Wakacje w twoim domu – dodatki z motywem podwodnego świata
Zdaniem eksperta

Wakacje w twoim domu – dodatki z motywem podwodnego świata

W czasie spacerów po plaży trudno oprzeć się pokusie podniesienia muszli i zabrania ich do domu. Kolekcję pamiątek znad morza warto wzbogacić subtelnymi dodatkami wprost z oceanicznych głębin. Powiew egzotycznego podwodnego świata otuli wnętrza ciepłem i zapewni wyciszenie po pracy.

udostępnij

Anna RudnickaAnna Rudnicka / 10-07-2018

Muszle z mórz, oceanów i jezior od wieków dekorowały domy. Uważano je również za źródło dobrej energii. Szamani od niepamiętnych czasów wieszali je sobie na szyjach i otaczali się nimi. Muszle będące dziełem natury mają różne kształty i barwy. Są tak piękne, że można na nie patrzeć godzinami. Często są surowcem stosowanym w rękodzielnictwie artystycznym. Każda muszla jest inna i każda niepowtarzalna. Podczas spacerów brzegiem morza zbieramy je, a po powrocie do domu zazwyczaj wsypujemy do przezroczystych szklanych mis lub słoików. Ci, którzy wolą gotowe rozwiązania, kupują muszle wyłowione głównie z głębin oceanów. Oprócz muszli bogactwem oceanu są koralowce, egzotyczne rybki i morskie zwierzęta. Ta plejada świata podwodnego świetnie wygląda również nadrukowana na poduszkach czy narzutach, które wprowadzają do domu ciepło i dobrą energię. W salonie, który przypomina o relaksujących wakacjach, łatwiej się odpoczywa, szybciej zapomina o problemach i oddaje marzeniom.

Drobiazgi w kształcie muszli

Fot. New Look, TK Maxx, Amara, Nest, TK Maxx

Dodatki w kształcie muszli mają różne kolory, kształty i wielkości. Minimaliści przenoszący wspomnienie podwodnego świata zwykle wybierają niezbyt duże akcesoria w naturalnych kolorach – połyskująca szarość, biel i beż będą najlepsze. Osoby bardziej odważne mogą postawić np. na luksusowe złoto lub energetyczny pomarańczowy. Muszle lub akcesoria w ich kształcie dobrze wyglądają zarówno pojedynczo, jak i w grupach. Ich liczba w domu zależy tylko i wyłącznie od nas.

Podwodne printy

Fot. WitaDecor, Amara, TK Maxx, Nest

Jeśli dodatki w kształcie muszli czy koralowców to za dużo szczęścia naraz, można zdecydować się na akcesoria z nadrukiem podwodnego świata. W tej kwestii wybór jest ogromny: ryby, rafy koralowe, ślimaki, muszle, koniki morskie… Dodatki z takimi wzorami pojawiają się głównie na kocach, poduszkach i obrazach. I trzeba przyznać, że wprowadzają one do salonu nutkę egzotyki.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro