W jakiej cenie można kupić dobry wypiekacz do chleba

Okazuje się, że często trudno wyobrazić sobie kuchnię bez dobrego wypiekacza do chleba. To specjalne urządzenie, coraz bardziej powszechne w polskich domach, pomaga w przygotowaniu własnego, zdrowego pieczywa, w tym też pieczywa bezglutenowego. Warto jednak zastanowić się najpierw, ile właściwie kosztuje porządny wypiekacz do chleba, tak aby, decydując się na zakup sprzętu, wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Przyjrzymy się zatem poniższej analizie.

Łukasza Kasza Łukasza Kasza / 01-09-2015

Co to znaczy dobry wypiekacz?

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że każdy z nas, decydując się na zakup określonego sprzętu, w tym wypiekacza do chleba, chce zakupić towar jak najlepszy i w rozsądnej cenie. Zanim przejdziemy zatem do odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje solidny wypiekacz, warto ustalić, co w ogóle kryje się pod tym pojęciem?

Przeglądając ofertę różnych producentów wypiekaczy, można zauważyć kilka wspólnych cech, którymi charakteryzują się wyższej jakości wypiekacze. Mowa tu przede wszystkim o dobrze wykonanej formie do pieczenia chleba, zróżnicowanych programach pieczenia, modułach obejmujących pieczenie bezglutenowe oraz programy do dżemów i konfitur. Niebagatelne znaczenie ma również sama jakość serwisu świadczonego przez producenta na wypadek konieczności skorzystania z procedury reklamacyjnej. Jako istotne wskazuje się również potrzebę takiego działania wypiekacza, aby po chwilowym resecie wywołanym brakiem prądu, urządzenie mogło automatycznie powrócić do swojego trybu pracy.

Ustalenie ceny porządnego wypiekacza do chleba

Teraz, znając już wymagania, jakie powinniśmy stawiać dobremu wypiekaczowi do chleba, można przystąpić do analizy rynku w celu zorientowania się, ile właściwie trzeba za takie urządzenie zapłacić. Najłatwiej znaleźć odpowiedź, przeglądając rynek w zakresie nowych wypiekaczy do chleba i poszukując jakieś uśrednionej wartości cenowej. Taka plasuje się w okolicach 300 ̶ 350 złotych. Tyle zapłacimy za powyżej scharakteryzowany wypiekacz. Z całą pewnością będzie to produkt o wspomnianych cechach, to jest: z licznymi programami, właściwym zasilaniem i czytelnym wyświetlaczem. W dodatku, decydując się na zakup za 350 złotych, można wybierać towary wielu różnych producentów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Tak bogata oferta w tym właśnie przedziale cenowym daje pewność, że za tę sumę można nabyć sprawny, bezpieczny i odpowiedni dla większości kupujących wypiekacz do chleba.

Jak kształtują się pozostałe półki cenowe?

Warto jeszcze odnieść się do pozostałych możliwości zakupu wypiekacza. Przeglądając oferty poszczególnych producentów, można dojść do uzasadnionego przekonania, że podstawowe opiekacze kupi się już za niewiele ponad 100 złotych. Być może będą to towary nieco mniej rozpoznawalnych marek lub oferujące uboższe spektrum możliwości, niemniej nie można od razu wykluczyć ich użyteczności czy wygody korzystania. Natomiast najbardziej zaawansowane technologicznie wypiekacze to koszty rzędu od 600 złotych wzwyż, nieprzekraczające jednak tysiąca. Możliwości wyboru jest tak dużo, że z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Podsumowując, zupełnie podstawowy wypiekacz do chleba zasadniczo można kupić już za niewiele ponad 150 złotych. Inwestując około 300 ̶ 350 złotych można być pewnym, że przed kupującym rozwija się szeroki wachlarz możliwości. Górna półka produktowa zaczyna się od 600 złotych wzwyż. Uśredniając więc, dobry, a zatem spełniający wiele istotnych funkcji, bezpieczny w działaniu i uznanej marki wypiekacz można kupić już mniej więcej za 350 złotych. Nie oznacza to wcale, że tańszy model jest z góry niewłaściwym wyborem, a wydanie na wypiekacz sumy przekraczającej kilkaset złotych ̶ marnotrawstwem. Wszystko zależy bowiem od ram przyjętych w naszym domowym budżecie i odpowiedzi na pytanie, czego oczekujemy od tego rodzaju sprzętu kuchennego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro