Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

W co grać na plaży – 5 najlepszych aktywności grupowych

Każdy marzy o tym, by w czasie urlopu położyć się na gorącym piasku i leżeć... do ostatniego wolnego dnia. Ale to się nie udaje. I dobrze! Czas wolny warto wykorzystać na ruch i postawić na dyscypliny, których zazwyczaj nie uprawiamy zimą.

W co grać na plaży – 5 najlepszych aktywności grupowych

Łączenie aktywnego i biernego wypoczynku na plaży to najlepszy sposób na uniknięcie nudy i poznanie ciekawych osób. Co warto więc ze sobą mieć? Oto pięć sprawdzonych propozycji.

1. Siatkówka plażowa

Siatkówka plażowa to sportowa królowa wybrzeży. Wielu operatorów plaż przygotowuje na sezon specjalne boiska, ustawia siatkę i rozpina linki wyznaczające pole gry. Jest już boisko? Potrzebujemy więc tylko piłki i zawodników. Choć w siatkówce plażowej zgodnie z jej przepisami po każdej stronie siatki znajduje się tylko dwóch zawodników, to w rozgrywkach rekreacyjnych nie ma takich ograniczeń. Mecze z większą liczbą graczy będą zabawniejsze i bardziej ekscytujące. Jeżeli na plaży nie ma wyznaczonych boisk, możemy zrobić je sami, korzystając z zestawów do siatkówki plażowej, które zazwyczaj składają się z siatki, piłki i linek do wyznaczania pola do gry. Przepisowe wymiary boiska to 16 na 8 m.

2. Piłka nożna

Jej również na plaży zabraknąć nie może! Beach soccer to odmiana, w którą kopie się na piasku. I choć jak w siatkówce plażowej tu też obowiązują konkretne przepisy, to najważniejsza jest dobra zabawa. Wykorzystując piłki przeznaczone do beach soccera (pamiętajmy, że gramy boso), możemy urządzić własne mistrzostwa z niepowtarzalnymi zasadami i zapewnić graczom oraz kibicom takie same emocje, jakie panowały w 1995 roku na plaży Copacabana w Rio de Janeiro, gdzie rozegrano pierwsze oficjalne mistrzostwa świata w plażowej piłce nożnej.

3. Ringo

Ta popularna gra opracowana przez Polaka, Włodzimierza Strzyżewskiego, odeszła trochę w zapomnienie, ale warto do niej wrócić, bo nie wymaga drogiego sprzętu i możemy zaprosić do wspólnej zabawy wiele osób. Ringo to gumowe kółko do gry o średnicy 17 cm z otworem dekompresyjnym oraz ryflowaną górną i dolną powierzchnią, co zapewnia bezpieczeństwo grającym. W regularnym meczu dwie drużyny stają na przeciwnych polach i przerzucają ringo przez taśmę. Na plaży można grać, dzieląc się na drużyny lub stojąc w kółku. Budzącą wiele śmiechu jest gra na refleks, kiedy to jednocześnie rzucamy kilkoma ringo. Trzeba być stale w gotowości, bo nie wiadomo, z której strony nadleci kółko.

4. Frisbee

Kolejna dobrze sprawdzająca się na plaży gra, która jest regularną dyscypliną sportową. W wersji Ultimate na boisku grają dwie drużyny złożone z siedmiu graczy. W wersji plażowej graczy może być dowolna liczba, a chodzi o to, by się świetnie bawić. Frisbee ma kształt talerza o średnicy 20–25 cm. Jego lot jest możliwy dzięki różnicy ciśnień między powierzchnią nad i pod talerzem, co powoduje, że jest w stanie przelecieć nawet kilkadziesiąt metrów.

5. Tenis plażowy

To również gra o spisanych zasadach. W 2007 roku został zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Tenisa ITF i uznany za profesjonalną dyscypliną sportową. Sprzęt znacznie różni się od używanego w tenisie ziemnym. Gra odbywa się rakietami bez naciągu. Główka rakiety powinna mieć otwory pozwalające przelatywać powietrzu. Piłka jest znacznie lżejsza od klasycznej piłki tenisowej, a siatka dzieląca pola wisi na wysokości 170 cm. Zestaw do gry w tenisa plażowego, który możemy wykorzystać do rekreacyjnych rozgrywek na wakacjach, składa się z rakiet i piłeczki. Tyle wystarczy, by czerpać przyjemność ze wspólnej aktywności.

BONUS NA WIETRZNE DNI – zawody latawców

Puszczanie latawców kojarzy się z beztroską. Dlaczego więc nie spróbować go na plaży? W sprzedaży są dostępne profesjonalne latawce i zwykłe, przeznaczone do zabawy. A o nią właśnie chodzi! Zawody latawców to doskonały pomysł na dni, kiedy pogoda nie sprzyja korzystaniu z kąpieli w morzu i w słońcu, a także opisanym wcześniej aktywnościom. Niech aura nie stanie na przeszkodzie w radosnym spędzaniu czasu!

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro