„Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień” Regina Brett – recenzja

„Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień” Regina Brett – recenzja

Regina Brett ma w swoich rękach kolejny bestseller. Fani pisarki mogą być zaskoczeni formą tej książki, ale z pewnością się nie zawiodą.

Igor Nowiński Igor Nowiński / 02-02-2016

Książki o tematyce związanej z motywacją i coachingiem od lat cieszą się w Polsce niezwykłą popularnością. Sprzedają się w ilościach, których mogą pozazdrościć autorzy nawet najbardziej poczytnych powieści. Jednak nawet w tak rozwiniętym segmencie rynku są tacy twórcy, których sława przebija innych, a ich dzieła to prawdziwe fenomeny. Taką pisarką jest z pewnością Amerykanka Regina Brett, znana z serii takich bestsellerów jak „Bóg nigdy nie mruga” (recenzja), „Jesteś cudem”, „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę”.

Jej najnowsze dzieło, „Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień”, choć graficznie utrzymane jest w takiej samej, minimalistycznej oprawie, bardzo różni się od pozostałych książek Brett. To przede wszystkim nie jest bowiem poradnik, albo – jak mawia sama aktorka – zbiór lekcji, lecz… bardzo oryginalny kalendarz.

Niecodzienny dziennik

„Z ogromną radością przedstawiamy Ci »Twój dziennik« – wyjątkowy kalendarz, notatnik i terminarz w jednym. Tworzyliśmy go z myślą, by nie tylko stał się dla Ciebie użytecznym towarzyszem w codziennych sprawach, ale stanowił przy tym źródło kreatywności i inspiracji. Możesz go wykorzystać do zwykłych zapisków, notatek i przypomnień, ale możesz też sprawić, by był czymś więcej – wraz z Reginą Brett stań się jego autorem i nadaj mu osobisty charakter” – czytamy w przedmowie. I rzeczywiście, fanów Amerykanki mogę uspokoić, bo Brett nie firmuje jedynie tego wydania swoim nazwiskiem, lecz zapełniła je znanymi ze swoich poprzednich książek przemyśleniami, cytatami czy wskazówkami.

Bardzo miłym akcentem jest fakt, że pisarka bardzo często wspomina w swoich tekstach o Polsce, przywołując swoje liczne wizyty w naszym kraju. Przed każdym z dwunastu miesięcy znajduje się krótki, liczący około trzy strony felieton autorki, który zawiera nową i ciekawą lekcję. Dodatkowo na każdej stronie znajdziemy mały rysunek, pole do wypełnienia czy chmurkę na nasz własny cytat. W tej pozycji jest też mnóstwo miejsca na nasze własne zapiski i przemyślenia, co czyni z „12 nowych lekcji” doskonałą przestrzeń na pisanie pamiętnika.

Kalendarz na lata

Nowa pozycja Reginy Brett jest także bardzo oryginalnym kalendarzem, z którego można korzystać przez kilka kolejnych lat! Jak to działa? Na kolejnych stronach zawsze widnieje wprawdzie dzień i miesiąc, ale nie ma przy nich ani rocznika, ani konkretnego dnia tygodnia! Przy każdym takim polu znajdziemy za to skrótowe nazwy poszczególnych dni tygodnia, dzięki czemu sami możemy zaznaczyć, do którego przypisaliśmy konkretny wpis. Nie martwcie się jednak, bo na samym początku znajdują się „normalne”, skrócone kalendarze aż do 2020 roku!

„Twój dziennik” jest pięknie wydany i, jak już wspominałem, graficznie nawiązuje do wcześniejszego, minimalistycznego konceptu graficznego poprzednich dzieł Reginy Brett. Każdy z miesięcy został wyraźnie oznaczony i różni się oprawą graficzną, dzięki czemu łatwo odnajdziemy się w naszych notatkach. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to wyjątkowo intensywny różowy kolor okładki. To określa właściwie odbiorcę tej pozycji jako kobietę, i to raczej młodą. Zawsze jednak możemy spróbować przełamać kolejne bariery i nie przejmować się taką drobnostką – wszak tego właśnie uczy nas Regina Brett!

Źródło okładki: www.insignis.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro