Trendy w modzie ślubnej 2016 – krawat czy mucha?

Trendy w modzie, niezależnie od tego, czy są to stylizacje codzienne, czy ślubne – co sezon ulegają zmianie. Nic zatem dziwnego, że wielu mężczyzn nie wie, jak ma się przygotować do tego szczególnego dnia i w jakim zestawie się zaprezentować. Podpowiadamy, który dodatek okaże się trafiony. Co wybrać: krawat czy muchę?

Karina Mączyńska Karina Mączyńska / 27-09-2016

Ślub zbliża się wielkimi krokami, a ty nie masz jeszcze odpowiednich dodatków? Najwyższa pora to zmienić. Krawat czy mucha – to pytanie zadaje sobie co drugi mężczyzna, który lada moment stanie przed ołtarzem. A zatem co kupić? Poniżej kilka niezbędnych informacji.

Ślubne akcesoria – dla niego

Dobór odpowiednich akcesoriów ślubnych to nie lada wyzwanie. Nic dziwnego, że pan młody ma problem z podjęciem decyzji, skoro na rynku dostępnych jest wiele dodatków. Różnią się one od siebie nie tylko kolorystyką, ale też wzorem i materiałem, z jakiego są wykonane. Groszki, paski, kwiaty, a może gładka faktura? Zanim padnie decyzja dotycząca danego produktu, trzeba wiedzieć, co tak naprawdę chcemy założyć w tym dniu – czy ma być to krawat czy mucha.

Krawat czy mucha – co wybrać?

Muszka – wielu mężczyzn podchodzi z dystansem do zakupu muchy, ale są również tacy, którzy nie wyobrażają sobie formalnej uroczystości bez jej udziału. Jedną z takich okazji jest właśnie ślub. Ten elegancki dodatek potrafi dopełnić każdą męską stylizację, a w przypadku smokingu jest wręcz niezbędny.

Mucha na ślub – tak czy nie?

Dlaczego muchę widuje się tak rzadko? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Najczęstszą przyczyną jest brak umiejętności jej wiązania. Choć trochę w tym prawdy, to jednak panowie nie wiedzą, że na rynku dostępne są również takie modele, które nie wymagają żadnego nakładu pracy. Są już gotowe i potrzebują jedynie prawidłowego zapięcia. Kiedy już zdecydujemy się na atrybut w postaci muchy, pamiętajmy o jej idealnym dopasowaniu do pozostałej części garderoby. Mucha powinna współgrać zarówno kolorystycznie, jak i wzorniczo. Kiedy garnitur jest jednokolorowy, wtedy możemy zaszaleć z muchą. Niemniej jednak pan młody powinien mieć się na baczności i bardziej stawiać na klasyczną elegancję aniżeli bogato zdobione dodatki.

Krawat – praktyczne rozwiązanie

Krawat to najczęściej spotykany dodatek, który dopełni każdą elegancką stylizację. A jeśli o elegancji mowa, to wyłącznie w towarzystwie dopasowanego garnituru i odpowiednio dobranego kolorystycznie krawata. Mimo że jest zdecydowanie bardziej powszedni niż wyżej wymieniona mucha, to jednak wielu mężczyzn decyduje się na niego chociażby ze względu na bezpieczny i sprawdzony od lat wybór.

Jaki krawat wybrać?

Krawat to nic innego jak bezpieczna decyzja. Okaże się idealnym rozwiązaniem dla pana młodego, któremu zależy na klasycznym rozwiązaniu. Zanim jednak dojdzie do zakupu, warto pamiętać, że krawat krawatowi nierówny. Ze względu na dostępność różnorodnych materiałów i bogato zdobionych wzorów trzeba pomyśleć nad efektem końcowym. pan młody powinien skupić się na doborze kolorystycznym, a także postawić na elegancki i wyjątkowo efektowny materiał. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się krawat wykonany z jedwabiu.

Przed tobą jeden z ważniejszych dni, a ty nadal masz problem z doborem dodatków? Jeśli tak, warto skorzystać z wyżej wymienionych rad. Z ich pomocą podejmiesz ostateczną decyzję, która pomoże uzyskać zamierzony efekt. Sprawdź i przekonaj się, jak wiele możesz zmienić za pomocą kilku akcesoriów.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro