Twoje dziecko uwielbia „Krainę lodu”? 7 tytułów, w których się zakocha

Twoje dziecko uwielbia „Krainę lodu”? 7 tytułów, w których się zakocha

Choć od premiery „Krainy lodu” minęły już 3 lata, to jej popularność nie słabnie! Film okazał się hitem kasowym, a fenomenalne piosenki, jak „Mam tę moc” i „Ulepimy dziś bałwana?”, potrafi zanucić prawie każdy!

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 01-09-2016

Jeśli twoje dziecko również dało się ponieść mroźnemu szałowi, kolejny raz z uwielbieniem ogląda lodowy zamek, a historia rozdzielonych sióstr porusza je do łez, koniecznie pokaż mu wymienione niżej książki! To niezawodny sposób na miłe chwile podczas poznawania dalszych losów i nowych przygód ulubionych bohaterów. W niektórych przypadkach to również kreatywna zabawa z zawartymi w wydawnictwach zestawami akcesoriów!

„Anna i Elsa. Gorące powitanie” David Erica

„Anna i Elsa” to seria opowieści inspirowanych światem znanym z „Krainy lodu”. W książkach znaleźć można nowe historie i przygody filmowych sióstr. W „Gorącym powitaniu” Olaf zaskakuje wszystkich nowiną o istnieniu zamorskiej krainy, w której rządy sprawuje Królowa Lata. Jej dar panowania nad ogniem i żarem jest jednak poza kontrolą. Siostry ruszają więc na pomoc. Czeka na nie wiele przygód i niespodzianek!

„Anna i Elsa. Niech żyje królowa” David Erica

Bramy zamku w końcu pozostały otwarte, a siostry mogą swobodnie poruszać się po Arendelle. Królowai księżniczka postanawiają poznać poddanych i wykorzystać magiczną moc dla ich dobra. Czy sprawowanie rządów to taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać? Więcej przygód warto poznać również z tomów: „Niezwykły wynalazek” oraz „Magia i wspomnienia” z tej samej serii wydawniczej co ta i poprzednia pozycja.

„Siostra taka jak ja” Barbara Jean Hicks

Siostrzana miłość to uczucie wyjątkowe, które nie ma sobie równych! Wierszowana opowieść „Siostra taka jak ja” pokazuje zarówno cudowne, jak i trudne chwile w relacji na przykładzie Anny i Elsy z „Krainy lodu”. Dziewczynki różnią się od siebie, ale zawsze starannie pielęgnują uczucie, które je łączy. Piękny język sprawia, że całość przyjemnie się czyta.

„Mroźna maskarada” opracowanie zbiorowe

Pełna przygód podróż Anny na pomoc Elsie, w której można osobiście brać udział! Stanie się tak za sprawą wcielenia się w jednego z bohaterów. Na końcu książki „Mroźna maskarada” znajdują się maski sióstr oraz Kristoffa i Olafa. Kim staniesz się ty, a kim twoje dziecko? W trakcie czytania możecie się dowolnie zamieniać!

„Mroźne szablony” opracowanie zbiorowe

Książeczka „Mroźne szablony”to jeszcze więcej sposobów na upust osobistej kreatywności i rozwijanie talentów plastycznych. W środku znajdują się ciekawostki ze świata filmowej krainy, a także szablony do wykonania rysunków, malowideł i innych dzieł, których głównymi bohaterami będą ulubione postacie.

„Teczka stylistki” opracowanie zbiorowe

„Teczka stylistki” to prawdziwa gratka dla wszystkich dzieci, które mają smykałkę do mody i projektowania ubiorów. W zestawie znajduje się aż 600 naklejek, dzięki którym można tworzyć stroje dla Anny, Elsy i ich bajkowych przyjaciół. To kreatywna i zajmująca zabawa na wiele godzin!

„Sekretnik Elsy”, „Sekretnik Anny” opracowanie zbiorowe

Wzorowane na konwencji „Krainy lodu” sekretnikito swego rodzaju pamiętniki, które inspirują i motywują twoje dziecko każdego dnia. W środku znaleźć można kalendarz, scenariusze zabaw, naklejki, bileciki do prezentów, pocztówki, kolorowanki i miejsca na osobiste zapiski. To dzienniczek, z którym ciężko jest się rozstać!

Filmowa „Kraina lodu” to prawdziwa kopalnia inspiracji i podstawa do tworzenia nowych, bajkowych historii. Jeśli twoje dziecko wyjątkowo polubiło Elsę i Annę oraz ich przygody, warto pokazać mu nowe tytuły, które mogą je zainteresować!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro