„Vudu” – recenzja gry

„Vudu” – recenzja gry

W „Vudu” gracze wcielają się w czarowników rzucających klątwy na siebie nawzajem. Szybko więc okazuje się, że jeden z graczy musi trzymać głowę na stole, drugi śpiewać, a trzeci skakać wokół pozostałych graczy. To jedna ze śmieszniejszych gier imprezowych, w jakie miałam okazję zagrać.

udostępnij

Anna PolkowskaAnna Polkowska / 10-08-2015

Zawartość pudełka

W kwadratowym, niedużym pudełku znajduje się 5 kolorowych kości, gruba talia kart, 6 pionków, instrukcja i przeurocza laleczka… Voodoo! Kukiełka wędruje z rąk do rąk i określa, który z graczy będzie wykonywał ruch.

 1. vudu_5.jpg
 2. vudu_2.jpg
 3. vudu_6.jpg
 1. vudu_5.jpg
 2. vudu_2.jpg
 3. vudu_6.jpg

Przebieg rozgrywki

Na początku swojej tury każdy z graczy rzuca kośćmi. W zależności od składników, które na nich wyrzucił, może albo rzucić z ręki kartę Klątwy na wybranego gracza, albo dobrać dodatkowe karty. Jeśli wynik mu się nie podoba, może odrzucić jedną kość i rzucać tymi, które mu pozostały, i tak do skutku lub pozbycia się wszystkich kości.

 1. vudu_4.jpg
 2. vudu_3.jpg
 1. vudu_4.jpg
 2. vudu_3.jpg

Punkty przyznawane są za zagrywanie kart oraz za przyłapanie któregoś z graczy na nieprzestrzeganiu rzuconej na niego klątwy. W tej grze trzeba sporo pamiętać – nie tylko, jakie karty mamy przed sobą, ale i te rzucone na przeciwników. Proste, ale sprawia naprawdę dużo radości.

 1. vudu_8.jpg
 2. vudu_9.jpg
 1. vudu_8.jpg
 2. vudu_9.jpg

Dodatkowym urozmaiceniem jest to, że za zdobycie 3, 6 i 9 punktów gracz otrzymuje automatycznie jedną klątwę, przez co ten, kto szybko wygrywa, sam utrudnia sobie życie. Naprawdę warto zobaczyć kolegę, który przed każdym zagraniem karty szczeka i narzeka, jak niedobre karty trzyma w ręku, jednocześnie podskakując na jednej nodze!

vudu_7.jpg

Podsumowanie

„Vudu” to gra przeznaczona dla od 3 do 6 graczy w wieku powyżej 8 lat. Rozgrywka trwa ok. 30 minut, ale rzadko kiedy kończy się tylko na jednej partii. Bo jest grą lekką, przy której nie sposób się nie śmiać. Doskonale sprawdzi się zarówno jako prezent dla starszego dziecka, jak i dorosłego. Szczególnie że jest naprawdę ładnie wykonana.

vudu_10.jpg

Tor punktacji zaznaczony jest w środku pudełka, a wędrują po nim małe, kolorowe pionki. Karty są kolorowe, trwałe i mają zabawne nazwy i opisy. A do tego specjalne kostki i ta śliczna laleczka z wielkim, czerwonym sercem na brzuchu! Tak! Ta gra jest po prostu pełna uroku! Grę można kupić na Allegro za ok. 55 zł.

Zdjęcie pudełka: www.blackmonk.pl
Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro