Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Trampolina dla dziecka do 500 zł

Trampolina to ogromna frajda – dla dużych i dla małych. Wzmacnia mięśnie całego ciała i rozwija koordynację ruchową. Trampoliny ogrodowe mogą mieć różną wielkość i być zrobione z różnych materiałów. Jakie trampoliny w cenie do 500 zł znajdziemy na Allegro?

Trampolina dla dziecka do 500 zł

Szukając odpowiedniej trampoliny, chcemy, aby wybrany model był bezpieczny, stabilny i trwały. Na Allegro mamy wiele rodzajów trampolin – od dmuchanych, przez modele fitness, aż do dużych trampolin z siatką zabezpieczającą. Taka ilość może przysporzyć nas o ból głowy przy zakupach. Poniżej prezentujemy kilka modeli, aby pomóc dokonać najlepszego wyboru.

Trampoliny dmuchane

Trampoliny dmuchane są bezpieczne i dają wiele radości najmłodszym dzieciom. Dzięki trwałemu tworzywu PCV są miękkie, łatwe w rozłożeniu i złożeniu. Nie potrzebujemy instrukcji – taką trampolinę po prostu się pompuje i gotowe, można skakać. Podłoga, słupki i ścianki są wypełnione powietrzem.

Model od Bestway ma wymiary 157 x 147 x 119 cm i kosztuje około 100 zł. Maksymalne obciążenie takiej trampoliny to 85 kg. Na Allegro znajdziemy również trampoliny dmuchane w kształcie zamku z wieżami i murem obronnym, ringu bokserskiego lub owalnego kojca z ulubionymi bohaterami, np. Myszką Miki. Zamkową trampolinę można kupić już za około 200 zł.

Trampolina fitness

Trampolina fitness wbrew pozorom nie musi służyć jedynie do treningu osób dorosłych. Sprawdza się zarówno w pomieszczeniu, jak i w ogrodzie do zabawy dla dzieci. Dodatkowo sprzyja rozwojowi koordynacji oraz równowagi ciała. Trampolina fitness jest ustawiana na krótkich nóżkach – jej wysokość to około 25 cm – i posiada w zestawie osłonę na sprężyny wykonaną z pianki amortyzującej. Ponadto jest stabilna (trampolinę ustawia się na 8 nogach) i wytrzymała – maksymalny udźwig to 100 kg. Trampolinę fitness o średnicy 120 cm możemy kupić od około 170 zł. Mniejsze, o średnicy 92 cm, to wydatek rzędu 100 zł.

Trampolina o średnicy 140 cm

Trampoliny o średnicy 140 cm mogą posiadać siatkę zabezpieczającą przed upadkiem. Stelaż jest wykonany z solidnej stalowej konstrukcji, a w niektórych modelach możemy znaleźć nogi w kształcie litery U, co zwiększa stabilność podczas skakania. Siatki najczęściej mają dwa rodzaje zapięć – na suwak błyskawiczny oraz na klamry. Trampolinę o średnicy 140 cm z siatką zabezpieczającą możemy kupić od około 170 zł.

Trampoliny o średnicy 183, 252, 312 i 374 cm

Wybierając trampolinę o większej średnicy, warto zwrócić uwagę na solidność i wytrzymałość całej konstrukcji. Mata do skakania powinna być odporna na rozciąganie. Dzięki temu posłuży dłużej, gdyż zachowa początkowe napięcie. Ilość sprężyn będzie większa w trampolinach o większej średnicy. Jeżeli jednak mamy do wyboru dwa modele tej samej wielkości – warto wybrać ten, gdzie sprężyn jest więcej. Zwiększa to komfort skakania. W dużych trampolinach znajdziemy nogi tylko w kształcie litery U.

Istotne jest również maksymalne obciążenie. Jeżeli z trampoliny będą korzystać także osoby dorosłe, warto wybrać bardziej wytrzymałą. Dla przykładu trampoliny o średnicy 183 cm mają wytrzymałość do około 100 kg. Te o średnicy 252 cm – już do 120 kg, a o średnicy 312 cm – do 150 kg. Koszt trampolin o średnicy 183 cm to około 180 zł. Trampolinę o średnicy 252 cm możemy kupić za około 200 zł, a tę o średnicy 312 cm – od około 300 zł. Ceny trampolin o średnicy 374 cm zaczynają się od 350 zł.

Podsumowanie

Może się wydawać, że im większa trampolina, tym lepiej się sprawdzi dla większej liczby dzieci – po prostu wejdą i będą w niej razem skakać. Producenci jednak zalecają, aby z trampoliny korzystała jednorazowo tylko jedna osoba. Ma to związek z bezpieczeństwem użytkowników podczas skakania, gdyż lżejsze dziecko może zostać wybite w górę przez odbijającego się starszaka lub osobę dorosłą. Dlatego wybór większej trampoliny powinien być pretekstem do korzystania z niej przez osoby dorosłe (większy udźwig), a nie większą liczbę dzieci skaczących w tym samym czasie.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro