Uchwyt samochodowy z indukcyjnym ładowaniem - do czego, jaki kupić?
Zdaniem eksperta

Uchwyt samochodowy z indukcyjnym ładowaniem - do czego, jaki kupić?

Uchwyt samochodowy to nieodzowny element już niemal każdego właściciela smartfona i samochodu. Pozwala w sposób wygodny i bezpieczny korzystać z funkcji smartfona przydatnych podczas jazdy – nawigacji, antyradaru czy aplikacji muzycznych.

udostępnij

Michał GruszkaMichał Gruszka / 14-05-2018

Wraz z popularyzacją ładowania telefonów wykorzystującego indukcję, pojawiły się na rynku uchwyty, które poza trzymaniem telefonu, także ładują jego baterię, bez podpinania jakichkolwiek przewodów.

PATCHWORKS WIRELESS CHARGING CAR MOUNT

Uchwyt ten mocowany jest na kratce nawiewu. Dzięki nowatorskiemu mocowaniu zapewnia bardzo solidny chwyt, co w przypadku dużych i ciężkich modeli telefonów może okazać się kluczowe. Przy tym mocowanie nie rysuje i nie niszczy delikatnych listew kratek nawiewu. Gadżet pozwala wygodnie manewrować zainstalowanym w nim telefonem.

Możemy używać telefonu w pozycji horyzontalnej i wertykalnej, w zależności od potrzeb. Telefon w objęciach uchwytu utrzymuje się dzięki samozaciskającym się szczękom. Szczęki wyłożone zostały miękkim materiałem, co też nie jest bez znaczenia dla dbałości o nasz telefon. W podstawie uchwytu znalazł się port w standardzie microUSB. Podpinamy do niego przewód bezpośrednio z portu USB naszego samochodu lub – jeżeli nasze auto takiego nie posiada – z ładowarki zapalniczkowej.

Dzięki temu po odłożeniu smartfona na uchwyt, jeżeli wspiera on ładowanie w standardzie Qi, zacznie się ładować, bez konieczności podpinają przewodu do samego telefonu. Uchwyt kosztuje około 200 złotych.

IOTTIE QI One Touch

Ten uchwyt mocowany jest do przedniej szyby samochodu, ale jeżeli nasza deska rozdzielcza jest w miarę gładka, istnieje możliwość przymocowania go także do niej. Szczęki zaciskają się na naszym telefonie pod wpływem wagi samego urządzenia. Wystarczy go położyć, a szczęki się zakleszczą. Gdy uniesiemy telefon, szczęki rozszerzą się i uwolnią sprzęt.

Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie z uchwytu jest bardzo intuicyjne. Może być on obsługiwany w zasadzie bezwzrokowo. Niestety minusem tego rozwiązania jest korzystanie z uchwytu wyłącznie w trybie pionowym. Płytka indukcyjna wbudowana w uchwyt pozwala ładować telefony wspierające ładowanie indukcyjne w standardzie Qi, w tym Fast Charging Wireless. Za ten uchwyt zapłacimy około 243 złote.

Baseus QI

Uchwyt samochodowy Baseus do mocowania telefonu wykorzystuje magnes. By telefon utrzymał się na uchwycie, koniecznym jest przyklejenie do tylnej pokrywy metalowej płytki, w tym wypadku obszytej skórą. Uchwyt za pomocą kleju mocujemy na kokpicie samochodu w dowolnym miejscu. Magnetyczny uchwyt pozwala umocować smartfon w dowolnym położeniu. Łatwo go także zabrać i odłożyć na uchwyt dzięki przyciąganiu magnesu. Uchwyt ten kosztuje około 120 złotych.

Nillkin Car Magnetic Wireless Charger

Urządzeniem podobnym do Baseus Qi jest produkt marki Nillkin. Z tą różnicą, że ten uchwyt mocujemy za pomocą wygodnego ściskowego mechanizmu do lamelki kratki nawiewu. Niewielki element jest prawie niezauważalny kiedy z niego nie korzystamy i bardzo wygodny w użytkowaniu, ponieważ przyciąganie magnesu łatwo mocuje telefon i pozwala go równie łatwo zabrać. Elegancka obudowa sprawia, że uchwyt może się podobać. Kosztuje około 80 złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro