Trampoliny opanowały świat fitnessu – przegląd trampolin do 300 zł

Fitness, który całkiem niedawno był domeną nielicznej grupy osób, zwłaszcza w małych miejscowościach, teraz rozwija się wręcz lawinowo. Również propozycji zestawów treningowych nie sposób już zliczyć. Pojawiają się coraz to nowe urządzenia i gadżety do ćwiczeń. Jedną z propozycji, która szybko osiągnęła niebywałe powodzenie, są trampoliny wykorzystywane np. w treningu jumping fitness. Przyjrzyjmy się modelom w cenie od 200 do 300 zł.

Mirosław Słapik Mirosław Słapik / 30-05-2016

Trampoliny fitness w ogrodzie

Zacznijmy od trampoliny niedrogiej, ale większej – jest to model Olimpics o średnicy batutu 250 cm. Sprężyny przytrzymujące batut są osłonięte miękkimi zabezpieczeniami. W zestawie jest siatka zabezpieczająca wewnętrzna, naciągana na zewnętrzne pionowe statywy, co daje dodatkowe zabezpieczenie. Całość ma wysokość 200 cm i – co godne podkreślenia – batut przyjmuje obciążenie do 150 kg, co umożliwia nie tylko ćwiczenia fitness dorosłym, ale i grupowe zabawy dzieciom. Nie zaleca się na takiej trampolinie zabaw bez asekuracji dzieciom młodszym niż 3 lata. Cena to 299 zł, waga 45 kg.

Do ogrodu, na trawnik lub plac zabaw można polecić również model trampoliny Neosport. Przyrząd jest nieco tańszy (278 zł), ale z atestem. Średnica jest mniejsza niż w poprzednim modelu i wynosi 183 cm. Dopuszczalne obciążenie jest raczej dla dzieci lub osób szczupłych, górna granica to 90 kg. Zestaw zawiera siatkę wewnętrzną, naciąganą na zewnętrze żerdzie. Co godne podkreślenia, żerdzie są zabezpieczone miękkim materiałem. Wysokość całego urządzenia to 195 cm. Całość waży niewiele, bo zaledwie 27 kg. Co ciekawe, w niektórych wypadkach wysyłka trampoliny Neosport jest darmowa. Sprzęt ten nadaje się zarówno do ćwiczeń fitness, jak i dla rozrywki.

Za 219 zł można kupić dla dziecka trampolinę Neosport o średnicy 140 cm. Taki sprzęt waży około 14 kg.

Dodatkowo do trampoliny ogrodowej można kupić nieprzemakalne osłony zabezpieczające przed deszczem.

Trampoliny mini

Małe trampoliny cieszą się coraz większym zainteresowaniem na fali rosnącego powodzenia ćwiczeń fitness. Takie sprzęt bez siatek zabezpieczających można ustawić zarówno w domu, jak i ogrodzie. Doskonale sprawdza się w przypadku coraz bardziej popularnych ćwiczeń obwodowych, będących elementem m.in. crossfitu.

Tu polecić można masywną trampolinę Powermaxx o średnicy 100 cm. Z jednej strony ma regulowany uchwyt z podwójną rączką na pionowej żerdzi, co ułatwia wskakiwanie i zeskakiwanie podczas ćwiczeń. Asekuruje też przed spadnięciem podczas podskoków i pozwala urozmaicać zestawy ćwiczeń. Dopuszczalne obciążenie wynosi 120 kg. Jest to mocna konstrukcja, umożliwiająca zarówno trening, jak i zabawę. Taką trampolinę można kupić już za 299 zł.

Inny rodzaj uchwytu, z czym się wiążą inne możliwości, ma trampolina inSPORTline. Jest to rodzaj poręczy zamocowanej z jednej strony. Średnica sprzetu wynosi 122 cm. Jest to model masywny, przeznaczony do ćwiczeń domowych. Dopuszczalne obciążenie to 110 kg. Odległość batutu od podłogi to 30 cm. Można na tej trampolinie śmiało ćwiczyć skoki. Ten model można nabyć od 289 zł.

Warto podkreślić, że zarówno uchwyt w modelu Powermaxx, jak i poręcz w inSPORTline mają regulowane wysokości.

Wygodny do domowych treningów fitness może być model Kettler o średnicy 90 cm. Może on mieć zastosowanie w mniejszych pomieszczeniach. Konstrukcja jest ze stali hartowanej, odpornej na zniekształcenia. Plansza stoi na 6 metalowych nóżkach, 25 cm nad podłogą. Maksymalne obciążenie to 90 kg. Również świetnie się nadaje do ćwiczeń obwodowych, których elementy to wskakiwanie i zeskakiwanie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro