Uchwyty samochodowe do tabletu

Smartfony, tablety to urządzenia, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Z uwagi na ich funkcje chętnie korzystamy z nich także podczas podróży samochodowych. Dziś zajmiemy się uchwytami do tabletu, które ułatwiają ich użytkowanie.

udostępnij

Lucjan KorytkoLucjan Korytko / 30-08-2016

Do czego można wykorzystać tablet w samochodzie? Przede wszystkim dzięki wbudowanemu modułowi GPS zastąpi popularne niegdyś nawigacje. Dostęp do bezpłatnych aplikacji z mapami sprawia, że idealnie wspiera kierowców podczas podróży. Drugą funkcją przydatną podczas podróży jest odtwarzanie filmów. Nie chodzi oczywiście o kierowcę, ale o pasażerów, którzy w długiej trasie mogą się zrelaksować. Większość kierowców podróżujących ze swoimi pociechami docenia ten fakt i chętnie z niego korzysta. Gdy mamy dostęp do internetu, łatwo możemy przeglądać strony WWW i sprawdzić np. prognozę pogody lub dowiedzieć się, czy na drodze są korki. Zarówno kierowcy, jak i pasażerom korzystającym z tabletu przydadzą się uchwyty. Jaki wybrać i czym się kierować podczas kupna – o tym informujemy poniżej. Przedstawiamy trzy typy uchwytów: do szyby, magnetyczny i na zagłówek.

Uchwyty do tabletu – na co warto zwrócić uwagę

Zanim kupimy uchwyt, należy ustalić, jaką przekątną ekranu ma nasz tablet. Na rynku są uchwyty przeznaczone do konkretnych modeli tabletów, do urządzeń o konkretnej przekątnej lub uniwersalne, np. do modeli o przekątnej od 7’ do 10’. W razie wątpliwości możemy wielkość przekątnej sprawdzić w dokumentacji tabletu lub w internecie.

Kolejną istotną cechą jest wybór modelu z uwagi na jego montaż. W tym wypadku należy brać pod uwagę sposób, w jaki najczęściej będziemy korzystać z tabletu w samochodzie. Jeżeli posłuży głównie do odtwarzania bajek dzieciom podróżującym na tylnej kanapie, to najlepszy będzie uchwyt na zagłówek, montowany do przedniego fotela kierowcy bądź pasażera. Jeżeli natomiast z tabletu korzysta przede wszystkim kierowca, to potrzebujemy uchwytu na szybę lub magnetycznego.

Uchwyty na szybę cechują się dobrą stabilnością pod warunkiem odtłuszczenia szyby przed zamontowaniem przyssawki. Sprawdzą się, gdy na tablecie korzystamy z aplikacji nawigacyjnych.

Uchwyty magnetyczne montuje się do kokpitu. Zajmują mniej miejsca niż wersje na szybę, nie rzucają się tak bardzo w oczy i są estetyczniejsze. Warto wybierać uchwyt o większej średnicy magnesu. Ponieważ tablety są cięższe choćby od smartfonów, to właśnie większa średnica magnesu, czyli powierzchnia jego przylegania do elementu metalowego, zapewni stabilność mocowania. Oprócz wspomnianych powyżej typów uchwytów, na rynku są także zestawy 2 w 1, czyli umożliwiające montaż uchwytu np. do szyby na przyssawce oraz – po lekkiej modyfikacji – do zagłówka fotela. To rozwiązanie docenią osoby używające tabletu zarówno jako GPS-u, jak i odtwarzacza bajek dla dzieci.

Oferta rynkowa jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem jakości produktów, jak i cen. Najtańsze modele można kupić już za kilkanaście złotych. Warto jednak przeznaczyć trochę więcej środków i za 60–70 zł kupić dobrej jakości uchwyt renomowanej firmy. Za najdroższe trzeba zapłacić nawet 400–500 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro