Traktory z przyczepką – przegląd zabawek

Traktory z przyczepką – przegląd zabawek

Wiosna to czas, kiedy zabawy wyprowadzają się z pomieszczeń. Temperatura na zewnątrz z dnia na dzień rośnie, można więc spędzać na świeżym powietrzu coraz więcej czasu. Jednocześnie właśnie wiosną na polach i łąkach pojawia się więcej traktorów – orzą, sieją i wykonują inne obowiązki w gospodarstwie. Choć czasem takie prace pozostają jedynie w sferze wyobraźni dziecka, warto je rozwijać np. za pomocą zakupu traktora z przyczepką. Oto przegląd kilku wybranych zabawek.

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 22-03-2017

Zabawa traktorami to zazwyczaj domena chłopców, choć nie jest to oczywiście reguła. Jeśli dziewczynka lubi bawić się takimi pojazdami, nie ma w tym nic niestosownego i należy jej to umożliwić. Przyjrzeliśmy się traktorom z przyczepkami, jakie są dostępne na Allegro. Pod lupę wzięliśmy różne ich typy: zarówno traktory z kloców, jak i jeździki czy pojazdy zdalnie sterowane.

Traktory dla najmłodszych

Najmłodsze dzieci, czyli takie, które nie obchodziły jeszcze swoich pierwszych urodzin, potrzebują zabawek, które zachęcą je do przeżywania przygód. Nie powinny one być jednak zbyt głośne i natarczywe wizualnie. Jednocześnie muszą prezentować taką jakość, która nie pozwoli na połamanie się przy uderzeniu.

Warto przyjrzeć się traktorkom, które jeżdżą po naciśnięciu w nich odpowiedniego guzika. Takie zabawki przybierają najczęściej postać traktora farmera . Są barwne i bogate w szczegóły, ale nie zawierają małych elementów. W komplecie oczywiście jest farmer i zwierzę, np. krowa lub świnia. Jedną z najpopularniejszych tego typu zabawek jest traktor marki Dumel , który jeździ i gra, a zwierzęta na przyczepce obracają się i wydają dźwięki.

Traktor na farmie

Dla dzieci, które potrafią już się bawić, odgrywając scenki, doskonałą zabawką będą zestawy Farma . To wiele kompletów, w których znajdziemy różne elementy, ale podstawą zawsze jest traktor i przyczepa. Oprócz nich w pudełkach są: zwierzęta, ciężarówki, koparki, bele siana, warzywa, budynki, ogrodzenia i postaci gospodarzy. Zabawki przeznaczone są dla dzieci w okolicach 3. roku życia, ponieważ są naprawdę niewielkie i zawierają drobne elementy. Ogromną zaletą traktora w takim zestawie jest fakt, że został on wykonany z metalowych elementów. Dzięki temu nie zniszczy się tak szybko, jak zabawki plastikowe.

Traktory Wader

Wader to niemiecka firma produkująca zabawki. Jednym z najpopularniejszych produktów tej marki są właśnie traktory. Oferta jest bardzo bogata. Od niewielkich traktorów z przyczepkami do zabawy w domu, po ogromne traktory, które na swojej przyczepce przewiozą nawet ciężki ładunek. Zabawki Wader to dobra jakość w niezłej cenie. Wykonane są z trwałego plastiku, który nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych.

Co więcej, często w takim traktorze zamontowana jest łyżka koparki, co zwiększa możliwości zabawy. Do wyboru mamy również rodzaj przyczepki. Możemy wybierać spośród zwykłych płytkich naczep z otwieraną jedną ścianą oraz głębokich, zamykanych na haki lub o ściance otwieranej do góry.

Traktory na pedały

Wiosną i latem traktorem najlepiej bawić się na zewnątrz. Na świeżym powietrzu robi się coraz cieplej, warto więc wsiąść na… traktor. Warto podkreślić, że taki traktor odpowiedni będzie także dla dzieci, które nie potrafią jeździć na rowerze. To dzięki czterem kołom i stabilności siedzenia. Traktory na pedały to hit wśród 3- i 4-latków. Wykonane są z plastiku i wyposażone w wiele różnych akcesoriów. Znajdziemy ciągnik z zamontowaną łyżką od koparki, przyczepką, wywrotką, buldożerem; są też takie, które podczas jazdy wydają dźwięki. Zabawki mają różną wielkość i jakość. Przed zakupem należy przyjrzeć się dokładnie, z jakiego materiału zostały wykonane i dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone.

Traktory zdalnie sterowane

Dla starszych dzieci, którym frajdę przyniesie sterowanie pojazdem, doskonałe będą traktory zdalnie sterowane . O ile jazda takim pojazdem do przodu jest łatwa, o tyle cofanie ciągnikiem z przyczepą może przysporzyć już trochę trudności. Dlatego takie pojazdy będą raczej odpowiednie dla starszych przedszkolaków, które mają cierpliwość do takiej jazdy. Do niektórych traktorów z przyczepami dołączono dodatkowe elementy, np. belki drewna.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro