Urban Armour Gear i Ballistic – bardzo odporne pokrowce na rok szkolny pełen wyzwań

Urban Armour Gear i Ballistic – bardzo odporne pokrowce na rok szkolny pełen wyzwań

Coraz więcej osób decyduje się na drogie, flagowe telefony komórkowe – ten trend jest zauważalny także wśród uczniów. Ich smartfony nie mają łatwo, muszą przecież nadążać za aktywnym trybem życia nastolatka.

udostępnij

Konrad ZielińskiKonrad Zieliński / 22-09-2015

Nie wszystkie pokrowce są przeznaczone do ochrony

Nie każdy sobie zdaje sprawę, że większość dostępnych na rynku pokrowców to kawałek silikonu – producenci nawet nie wspominają o ich funkcji ochronnej. Są jednak producenci pokrowców, którzy wykonują szereg testów, aby dać nam produkt, który został sprawdzony pod kątem sytuacji ekstremalnych. Urban Armour Gear (w skrócie UAG) oraz Ballisticto dwa świetne, certyfikowane rodzaje pokrowców, dzięki którym możemy być spokojni o nasz telefon, a przy tym nie wyglądają one na toporne i nieestetyczne.

Wojskowa technologia w smartfonowym etui

UAG to pokrowiec o podwyższonej odporności na upadki, posiadający wojskowy certyfikat MIL STD 810G 516,6, który oznacza, że telefon ubrany w UAG przeżył podczas jednego testu co najmniej 26-krotne upuszczenie na twardą powierzchnię z wysokości 1,2 metra. Prawda, że brzmi nieźle? UAG charakteryzuje się dwuwarstwową, kompozytową konstrukcją absorbującą siłę uderzenia. Co ważne, ranty telefonu znajdują się poniżej krawędzi pokrowca, co zapewnia także ochronę wyświetlacza od frontu. Testy udowodniły, że najbardziej narażonym podczas uderzenia elementem telefonu są jego rogi, dlatego producent wzmocnił wyraźnie te części pokrowca poprzez wyprofilowanie i zastosowanie grubej i twardej gumy. Przyciski głośności oraz odblokowywania telefonu, obecne na ramkach, są również schowane pod pokrowcem, aby zmniejszyć powierzchnię odsłoniętych części telefonu, a ich funkcje spełniają wystające wzmocnione przyciski. Pokrowce UAG są na dodatek bardzo lekkie i nie pogrubiają znacząco urządzenia, które w nim umieścimy. Całość dopełniają imitacje śrubek oraz przetłoczeń dla lepszego chwytu. Pokrowce są dostępne w wielu ciekawych kolorach, takich jak czerwony, biały, czarny, szary, niebieski czy różowy. W zestawie otrzymujemy także wysokiej jakości folię na wyświetlacz.

Odporne etui w eleganckim wydaniu

Ballistic Jewelto także wyjątkowo odporne etui, które w odróżnieniu od UAG nie nawiązuje swoim wyglądem do czołgu. Na pokrowiec składa się sześciowarstwowa konstrukcja tworzywa TPU, która świetnie rozprasza energię uderzenia. Co ważne, pokrowiec przeszedł szereg testów, w których ochraniał w 100% telefon przy upadkach na twarde podłoże z wysokości aż 1,8 metra. Nie bez znaczenia są wyraźnie zgrubione rogi pokrowca, zakryte otwory na przyciski funkcyjne telefonu oraz podwyższony profil dla ochrony frontowego panelu. Wydaje mi się, że dla wielu osób, które zdecydują się na ten produkt, istotny będzie wygląd samego pokrowca – jest on naprawdę piękny. Półprzezroczysta budowa z drobnymi okręgami oraz lekkie wcięcie na dłuższym boku wyglądają przyjemnie i z pewnością podkreślą design naszego urządzenia.

Zapowiada się naprawdę aktywny rok szkolny, pełen wrażeń również dla naszego towarzysza życia, jakim bez wątpienia jest dzisiaj smartfon. Odpowiednie zabezpieczenie – zwłaszcza przy pomocy pokrowców przetestowanych pod kątem upadków, takich jak Ballistic czy UAG – pozwoli nam cieszyć się życiem bez martwienia się o to, czy nie zniszczymy przypadkowo naszego telefonu. Myślę, że wiele osób już sobie zdaje sprawę z kosztów naprawy zniszczonych smartfonów i zakup pokrowca certyfikowanego zwróci się szybciej niż myślimy.

pokrowce.jpg

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro