Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Walizka-jeździk – 5 supermodeli dla chłopców

Czeka cię podróż z dzieckiem? Może ci się przydać walizka-jeździk. Nie tylko pomieści ulubione rzeczy twojego syna, ale również zastąpi mu wózek, krzesło czy ręce rodzica, gdy znuży go podróż.

Walizka-jeździk – 5 supermodeli dla chłopców

Dla każdego małego podróżnika wyjazd wakacyjny to okazja do poznania świata i fantastycznej zabawy, ale zanim dotrzemy na miejsce, czeka nas pakowanie i podróż. Najczęściej dziecko chce zabrać ze sobą ulubione rzeczy – w tym zabawki. Jeśli nie jedziemy samochodem, lecz korzystamy ze środków transportu zbiorowego, każdy dodatkowy bagaż jest niemałym utrudnieniem.

Mocne strony walizek-jeździków

Przed podróżą najczęściej nasz milusiński żąda zabrania różnych przedmiotów, i to w zatrważającej liczbie. Każdy, kto podróżował samolotem, zdaje sobie sprawę, jak trudno do bagażu – którego wielkość i ciężar są ograniczone – spakować wszystkie „zachcianki” dziecka. To samo zresztą słyszymy przed zwykłym wypadem do babci czy znajomych: „Ja chcę zabrać to i to, i to, i jeszcze tamto”. Rozwiązaniem może się okazać walizka-jeździk. Pomieści bagaż i posłuży jako środek transportu – zarówno gdy dziecko chce ją ciągnąć, jeździć na niej lub być ciągnięte.

Inne zalety walizki-jeździka:

 • Uczy porządku i planowania – jeśli dziecko chce zabrać dużo zabawek, musi je właściwie ułożyć, wykorzystując dostępną przestrzeń.

 • Przyda się, gdy czekamy w kolejce, a w pobliżu nie ma ławki, lub gdy musimy być maksymalnie mobilni.

 • Pozwoli dziecku poczuć się pełnoprawnym uczestnikiem podróży – będzie mieć własny bagaż jak dorosły.

 • W domu może pełnić funkcję pojemnika na zabawki, a także domowego pojazdu.

Top 5 walizek-jeździków dla chłopca

Nawet najładniejszy i najbardziej funkcjonalny (zdaniem rodziców) przedmiot może leżeć na dnie szafy, jeśli nie wpisuje się w oczekiwania naszego smyka. Na szczęście na Allegro znajdziesz bogatą ofertę walizek-jeździków, które z pewnością przypadną do gustu każdemu chłopcu. Oto naszym zdaniem pięć najlepszych modeli:

Trunki

Ta angielska firma od lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji akcesoriów dla małych podróżników – obok walizek proponuje różnego rodzaju torby, plecaczki, akcesoria umilające podróż (nakładki na pasy, kocyki, poduszki, rogale), pojemniki i torby na jedzenie itp. Walizki są lekkie (1,7 kg), ale bardzo wytrzymałe, kolorowe i spełniają normy dotyczące bagażu podręcznego (wym. 46 cm x 21,5 cm x 31 cm, pojemność 18 l), mają certyfikat bezpieczeństwa, wytrzymają obciążenie 50 kg. Dodatkowo wyposażone są w wewnętrzne pasy spinające, przegródkę na drobiazgi, identyfikator umieszczony na pasku, specjalny paszport podróżnika oraz plastikowy kluczyk zabezpieczający.

 • Koń bronco. Twój synek uwielbia konie, Dziki Zachód, marzy by zostać szeryfem? Z tym modelem może się poczuć jak prawdziwy westernowy stróż prawa. Brązową walizkę z uchwytami w kształcie końskich uszu i ogonem z czarnych frędzli dodatkowo zdobi dwustronny obrazek siodła i przyczepionej do niego złotej gwiazdy szeryfa. Cena od 169 zł.

 • Trunkisaurus Rex. Dla chłopca – małego paleontologa i miłośnika Parku Jurajskiego – idealna będzie zielona walizka stylizowana na groźnego T. rexa. Białe uchwyty w kształcie kolców i namalowane na zielonej skórze zęby sprawią, że każdy chłopiec poczuje się jak pogromca dinozaurów. Cena od 159 zł.

 • Pojazdy. Jeśli chłopiec jest miłośnikiem pojazdów, z pewnością ucieszy go walizka-autobus, stylizowana na czerwoną londyńską dwupoziomówkę (od 179 zł), czy wóz strażacki z niebieskimi uchwytami przypominającymi strażackie koguty (od 169 zł).

Trunki oferuje także walizkę piracką i taksówkę oraz modele bardzo uniwersalne – zwierzątka, m.in. tygrysa, pszczołę, zebrę, żyrafę.

Big

Firma Big należąca do koncernu Simba Dickie Group oprócz przeróżnych zabawek stymulujących rozwój dziecka oferuje m.in. walizki-jeździki, które charakteryzują się trwałością, odpornością na działanie czynników zewnętrznych, w tym UV. Są niezwykle lekkie – ważą zalewie 0,2 kg, mają wymiary bagażu podręcznego – 50,5 cm x 23 cm x 34,5 cm, nadają się dla dzieci od 36 miesiąca życia do osiągnięcia wagi 50 kg. Pojemność walizki: 15 l.

 • Dla chłopca idealna będzie walizka-jeździk Big Bobby Trolley w kształcie pieska (w kolorze czerwonym lub niebieskim). Nosek pieska to ukryty zamek – po przekręceniu go walizka się otworzy. Szeroki rozstaw kół zapewnia stabilność, a regulowany pas służy do przenoszenia walizki lub jej ciągnięcia. Cena 129 zł.

  Vrum

 • Ostatnia propozycja to walizka firmy Vrum dla miłośników Pana Gąbki z kultowego SpongeBob Kanciastoporty. Walizka-jeździk w kształcie sympatycznego głównego bohatera ma pojemność 20 l, wymiary 20,5 cm x 40,5 cm x 31,5 cm, maksymalne obciążenie 50 kg, profilowane siedzisko, odpinany pasek. Cena od 80 zł.

Którą wybieracie?

Czytaj więcej o walizkach - jeździkach dla dzieci

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro