Urządzamy kuchnię w stylu eklektycznym – jak dopasować odpowiedni sprzęt?

Styl eklektyczny to wyzwanie dla najbardziej wymagających. W uproszczeniu – łączy w sobie klasyczne, stare meble sprzed wielu lat z nowoczesnością. Jednak jest bardzo cienka granica między stylowym połączeniem a kiczem. Właśnie dlatego wystrój eklektyczny jest tak trudny do osiągnięcia. A co ze sprzętami AGD?

Julita Słonczewska Julita Słonczewska  / 29-09-2016

Wybór sprzętów AGD w kuchni w stylu eklektycznym nie jest zadaniem łatwym. Z jednej strony to połączenie klasyki z nowoczesnością, więc wydaje się dość proste. Jednak w praktyce możemy przesadzić jednym elementem i zepsuć cały pomysł.

Lodówka w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny najłatwiej i najlepiej można osiągnąć poprzez połączenie klasycznych mebli sprzed wielu lat z nowoczesnym wyglądem sprzętów elektronicznych i ozdobami. Dlatego też w przypadku urządzeń AGD do kuchni lepiej postawić na nowoczesne modele.W takiej sytuacji warto postawić na sprzęt AGD w kolorze białym. Takim urządzeniem jest Beko GN 162420 X w cenie około 3900 zł. To model typu side-by-side, dostępny także w wersji czarnej oraz srebrnej. Lodówka ma bardzo ciekawy, nieco surowy wygląd, który jest podkreślany przez ostre krawędzie. Wyposażona jest w wiele zaawansowanych funkcji, jak chociażby No Frost, aktywny jonizator czy też system Active Fresh Blue Light. Lodówka ma pojemność aż 544 litrów. Z tego 368 przypada na chłodziarkę i 176 na zamrażalnik. Urządzenie ma klasę energetyczną A+.Rewelacyjnie w stylu eklektycznym może się też prezentować lodówka Samsung RL55VTEGB. Wyróżnia się ona czarną obudową z eleganckim, czarnym frontem. Urządzenie ma klasę energetyczną A+ oraz całkowitą pojemność 328 litrów. Lodówka wyposażona jest w system No Frost oraz takie rozwiązania jak Multi Flow, dzięki któremu równo rozprowadza zimno po wszystkich zakamarkach, oraz szufladę CoolSelectZone z niezależnym sterowaniem temperaturą. Lodówka kosztuje około 3000 zł.

Kuchenka w stylu eklektycznym

Bardzo ciekawym elementem kuchni w stylu eklektycznym może być kuchenka w stylu retro. Takie urządzenie w swojej ofercie ma firma Amica. Mowa o modelu 621GE2.33 w cenie około 1700 zł. Piekarnik ma pojemność aż 66 litrów, dzięki czemu można przygotowywać naprawdę ogromne ilości jedzenia. Do tego dochodzi 8 różnych funkcji, jak chociażby grill, opiekacz, rozmrażanie lub turbogrill. Kuchenka jest w kolorze antracytowym, co nadaje się bardzo oryginalnego stylu. Dostępna jest także wersja biała.Ciekawą alternatywą może być także piekarnik do zabudowy. Doskonale powinien prezentować się model Hotpoint-Ariston FT 850.1 w cenie zaledwie 1000-1100 zł. Piekarnik ma 56 litrów pojemności i klasę energetyczną A. Oferuje 7 różnych funkcji, w tym między innymi grill. Wyposażony jest w termoobieg, sterowanie mechaniczne oraz bardzo stylowy zegar analogowy. Producent udziela na ten model 24-miesięcznej gwarancji.

Inne sprzęty i dodatki

W stylu eklektycznym chodzi o przemyślane i wyważone połączenie starości, klasyki i nowoczesności. Nowoczesna lodówka w połączeniu z piekarnikiem retro powinny prezentować się bardzo dobrze, o ile zostaną odpowiednio dopasowane. Warto dodać do nich także inne elementy, jak chociażby czajnik elektryczny w stylu retro, oryginalny okap, ekspres do kawy lub garnki stylowane na stare. Jednak najważniejsze są meble, bo tak naprawdę one nadają odpowiedniego smaku. Pamiętaj, że powinny one nawiązywać do kuchni sprzed wielu lat. W ten sposób można uzyskać rewelacyjny efekt.Wybór sprzętów AGD w kuchni w stylu eklektycznym nie jest zadaniem łatwym. Z jednej strony to połączenie klasyki z nowoczesnością, więc wydaje się dość proste. Jednak w praktyce możemy przesadzić jednym elementem i zepsuć cały pomysł.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro