Urządzamy przydomowy plac zabaw za mniej niż 500 zł

Urządzamy przydomowy plac zabaw za mniej niż 500 zł

Jeśli mamy do dyspozycji ogród, nasze dzieci latem spędzają w nim zapewne mnóstwo czasu. By zabawa była ciekawsza, warto zainwestować w plac zabaw. Co mamy do dyspozycji, jeśli nasz budżet ogranicza się do 500 zł?

udostępnij

Agnieszka GotówkaAgnieszka Gotówka / 28-04-2017 / aktualizacja: 27-04-2018

Przydomowy plac zabaw musi być funkcjonalny i bezpieczny. To miejsce, w którym nasze dziecko ma aktywnie spędzić czas. I wcale nie musimy tworzyć skomplikowanych konstrukcji i wydawać majątku, by stworzyć strefę zabawy dla najmłodszych.

Plac zabaw w przydomowym ogrodzie

Gdy dziecko zaczyna chodzić, świat jest dla niego na tyle interesujący, że nie potrzebuje wielu zabawek. Zainteresuje je listek, trawa, kamienie i… piasek. Dlatego też w ogrodzie nie powinno zabraknąć piaskownicy. Za tę zamykaną, w kształcie muszelki, zapłacić trzeba ok. 70 zł. Wykonana jest z plastiku, nie posiada ostrych krawędzi. Może też pełnić rolę basenu.

Droższe są piaskownice wykonane z drewna, np. sosnowego. Kosztują ok. 130 zł. Dostępne są w wersji z ławeczkami, które można zamykać, chroniąc w ten sposób piasek przed zabrudzeniami czy deszczem. Ciekawą propozycją są też piaskownice z regulowanym daszkiem. Na Allegro dostępne są od 250 zł.

Do zabawy w piasku przydadzą się też foremki. Przedszkolakowi to jednak nie wystarczy. Potrzebuje zabawek, które pozwolą na ciekawą i wartościową rozrywkę. I tu z pomocą przychodzi marka Wader, która w swojej ofercie ma całe mnóstwo ciekawych akcesoriów do piaskownicy. Znajdziemy wśród nich betoniarkę, która kosztuje ok. 170 zł, oraz wiele różnych samochodów.

Domek ogrodowy

Dzieci uwielbiają mieć swoje małe tajemnice. Kryją się przed czujnym wzrokiem dorosłych. Najbezpieczniej jest więc zainwestować w mały domek. Kupić go można już za 300 zł, choć te bardziej wyposażone będę nieco droższe. Domki wykonane są z dobrej jakości plastiku, odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Można je łatwo utrzymać w czystości, a co najważniejsze: dzieciom zapewniają nieograniczone możliwości zabawy.

Tańszą opcją jest zakup namiotu. W zależności od wielkości i kształtu ich ceny wahają się od 30 do nawet 200 zł. Można je z łatwością złożyć i przenosić z miejsca na miejsce. Latem będą zdobić ogród, zimą – stanowić część wyposażenia dziecięcego pokoju.

Huśtawka i zjeżdżalnia

Najmłodsi uwielbiają się huśtać. Jeśli więc urządzamy plac zabaw i mamy odpowiednią ilość miejsca, warto rozważyć zakup huśtawki. To stosunkowo niewielki wydatek (ok. 30 zł), a radość dziecka bezcenna.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się bujawka "Bocianie Gniazdo". Można ją zamontować na tarasie lub solidnych gałęziach drzew. Jej maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Na Allegro dostępna jest od 135 zł.

Najmłodsi najpewniej ucieszą się też ze zjeżdżalni. Za tę z trzema stopniami, o wysokości 130 cm i łagodnym zjazdem zapłacić trzeba 80 zł. Jest solidna i bezpieczna.

Basen dla ochłody

Latem dzieci uwielbiają zabawę w wodzie. Zakup dużego, rodzinnego basenu to spory wydatek, ale można ograniczyć się do wodnego placu zabaw. Mają różne kształtu, np. pirackiego statku czy zamku. Kosztują ok. 150–200 zł. Wyposażone są w ciekawe akcesoria, które urozmaicają zabawę.

Dobrym pomysłem jest też zakup tradycyjnego basenu. Za ten dla najmłodszych dzieci zapłacić trzeba niecałe 10 zł. Kilkulatkowie potrzebują więcej miejsca i dla nich odpowiednie będą baseny o większej średnicy, które dostępne są na Allegro za ok. 30–60 zł.

Skompletowanie przydomowego placu zabaw nie musi wcale wiele nas kosztować. Wystarczy zastanowić się, czym nasza pociecha najchętniej lubi się bawić. Złym pomysłem jest kupowanie huśtawki, jeśli dziecko będzie rzadko z niej korzystać. W każdym przypadku należy zwracać uwagę na jakość produktów. Bezpieczeństwo najmłodszych jest tu kwestią najważniejszą.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro