Trampolina do małego ogródka – którą wybrać?

Mały ogród nie musi oznaczać rezygnacji z trampoliny. Dzięki szerokiej ofercie trampolin w różnych rozmiarach nawet w niedużym ogrodzie czy kawałku zieleni można rozstawić trampolinę. Najmniejsze modele to gratka dla jednego lub dwojga dzieci.

Anna Bator Anna Bator / 07-06-2016 / aktualizacja: 02-05-2018

Jeśli więc chcesz sprawić swoim pociechom radość, wybierz trampolinę, która nie zajmie zbyt wiele miejsca, a przy tym będzie w pełni atrakcyjna i dobra jakościowo.

Mała trampolina – dla kogo?

Małe przydomowe trampoliny to dobre rozwiązanie dla jednego lub dwójki dzieci, zwłaszcza maluchów. Dzięki niedużej średnicy, zwykle od 2 do 2,4 m, pozwalają na kontrolowanie zabawy dziecka, co jest niezwykle ważne w przypadku najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się skakać. Z łatwością można je zdjąć z maty, kiedy nie będą już chciały skakać, a dodatkowo, dzięki mniejszej średnicy, mata jest nieco sztywniejsza.

Może się wydawać mniej skoczna, ale to tylko pozory, bowiem przy większym nacisku na nią (ciężarze skaczącego) jest odpowiednio elastyczna, za to w przypadku lekkiego malucha będzie odbijała go nieco słabiej, co jest bez wątpienia bezpieczniejsze.

Trampoliny o średnicy 140 cm

Szukając trampoliny niewielkich rozmiarów, która zmieści się nawet do małego ogrodu czy skwerku pod domem, warto zwrócić uwagę na trampolinę Hudora oraz trampolinę Tobi Toys. Oba modele przeznaczone są dla dzieci, bowiem producenci zalecają obciążenie maty do 35 kg. Zawierają także siatkę chroniącą przed wypadnięciem na ziemię, a wyróżnia je niska cena – ok. 200 zł.

Trampoliny o średnicy 2,5 m

Popularne trampoliny mierzące ok. 2,5 m średnicy to modele od Neo-Sport. Wyróżnia je wysoka jakość idąca w parze z atrakcyjną ceną. Za trampolinę 2,52 m zapłacimy ok. 400 zł. Cechuje ją stelaż z trzema podwójnymi nogami oraz dodatkowa warstwa ochronna w postaci specjalnego kołnierza na sprężyny, chroniącego dzieci przed uderzeniem bądź otarciem się o nie. W zestawie znajdziemy także zabezpieczone słupki utrzymujące siatkę na odpowiedniej wysokości, jak również wygodną drabinkę, ułatwiającą dzieciom wchodzenie i schodzenie z trampoliny.

Trampoliny dmuchane

Ciekawą grupę niewielkich trampolin, które postawić można w ogrodzie lub na niewielkim tarasie, stanowią trampoliny dmuchane, czyli popularne dmuchańce. Wśród nich znajdziemy niewielkie baseny, miniaturowe place zabaw oraz tradycyjne trampolinki. Wyróżnia je przede wszystkim niska cena (niektóre modele kupimy już od 100 zł), jak również mały rozmiar i bezpieczeństwo. Polecane są w szczególności dla maluchów i przedszkolaków, którzy dopiero uczą się skakać.

Dmuchane trampoliny różnią się od tradycyjnych przede wszystkim materiałem wykonania i brakiem stelaża. Należy unikać stawiania ich na nierównych podłożach, jak również przy ostrych krawędziach, co może skutkować zejściem powietrza. Dmuchane trampolinki mogą przypominać niewielkie zamki, jak również być łączeniem dmuchańca z siatką. Z uwagi na rozmiar zaleca się na nich zabawę maksymalnie dwóch dzieci jednocześnie.

Wśród popularnych modeli dmuchanych trampolin znajdziemy te marki Intex, np. Jump-O-Lene (cena ok. 190 zł).

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro