Tory samochodowe

Tory samochodowe

Wielu chłopców marzy o tym, aby być kierowcą rajdowym i ścigać się z innymi. Są tacy, którym podobają się różnego rodzaju ewolucje samochodowe, takie jak przeskoki przez obręcze z ogniem lub nad kilkoma ustawionymi w rzędzie pojazdami. Organizowane są specjalne pokazy, gdzie śmiałkowie w swoich ryczących maszynach dokonują różnych akrobacji. Takie ewolucje czy wyścigi można już zorganizować we własnym domu i do tego razem z kolegami. Jak to możliwe?

udostępnij

Jarosław CieślaJarosław Cieśla / 28-04-2015

Wyścigi i akrobacje

Producenci zabawek prześcigają się w wymyślaniu różnego rodzaju torów samochodowych. Są one mniej lub bardziej rozbudowane. Niektóre można łączyć ze sobą, otrzymując kombinacyjne trasy służące do przejazdu. Razem z kolegami można się bawić, wymyślając coraz to nowsze konkurencje dla swoich samochodów. Tylko od wyobraźni zależy, jaką formę przybierze ta rozgrywka – czy będzie to zwykły wyścig, czy też zawody z jak największą liczbą akrobacji.

Firma Mattel postawiła na pobudzenie kreatywności dziecka, produkując zestaw Hot Wheels. Jest to zestaw torów złożonych z różnych segmentów, z których można budować dowolne konstrukcje. Jeśli dziecko ma ochotę, będzie je wznosić w pionie lub tworzyć poziome trasy. Wszystko zależy od jego wyobraźni. Gdy zbuduje wieżę, wtedy może ustawić swoje samochody na poszczególnych piętrach konstrukcji i rozpocząć szalony zjazd w dół. Jednocześnie może startować pięć pojazdów, które będą ścigać się nawet z samolotem i skakać przez przeszkody. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od lat czterech i można ją kupić za 70–125 złotych.

Garaż dla samochodów z różnymi opcjami

Polska firma Wader jest znanym producentem zabawek dla dzieci. Jej zestaw parkingowy posiada trasy o długości nawet do 9 metrów. W komplecie jest dwupoziomowy parking, do którego prowadzą szerokie estakady. W zestawie są różnokolorowe samochody, a w niektórych kompletach znajduje się także kolorowa wycinanka, która pozwoli na stworzenie dodatkowych elementów dekoracyjnych. Dzięki specjalnym zaczepom można budować różne warianty trasy.

Ceny zabawki wahają się od 50 do 125 złotych. Parking pochodzi z serii Kid Cars i można go łączyć z innymi zestawami. Poszczególne elementy dobrze do siebie pasują, dzięki czemu otrzymuje się tory o bardzo dużym metrażu. W taki sposób kilku kolegów urządzi sobie niesamowitą i bardzo rozbudowaną konstrukcję. W sprzedaży są też parkingi z wyrzutniami dla samochodów. Wystarczy zaparkować auto na wolnym miejscu, a potem wystrzelić na trasę jak rakietę. Ceny takich „odlotowych” parkingów, przeznaczonych dla dzieci od lat czterech, kształtują się od 64 do 95 złotych.

Zawrotne prędkości

Dla prawdziwych miłośników wyścigów powstały tory, po których mkną samochody przypominające te z prawdziwych zawodów. Zasilane są na baterie lub dzięki specjalnym transformatorom podłączanym do gniazdka elektrycznego. Marka Carrera wyprodukowała tory, na których można rywalizować tak jak w Formule 1. Oczywiście, istnieje możliwość rozbudowania tras tak, aby wyścigi był jeszcze bardziej emocjonujące i mogło w nich brać udział więcej osób.

Sterowanie samochodami odbywa się za pomocą specjalnych kontrolerów. Zabawka polecana jest dla dzieci od lat czterech, a ceny są uzależnione od rozbudowania i długości torów oraz jakości samochodów. Kształtują się od 70 do 1300 złotych.

Dla miłośników akrobacji powstały też trasy, gdzie jeden z odcinków jest w formie spirali. Mają długość nawet ponad siedem metrów, a niektóre posiadają dwupoziomowy tor do jazdy. Mnóstwo ostrych zakrętów, zjazdów oraz niesamowity przejazd po pionowej pętli zapewni nie lada atrakcje młodym miłośnikom zawrotnych prędkości. W zestawie znajdziemy maksymalnie cztery samochody, a ceny takich torów kształtują się od 70 do 250 złotych.

Nie trzeba koniecznie zostać prawdziwym kierowcą biorącym udział w zawodach, by poznać smak emocji związanych ze startem na torze wyścigowym. Teraz samemu lub razem z kolegami można stworzyć fantastyczne widowisko i zyskać miano mistrza kierownicy.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro