Urządzamy kuchnię w stylu nowoczesnym – jak dopasować odpowiedni sprzęt?

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim oszczędną kolorystyką. Dominują kolory białe, czarne, odcienie szarości oraz drewno. Nowoczesna kuchnia to też dobrze rozplanowana przestrzeń. Kluczową rolę odgrywają meble, ale niezwykle ważne są także sprzęty AGD. Jakie dobrać do kuchni w stylu nowoczesnym?

Julita Słonczewska Julita Słonczewska  / 29-09-2016

Styl nowoczesny to przede wszystkim prostota, minimalizm i dużo wolnej przestrzeni. Tworząc tego typu kuchnię, powinna przyświecać nam jedna zasada – mniej znaczy więcej. Dlatego też znalezienie odpowiednich sprzętów AGD nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Lodówka w stylu nowoczesnym

Bardzo dobrym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni są meble pod zabudowę. Dzięki temu front wielu z nich można idealnie dopasować do mebli. Jednak wcale nie jesteśmy skazani na AGD do zabudowy. Można też znaleźć wiele sprzętów, które mają bardzo prosty, oszczędny design i doskonale sprawdzą się w kuchni w takim stylu.Rewelacyjnie w stylu nowoczesnym prezentują się lodówki w kolorze czarnym, a na dodatek modele side-by-side, czyli z podwójnymi drzwiami. Takim urządzeniem jest na przykład Samsung RS7768FHCBC w cenie około 4300 zł. Chłodziarka ma pojemność aż 361 litrów, a zamrażalnik to kolejne 184 litry. Do tego urządzenie jest zgodne z klasą energetyczną A++, co oznacza, że jest niezwykle oszczędne. Na lewych drzwiczkach lodówki umieszczony jest także panel sterujący z dostępem do zimnej wody i kostek lodu.Innym ciekawym wyborem jest lodówka Beko GN163120T. To także model side-by-side, ale w kolorze srebrnym. Lodówka wygląda bardzo minimalistycznie, dzięki temu idealnie sprawdzi się w kuchni w stylu nowoczesnym. Wyposażona jest w aktywny jonizator, filtr antyzapachowy oraz System Active Fresh Blue Light, który – dzięki niebieskiemu światłu – gwarantuje ciągłość procesu fotosyntezy. Pojemność całkowita netto to aż 543 litry. Beko GN163120T ma klasę energetyczną A+ i trzeba za nią zapłacić mniej więcej 3000 zł.

Okap w stylu nowoczesnym

W nowoczesnej kuchni bardzo ważnym elementem jest także okap. To urządzenie, na które często zwracamy uwagę po przekroczeniu progu pomieszczenia. Jeśli zdecydowaliśmy się na czarną lodówkę, to warto też kupić okap w takim samym kolorze.Dobrym wyborem może być np. model Akpo Nero WK-4 w cenie około 230-300 zł. Turbina okapu ma wydajność 320 m3/h. Generuje hałas na poziomie 50 dB. Urządzenie wyposażone jest w filtr aluminiowy. Kolejnym czarnym okapem, który świetnie będzie się prezentować w nowoczesnej kuchni, jest model Amica OKC620SB. Ma on nieco mniejszą wydajność – 277 m3/h – i generuje nieco więcej hałasu – 59 dB. To wszystko rekompensuje bardzo ciekawym, nowoczesnym designem. Okap kosztuje około 480 zł.

Inne sprzęty w stylu nowoczesnym

W nowoczesnej kuchni dużo lepiej będzie wyglądać połączenie zabudowanego piekarnika i płyty. W przypadku tego pierwszego elegancko i minimalistycznie prezentuje się model Samsung NV70H5787CB. Za piekarnik trzeba zapłacić około 1900-2000 zł, co nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Piekarnik ma pojemność 70 litrów, a jego klasa energetyczna to A. Ma aż 18 specjalnych funkcji i teleskopowe prowadnice. Bardzo przydatnym trybem jest Dual Cook, który pozwala na pieczenie dwóch potraw jednocześnie i to w różnych temperaturach. Do tego można dołożyć płytę grzewczą, najlepiej indukcyjną. Ciekawym wyborem jest model Bosch PIE631FB1E. Płyta ma 7400 W mocy przyłączeniowej i cztery pola indukcyjne o średnicy 210, 180, 180 i 145 mm. Płytą steruje się za pomocą dotykowego panelu DirectSelect. Płyta kosztuje około 1300 zł.W nowoczesnej kuchni musimy postawić na minimalizm i klasyczne kolory – biały, czarny, odcienie szarości lub srebro. Ważne, aby sprzęty AGD nie rzucały się specjalnie w oczy i były tylko tłem dla dużych i dobrze zagospodarowanych przestrzeni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro