Trampoliny opanowały świat fitnessu – przegląd trampolin do 400 zł

Kiedy podejmujemy decyzję o regularnych treningach i uczestniczeniu w zajęciach fitness, najczęściej głównymi naszymi celami są zrzucenie nadwagi, dobra kondycja fizyczna i kształtna sylwetka. Nie zawsze jednak przykładamy odpowiednią uwagę do tego, jak ważna jest koordynacja ruchowa, i to przez całe życie. Skutecznym sposobem na jej poprawę mogą być trampoliny, które spotkały się z ogromnym powodzeniem i stały się jednym z najważniejszych urządzeń nie tylko klubów fitness.

Mirosław Słapik Mirosław Słapik / 30-05-2016

Mini trampoliny, czyli fitness w domu

Średnica mini trampoliny dochodzi do 120 cm. Do domowych ćwiczeń wystarczy jednak 80 cm, z dopuszczalnym obciążeniem do 100 kg. Dobrym przykładem może być model inSPORTline, zwłaszcza wyposażony w poręcz, która jest umieszczona z jednej strony i doskonale sprzyja urozmaicaniu zestawów ćwiczeń. Wysokość poręczy jest regulowana. Zwykle średnica maty do odbić wynosi 100 cm.

Pozostała część bliższa obwodu jest zabezpieczona miękką materią. Całość stoi na 6 nóżkach, 35 cm nad podłogą. Taka wysokość umożliwia praktykowanie jednego z ważnych ćwiczeń, czyli wskakiwania i zeskakiwania. Urządzenie jest masywne, oparte na stalowej konstrukcji uniemożliwiającej zniekształcenia. Świetnie nadaje się do spalania kalorii. W zależności od średnicy batutu na Allegro możesz trampoliny tego typu kupić w cenach 349 i 389 zł.

Dobrej jakości mini trampoliny w cenie od 369 zł proponuje Kettler. Są one na nóżkach antypoślizgowych z grubym, miękkim obiciem krawędzi. Średnica całego batutu to 120 cm. Sprzęt wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Oczywiście mogą na niej ćwiczyć nie tylko dorośli, przecież fitness mogą również uprawiać dzieci.

Mini trampoliny są wygodne jeśli idzie o ćwiczenia domowe, ale też jako element uzupełniający zestawy tzw. ćwiczeń obwodowych. Producenci oferują poza tym trampoliny składane, łatwe do przenoszenia w torbie.

Fitness przed domem, czyli trampoliny ogrodowe

Trampoliny ogrodowe składają się najczęściej z batutu, czyli rozciągniętej na kole mocnej materii umocowanej przy pomocy sprężyn i osłony, najczęściej siatkowej. Chociaż są i tacy, którzy zadowalają się samym batutem. Do ćwiczeń fitness w ogrodzie polecić można popularne modele Neosport z nogami w kształcie litery „U”, zapewniającymi stabilność. Sprężyny naciągające elastyczną matę do ćwiczeń są całkowicie zakryte miękkim kołnierzem ochronnym. Siatka ochronna zewnętrzna jest przymocowana do słupków również pokrytych miękkim tworzywem.

Podobne stabilne nogi w kształcie litery „U” mają modele trampolin OlimpicSport. Już w cenie 339 zł można kupić na Allegro trampolinę o średnicy 244 cm i wysokości 200 cm. Jej maksymalne obciążenie to 100 kg. Siatka ochronna wewnętrzna oddziela część do ćwiczeń od miękkiego kołnierza przykrywającego sprężyny naciągające. Waga całości to 30 kg.

Za 399 zł można kupić na Allegro większy model OlimpicSport, o średnicy batutu 312 cm. Siatka ochronna wewnętrzna jest zamocowana na 10 słupkach zabezpieczonych miękkim materiałem. Ta trampolina należy do wyższych, bowiem sięga 250 cm. Dopuszczalne obciążenie pozwala nie tylko na indywidualne ćwiczenia, ale i zabawę grupy dzieci, których łączna waga nie przekraczy 150 kg. Całość waży 48 kg.

Podobnie duże obciążenie, bo do 150 kg, wytrzyma trampolina Hiton Polska dostępna za 399 zł. Jej średnica to 252 cm, a waga to 39 kg. W zestawie znajduje się siatka zewnętrzna ze słupkami poza kołnierzem zabezpieczającym sprężyny naciągające. Nóżki mają kształt litery „U”, co zabezpiecza urządzenie przed zapadaniem się w podłoże, jeśli jest umiejscowione np. na trawniku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro