Urządź pokój z bohaterami Disney'a

Wybierając dekoracje do dziecięcego pokoju, warto zwrócić uwagę na motywy z ulubionych bajek dziecka. Dzięki nim można sprawić radość maluchowi oraz stworzyć iście bajkowy wygląd wnętrza.

Izabela Kokot Izabela Kokot / 05-06-2017

Urządzenie dziecięcego pokoju w ciekawy sposób, to szansa nie tylko na zrobienie maluchowi przyjemności, sprawimy, że kolejne pomieszczenie w domu będzie dobrze się prezentować, a nawet wyróżniać. W kolorowej sypialni, której wystrój odpowiada upodobaniom małego właściciela, dziecko będzie czuć się bardziej komfortowo i z dumą zaprosi swoich przyjaciół. Otoczenie ma istotny wpływ na samopoczucie dzieci. Wpływa na poziom skupienia, ponadto odpowiednie kolory stymulują więcej działań, a wybierając konkretne wzory możemy zachęcić do rozwijania pasji oraz wyobraźni. Dziś proponujemy, by podczas urządzania pokoju sięgnąć po motywy z popularnych bajek Disney'a.

Zestawy mebli do pokoju

Jeżeli urządzamy pokój od podstaw i chcemy utrzymać spójną tonację nawiązującą do ulubionych bajek dziecka, możemy zdecydować się od razu na cały komplet mebli. Bowiem składają się one z różnej liczby elementów – od pojedynczej meblościanki przez zestawy trzech, czterech mebli po te, z sześcioma elementami. Taki wybór umożliwia umeblowanie od razu całego pokoju dopasowanymi meblami. Dla przykładu komplet mebli Oscar występuje w wersji z księżniczkami Disneya dla dziewczynek, w wersji Cars (Samochody) dla chłopców, bądź z Kubusiem Puchatkiem i Myszką Mickey. W jego skład wchodzą łóżko, szafa, komoda, regał, pojemnik na zabawki i szafka nocna – wszystko w jednolitej kolorystyce, ozdobione motywami z bajek. Jasne barwy umożliwiają dobranie dowolnych kolorów ścian i podłogi. Możliwe jest wybranie także wersji niepełnej, zawierającej tylko niektóre elementy. Jeżeli poszukujemy żywszych barw, zwłaszcza dla młodszego dziecka, można zwrócić uwagę na meblościankę Joy. Jest wersja z czerwonym nadrukiem Myszki Minnie, wykonany przy pomocy ekologicznych, bezpiecznych farb, zabezpieczonych przez ścieraniem. Na meblościankę składa się biurko, dwie szafki i wisząca półka.

Pojedynczy akcent

W przypadku, gdy wybraliśmy już inne meble bądź decydujemy się na coś bardziej uniwersalnego, możemy wtedy wprowadzić do pokoju akcent bajkowy przy pomocy pojedynczych elementów – które z łatwością da się wymienić bez zmiany całego wystroju. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się odpowiednio ozdobione foteliki bądź skrzynie na zabawki. Niektóre fotele mają kształty bohaterów disneyowskich bajek, inne są ozdobione odpowiednio dobranymi nadrukami. Pufa może służyć również za schowek. Skrzynie z kolei występują pod postacią zwykłych koszy czy pudełek i eleganckich komód, na przykład z wizerunkiem Roszpunki. Mają liczne przegródki, co umożliwia utrzymanie porządku we wszystkich zabawkach i książeczkach. Innym pomysłem może być zakupienie pościeli z kolorową grafiką. Sprawdzi się jako dodatek, mający wprowadzić odrobinę bajkowej przestrzeni do pokoju oraz jako uzupełnienie mebli z bohaterami Disneya. Oferta jest tu szczególnie szeroka, można odnaleźć wzory właściwie ze wszystkimi postaciami z bajek: od Myszki Mickey przez Roszpunkę i Dzwoneczka, po sceny, z uwielbianej przez dzieci, Krainy Lodu.

Ściany i oświetlenie

Fototapeta ładnie prezentuje się na ścianie, ożywia wnętrze, a także może optycznie zmienić proporcje pomieszczenia, sprawiając, że będzie wydawało na większe. Ze względu na bogactwo oferty, istnieje możliwość dopasowania fototapety do nabytych mebli czy dodatków. Jeżeli zdecydowaliśmy się na komplet mebli z disneyowskimi księżniczkami, bez problemu znajdziemy również fototapetę z odpowiednio pasującym wzorem. Sceny i bohaterowie z każdej bajki Disneya doczekali się przeniesienia na fototapety. Można więc zdecydować się na obrazki z ulubionej bajki dziecka, by w pewien sposób wzbogacić kolorystycznie pokój i ucieszyć malucha. Ładnym dodatkiem do tego typu ozdoby ściennej będą tematyczne lampki nocne, ścienne bądź sufitowe, ozdobione wizerunkami bohaterów. W zależności od własnej wizji i upodobań dziecka istnieje możliwość urządzenia całego pokoju w disneyowskim stylu bądź jedynie nadania mu odpowiedniego klimatu przy pomocy drobnych akcentów.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro