Urządzamy dziewczęcy pokój w stylu Disneya

Pokój dla dziewczynki powinien zaspokajać jej potrzeby, ale również marzenia. Lekkie kolorowe aranżacje w bajkowym stylu sprawdzą się w tym wypadku idealnie. Podpowiemy, jak zaplanować i urządzić idealne wnętrze dla miłośniczki bohaterów kreskówek Disneya.

udostępnij

Olga Śmiełowska Olga Śmiełowska / 18-06-2015

Tematyka przewodnia

Wygląd pokoju odzwierciedla dziecięcą niezależność i indywidualność, dlatego urządzając go, warto kierować się upodobaniami naszego malucha. Podsuwanych przez niego pomysłów nie należy ignorować nawet wtedy, kiedy jego pogląd na wystrój wnętrza nie do końca się pokrywa z wyobrażeniami rodziców. Przebywanie w otoczeniu ulubionych przedmiotów i bohaterów pozytywnie wpłynie bowiem na kreatywność, skupienie i rozwój każdej pociechy.

Coraz popularniejsze staje się urządzanie pokoju dziecięcego w stylu nawiązującym do popularnych bajek Disneya. W przypadku dziewczynek będą to m.in. „Kraina lodu”, „Violetta”, „Myszka Minnie” oraz wszystkie klasyczne tytuły z księżniczkami – „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna”, „Królewna Śnieżka”. Na rynku nie brakuje mebli oraz dodatków z wizerunkami bohaterów kochanych przez wszystkie małe królewny, dlatego zaprojektowanie dla nich idealnego pokoju nie sprawi rodzicom trudności.

Wybierając temat przewodni, należy się kierować przede wszystkim rozsądkiem i umiarem. Warto postawić na jeden tytuł, klimat lub kolorystykę – mieszanie tych elementów może sprawić, że wnętrze będzie przytłaczające i chaotyczne. Dobrze jest również nie ulegać chęci urządzenia całości w dominującym kolorze, np. różowym (który często przeważa w pokojach dziewczęcych). Zdecydowanie korzystniej będzie się prezentowało wnętrze w stonowanych barwach z wyrazistymi elementami dekoracyjnymi – dywanem, zasłonami, pościelą itp.

Odpowiednie wyposażenie

Pokój malucha to miejsce nie tylko do zabawy, ale również nauki oraz odpoczynku. Bardzo ważnym krokiem jest zatem wybór odpowiednich – tzn. komfortowych, funkcjonalnych i bezpiecznych – mebli. Nie może w nim zatem zabraknąć wygodnego łóżka, biurka (ustawionego przy źródle naturalnego światła) z wygodnym krzesłem o regulowanej wysokości, kącika zabaw oraz szafy lub komody. Projektantom nie brakuje pomysłów przy kreowaniu dziecięcych mebli – w sklepach można znaleźć np. łóżka z zagłówkiem imitującym głowę Myszki Minnie, fotel w kształcie bałwanka Olafa z bajki „Kraina lodu” oraz meble z wizerunkami innych disnejowskich bohaterów. Wybór jest niemal nieograniczony, a jedyny limit stanowi wyobraźnia dziecka oraz fundusze rodziców.

Siła dodatków

Bardzo ważnym elementem wyposażenia są dodatki, dzięki którym pokój dziecka zyskuje wyjątkowy charakter. Ważnym, bo nie tylko stricte dekoracyjnym detalem jest oświetlenie – najlepiej o ciepłej barwie, rozmieszczone w różnych punktach pomieszczenia. Na biurku powinna się znaleźć lampka z obrotową główką (umieszczona po stronie tej ręki, którą dziecko nie pisze), a przy łóżku – nocna, najlepiej o przytłumionym świetle. Również w tym wypadku wybór modeli z bohaterami ukochanych kreskówek jest ogromny. Warto zwrócić uwagę na lampy-figurki, w których wnętrzu ukryta jest żarówka, ponieważ są nie tylko funkcjonalne, ale również urocze.

W dziewczęcym pokoju nie może także zabraknąć kolorowych zasłon, miękkiego dywanu oraz ozdób ściennych. Decydując się na te ostatnie, postawić można na dwa rozwiązania – obrazki w kolorowych prosty ramkach lub fototapety. Ogromną zaletą obrazków jest niski koszt oraz możliwość ich szybkiej wymiany, kiedy już się znudzą. Fototapeta jest natomiast niezwykle efektowna i może stanowić element wyjściowy do udekorowania całego pokoju.

Odrobina wyobraźni, bohaterowie z ukochanych bajek, przytulna kolorystyka, starannie dobrane dodatki i ulubione zabawki to przepis na idealny pokój dla małej fanki filmów Disneya. Przestrzeń zaaranżowana z miłością oraz uwzględnieniem dziecięcych potrzeb pozytywnie wpłynie na rozwój malucha i sprawi, że przebywanie we własnym pokoju będzie dla niego prawdziwą przyjemnością.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro