Urządzamy kuchnię w stylu loft – jak dopasować odpowiedni sprzęt?

Po angielsku loft oznacza strych lub poddasze. To idealnie oddaje charakter tego stylu. Chodzi w nim przede wszystkim o wysokie stropy, połączenie industrialnego sznytu z metalem i szkłem oraz dużą ilością światła. Jest to też styl, do którego nie jest łatwo dopasować sprzęt AGD.

Julita Słonczewska Julita Słonczewska  / 29-09-2016

Styl loft pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Tam był manifestacją wolności i awangardy. Dzisiaj jest przejawem mody, która dotarła także nad Wisłę. Styl loftowy charakteryzuje się dużą przestrzenią, wysokimi stropami i wyglądem przypominającym wnętrze fabryki. Do tego trzeba dołożyć sprzęty AGD z elementami metalowymi i szklanymi.

Lodówka w stylu loft

Sprzęty AGD, które idealnie będą współgrać z kuchnią w stylu loft, powinny charakteryzować się nieco surowym wyglądem, w którym dominują przede wszystkim metal i szkło. Dlatego też powinniśmy postawić na modele w kolorze srebrnym, białym lub czarnym. Świetnie prezentują się sprzęty z mosiądzu lub nawet stylizowane na zniszczone lub zardzewiałe.Ciekawym wyborem może być lodówka Samsung RB30J3000SA z klasą energetyczną A+. Model ten kosztuje zaledwie 1500-1600 zł, co nie jest wygórowaną kwotą. To dosyć uniwersalne urządzenie, które nadaje się zarówno do kuchni w stylu nowoczesnym, jak i loftowym. Ma 311 litrów pojemności i system All-Around Cooling, dzięki któremu schłodzone powietrze dociera do każdego zakątku lodówki.Świetnym wyborem będzie też lodówka Smeg FAB28, o ile postawimy na oszczędną, surową kolorystykę. Ta lodówka sprawdzi się we wnętrzach w stylu loft oraz retro. Wygląda jak urządzenie sprzed kilkudziesięciu lat. Lodówka ma pojemność całkowitą 248 litrów, z czego 22 litry przypadają na zamrażalnik. Urządzenie ma wentylator obiegu powietrza, regulację temperatury oraz system automatycznego odszraniania. Lodówkę można kupić w cenie od 5000 zł.

Okap w stylu loft

W stylu loftowym bardzo dużą rolę może odgrywać okap. Dzięki metalowemu wykończeniu ze szklanymi elementami może nadać wnętrzu bardziej industrialnego wyglądu rodem z wnętrza fabryki. Dlatego ciekawym wyborem wydaje się być model Berdsen CB1. Okap ma regulowaną wysokość w zakresie od 43 do 63 cm. Ma wydajność 271 m3/h i generuje hałas na poziomie 66 dB. Loftowego charakteru nadają mu szklane elementy. Okap ma 5-warstwowy, aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy oraz filtr węglowy Berdsen Typ-A. Kosztuje około 360 zł.Bardzo surowy, industrialny charakter nada kuchni także model Amica IN 600BS. Okap jest dostępny w różnych kolorach – czarnym, białym oraz beżowym. Model ten kosztuje około 1200 zł, więc niemało. Za to oferuje unikalny design, który świetnie będzie prezentować się w kuchni w stylu loft. Okap ma aż 438 m3/h wydajności i generuje przy tym hałas na poziomie 60 dB, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Jego klasa energetyczna to B.

Dodatki

W stylu loftowym warto też zadbać o dodatki, które nadadzą odpowiedni klimat. Świetnie sprawdzą się przemysłowe lampy z metalowymi osłonkami. Nadają one charakterystyczny wygląd całej kuchni. Warto też zdecydować się na nietypowe grafiki i ozdoby, które nawiązują do amerykańskiego stylu, np. plakaty lub znaki ostrzegawcze z fabryk i miejsc pracy. W stylu loftowym warto też postawić na nowoczesne meble. W połączeniu z industrialnymi elementami stworzą unikalny styl we wnętrzu pomieszczenia.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro