warto zapoznać się z załączonym zdjęciem, na którym przedstawiono taśmę oraz trzy sposoby ustawienia pałąka.

mata_wesoly_samochodzik_3.jpg

Demontaż, jak się łatwo domyślić, nie jest już tak łatwy. Musimy wyjąć taśmy, mocno je ściskając, aby ponownie przeszły przez otwór oraz rozkręcić części, które łączą się z pałąkiem – łącznie 6 śrub. Nie ma opcji, aby wyjąć je bez użycia śrubokrętu, ponieważ dość głęboko we wnętrzu pałąku są one blokowane na tak zwany ząbek. Nie polecam tej maty rozkładać i składać każdego dnia. Na plus jest to, że mata złożona jest bardzo solidnie, dzięki czemu jest bezpieczna dla bawiącego się dziecka.

mata_wesoly_samochodzik_4.jpg

Na brzuszku, na plecach i na siedząco

Tak jak to wynika z nazwy, projektanci dołożyli wszelkich starań, by mata pełniła 3 funkcje. W zasadzie odnosi się to do trzech etapów zabawy, a jeszcze konkretniej – do trzech pozycji, w jakich możemy ułożyć pałąk z zabawkami. Dzieci mogą się przy niej bawić, leżąc na plecach. Mają wówczas nad sobą pałąk z kolorowymi i bardzo ładnymi zabawkami. Zabawek jest sześć i raz jeszcze podkreślę są fantastyczne. Pierwszą zabawką jest czarno-biały skunks z miękkim, materiałowym ogonem. Druga zabawka to lew-grzechotka w okularach, trzecia to tukan w autku. Kolejną zabawką jest hipcio w pomarańczowej spódniczce z gładkiego materiału. Poza zwierzakami są tu samochodowe gadżety – dwa gryzaki przypominające kluczyki oraz pluszowa kostka, którą czasem można zobaczyć przy samochodowym lusterku. Każda zabawka ma uchwyt, dzięki któremu łatwo ją przywiesimy. Jest on uniwersalny i wygodny, dlatego możemy bez problemu zmieniać dziecku położenie zabawek. Kiedy obniżmy pałąk, wówczas maluchy będą miały okazję potrenować swoją sprawność i siłę podczas zabawy, leżąc na brzuszku. Największą frajdę z maty będą miały siedzące maluchy. Wówczas również możemy ułożyć pałąk w wygodnej pozycji. Teraz stanie się on pulpitem do zabawy, a dzieci odkryją kierownicę, efekty świetlne i dźwiękowe.

mata_wesoly_samochodzik_6.jpg

Interesujące miejsce zabawy, nie tylko dla chłopców

Mata ma kształt samochodu – to fakt, jednak nie sposób jej nazwać tylko chłopięcą zabawką. Kolorystka i zabawki są uniwersalne, dzięki czemu z powodzeniem będzie świetnym miejscem do zabawy zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Jej zaletą jest funkcja rekreacyjna i edukacyjna. Dzieci na pewno chętnie odkryją jej możliwości.

mata_wesoly_samochodzik_1.jpg

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro