Torba plażowa – DIY

Torba plażowa – DIY

Pojemna torba przyda się każdemu! Tym bardziej w wersji plażowej – pomieści koc, ręczniki, przekąski i ciekawą książkę. Przyda się również podczas spacerów w mieście, a także na zakupach. Jeśli już cię przekonałam, to wystarczy trochę materiału i chęci, by stworzyć własną, niepowtarzalną torbę plażową.

udostępnij

Ewa BrzozowskaEwa Brzozowska / 08-07-2018

Plażowa torba to idealny dodatek na letnie wypady na łono natury, jak i codzienne "podróże" po miejskiej dżungli. Wiele pomieści - zarówno akcesoria kąpielowe, jak i kurtkę przeciwdeszczową - w końcu nigdy nie wiadomo jaką pogodę zaserwuje nam Matka Natura. Jej praktyczność czyni torbę plażową najlepszym wyborem na letnie i wiosenne dni, co jednak kiedy nie możesz znaleźć tej jedynej, idealnej dla siebie? Możesz w prosty sposób zrobić ją sama!

Co będzie potrzebne?

Do uszycia torby plażowej będziemy potrzebować kilku rzeczy:

Masz wszystko co potrzebne? Zaczynamy!

Krok 1. Planujemy wielkość naszej torby. Moja torba DIY będzie zestawiała dwa rodzaje tkaniny - wzorzystą, w modny botaniczny wzór, i delikatną - w kolorze pudrowego różu. Ja skroiłam po dwa prostokąty o szerokości 50 cm i wysokości 30 i 30 cm. Wszystkie części obrębiamy overlockiem lub zygzakiem.

torba

Krok 2. Łączymy za sobą wszystkie części torby i zszywamy je razem za pomocą maszyny do szycia - oczywiście, przeszywamy na wewnętrznej stronie materiału. W przypadku mojej torby w pierwszej kolejności musiałam połączyć każdą ze stron torby - kawałek materiału wzorzystego i gładkiego, a następnie zszyć ze sobą obie ściany torby z 3 stron, tak aby zostawić górną część wolną. Pamiętaj, by szwy były mocne!

torba

Krok 3. Przygotowujemy dno torby. Narożniki układamy w sposób widoczny na zdjęciu i przeszywamy wzdłuż zaznaczonej linii. Dzieki temu dno torby nabierze odpowiedniego kształtu i delikatnie się usztywni. Przydadzą się Tobie podstawowe akcesoria krawieckie by szew był prosty.

torba

Krok 4. Wyznaczamy położenie rączek – miejsca te podklejamy flizeliną z klejem, aby je wzmocnić i aby dobrze do siebie przylegały.

torba

Krok 5. Górny brzeg podkładamy (zawijamy) na szerokość 3 cm i stębnujemy. Dzięki temu torba uzyska ładne wykończenie przy górnej krawędzi.

torba

Krok 6. W miejscu rączek robimy dziurki na guzki o długości ok 1,5 – 2 cm, przez które przewleczemy sznur jutowy. Dziurki obrzucamy ściegiem przy użyciu maszyny do szycia aby nacięty materiał się nie siepał.

torba

Przeciągamy sznur i jego końce związujemy w supeł - voila!

torba