Typografia we wnętrzach – najciekawsze pomysły na wykorzystanie liter

Typografia we wnętrzach – najciekawsze pomysły na wykorzystanie liter

autor: Karina Mączyńska, data publikacji: 22-03-2016

Typografia to innymi słowy wykorzystanie liter w formie modnych napisów na ścianie. W ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, jednocześnie zyskując coraz to większe grono swoich zwolenników. Dlaczego panuje tak duże zainteresowanie literami i czy naprawdę warto je wykorzystywać w swoim wnętrzu?

Litery to od kilku sezonów najgorętszy trend wnętrzarski. Chcąc mieć modnie urządzone wnętrze, litery zaaranżowane w formie plakatów, tapet lub dużych ozdób dekoracyjnych to numer jeden na liście dodatków. Podpowiadamy, jak wykorzystać litery we wnętrzach i o czym jeszcze należy pamiętać podczas aranżacji.

Plakaty typograficzne

Istnieje wiele sposobów na to, aby ożywić domowe wnętrze. Dużą rolę odgrywają jednak detale. Chcąc stworzyć niepowtarzalny i efektowny klimat w pomieszczeniu, warto uwzględnić podczas aranżacji plakaty typograficzne. Cieszą się niezwykle dużą popularnością i nic w tym dziwnego, ponieważ nadadzą każdemu wnętrzu indywidualny charakter. Zastanawiając się nad zakupem plakatu, warto rozważyć kilka kwestii. Jedną z nich jest rozmiar. Czy zależy nam na tym, aby był duży, czy też nierzucający się w oczy? Rozmiar jest bardzo ważny, ponieważ to od tego zależy, czy będziemy mogli powiesić plakat na ścianie, czy może tylko oprawić go w ramkę i postawić na szafce. Oczywiście nie zawsze należy kierować się tylko tym aspektem. Wiele osób decyduje się na ustawianie dużych plakatów pod ścianą czy obok mebli. Wszystko bowiem zależy od naszej inwencji twórczej.

Jakie plakaty?

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze wnętrze były modnie urządzone, warto zakupić plakaty czarno-białe. To właśnie one są obecnie na topie. W dużej mierze jest to spowodowane dowolnością łączenia z innymi dekoracjami, takimi jak zdjęcia w ozdobnych ramach, kompozycjami kwiatowymi oraz obrazami. Pamiętajmy jednak, że najlepiej łączyć je ze sobą kolorystycznie. Dzięki temu uzyskamy harmonijne i w pełni spójne zestawienie. Jeśli nie masz pomysłu na ciekawe zaaranżowanie swojego mieszkania, weź pod uwagę litery. Producenci oferują niezliczone ilości różnorodnych produktów, które pomogą nam szybko i efektownie zmienić wystrój wnętrza. Co więcej, pasują one do każdego stylu, czy to nowoczesnego, skandynawskiego, czy też klasycznego.

Litery we wnętrzach

typografia_1.jpg

Jeśli nie plakaty, to może pojedyncze litery? Jest to kolejny trend, który zyskuje coraz większą popularność. Na rynku dostępnych jest wiele egzemplarzy liter. Wykonane są z plastiku, metalu lub drewna. Oznacza to, że z powodzeniem dopasujemy je do stylu, jaki panuje w naszym wnętrzu. Litery mogą być ustawiane pojedynczo lub łączone w całość, tworząc znaczące słowa, sentencje czy może ciąg liter niemających ze sobą nic wspólnego.

Litery na ścianach

Kolejna propozycja to wieszanie liter na ścianach. Nie ma to jednak nic wspólnego ze wspomnianymi wyżej plakatami. Bardzo modne są typograficzne wieszaki. Nie tylko spełniają funkcję estetyczną, dodając uroku wnętrzu, ale przede wszystkim są praktyczne.

Litery w mieszkaniu to absolutny must have. Jeśli jeszcze nie ich masz w swoich czterech ścianach, najwyższa pora to zmienić. Wystarczy tak niewiele, a zmiana aranżacji nastąpi w tempie błyskawicznym.