Trzy pomysły jak udekorować dom na święta

Trzy pomysły jak udekorować dom na święta

Święta Bożego Narodzenia - klasyczne czy w rytmie trendów? Jedno nie wyklucza drugiego! W tym roku tradycję można efektownie połączyć ze stylem nowoczesnym. Jakie dekoracje świąteczne są najmodniejsze w tym sezonie? Przedstawiamy trzy propozycje ozdobienia domu.

udostępnij

Anna RudnickaAnna Rudnicka / 11-12-2018

W Boże Narodzenie zazwyczaj mamy do dyspozycji pakiet uroczych motywów dekoracyjnych: choinek, śnieżynek, reniferów, Mikołajów czy gwiazdek. W tym roku możemy wyodrębnić trzy główne trendy w bożonarodzeniowych dekoracjach. Aby być na czasie, powinniśmy udekorować nasz dom zgodnie z ideologią hygge, postawić na blask dekoracji z komedii „Kevin sam w domu” lub czerpiąc wzorce z baletu „Dziadek do orzechów”. Który trend wybieracie?

Ciepło domowego ogniska – hygge

Fot. HomeSense, TK Maxx, Amara, Tiger, TK Maxx, HomeSense, H&M

W książce Meika Wikinga „Hygge. Klucz do szczęścia” czytamy: „Hygge to raczej odpowiedni nastrój i coś, czego się doświadcza, a nie rzeczy. To przebywanie z ludźmi, których się kocha. Poczucie, że jesteśmy bezpieczni, chronieni przed światem, że możemy spokojnie opuścić gardę”. W naszym rozumieniu hygge to słowo, które wyraża jednocześnie uczucie szczęścia, ciepła, komfortu, bezpieczeństwa. Choć hygge to stan ducha, a nie rzeczy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomóc mu rozkwitać w towarzystwie przytulnych świątecznych dekoracji. Potrzebne będą nam do tego wszelkie dekoracje wykonane z naturalnych materiałów, np. drewniana choinka i naturalny stroik. Pomocny może okazać się ciepły blask światła, dlatego udekorujmy dom świecami, latarniami i lampkami typu cotton balls. Ciepłe koce i puchate poduszki sprawią, że picie herbaty ze świątecznego kubka będzie przyjemniejsze niż zazwyczaj.

Święta po amerykańsku

Fot. HomeSense, TK Maxx, HomeSense, Tiger, Daisy Park, HomeSense, TK Maxx

Święta bez Kevina to święta stracone? Oczywiście, ale jeśli w tym roku nie macie już ochoty oglądać komedii „Kevin sam w domu”, możecie udekorować mieszkanie w prawdziwie amerykańskim stylu. Poczujecie się, jak byście spędzali święta razem z Kevinem. Obok tradycyjnie przybranej choinki, skarpet zawieszonych na kominku, stroików i wieńców w mieszkaniu muszą się znaleźć świece zapachowe i oczywiście tradycyjne kolorowe lampki choinkowe. Klasyczny amerykański styl potrafi wprowadzić nas w świąteczny nastrój jak żaden inny.

Bajkowe święta prosto z „Dziadka do orzechów”

Fot. HomeSense, Nest, Amara, TK Maxx, Tiger, Nest, HomeSense

Święta to czas magiczny, kiedy niektóre prezenty pod choinką… ożywają. Przekonała się o tym Klara – bohaterka książki „Dziadek do orzechów” oraz słynnego baletu, który powstał na jej podstawie. Tytułowy bohater zabrał dziewczynę w senną podróż po niezwykłej krainie zabawek i słodkości. Podążajcie ich śladem i zaproście do swojego domu wyjątkowy klimat bajkowych świąt, zainspirowany tą klasyczną opowieścią. Czego będziecie potrzebować? Przede wszystkim drewnianych ozdób i zabawek – pajace, koniki i oczywiście dziadek do orzechów. Kolorowe figurki porozstawiajcie w różnych miejscach. Aby dom nabrał bajkowego charakteru, postawcie na błyszczące ozdoby choinkowe: złote, srebrne i perłowe.

Zobacz również pozostałe poradniki świąteczne!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro