Torba pełna inspiracji – klocki Mega Bloks 60 elementów

Nadeszły długie, jesienne wieczory i jeszcze dłuższe deszczowe dni. To czas, w którym nie zawsze da się wyjść z maluchem na spacer czy plac zabaw. Trzeba zatem wymyślić najmłodszym ciekawe zajęcia w domu. Świetną propozycją są klocki, ponieważ bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Dziś przetestuję klocki Mega Bloks, które po latach wracają do łask.

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 04-11-2016

Mega Blocks – seria sygnowana marką Fisher Price

W tym sezonie firma Mattel postawiła na rozwój serii, której jest właścicielem już dłuższy czas. Chodzi oczywiście o klocki Mega Bloks, które sygnuje dobrze znana marka Fisher Price. Opisywana przeze mnie seria nosi nazwę First Builders, czyli są to klocki dedykowane najmłodszym budowniczym. W serii pojawiły się nowe zestawy, zbieracz klocków, pojazdy i inne. Ja skupię się dziś na klasycznym zestawie 60 klocków, spakowanym w praktyczną torbę.

mega_bloks_60el_2.jpg

Niekończone się inspiracje

Taki zestaw (a najlepiej kilka) to wspaniała porcja zabawy dla dzieci i rodziców. Klocki mają piękne barwy, różne kształty i dają naprawdę ogromne możliwości. Sama bawiłam się nimi w miniony weekend z moim trzyletnim chrześniakiem. Z klocków Mega Bloks powstały chłopięce klasyki – remiza, dwa roboty i niezliczone konfiguracje garaży dla małych resoraków. Klocki są świetnym budulcem, który dzieci łączą bez żadnych problemów. Dla kogo są te klocki? Fisher Price rekomenduje klocki dla dzieci już od pierwszego roku życia. Są duże, poręczne i bezpieczne dla takich maluchów. W torbie znajdują się czerwone, niebieskie, zielone i żółte klocki o różnym kształcie i wielkości. Są tak zwane jedynki - czyli klocki z jedną wypustką, dwójki, trójki, a także najdłuższe – czwórki. W opakowaniu znajdziemy też klocki zaokrąglone i z trójkątnym spadem – idealne na dachy lub dzioby różnych zwierzaków. Tak jak wspomniałam, klocki bardzo dobrze się łączą ze sobą. Sprawdziliśmy to, budując Pałac Kultury – czyli wieżę wyższą od wspomnianego trzylatka. Mieliśmy do tego podstawę na kółkach z innego zestawu i mogę powiedzieć, że jeżdżąca wieża trzymała się świetnie. Nie muszę wspominać, ile radości sprawiła dziecku. Zaletą takiej zabawy jest rozwój ruchowy dziecka, a także rozwój wyobraźni przestrzennej i precyzji. Zabawa z klockami to świetne ćwiczenia, podczas których dzieci uczą się twórczego myślenia i koordynacji oko-ręka.

mega_bloks_60el_3.jpg

Świetna jakość

Wspomniałam o kolorach klocków. Warto dodać, że barwy są piękne i nasycone. Dzięki nim możemy podczas zabawy utrwalać nazwy kolorów. Nam kolory przydały się również podczas sprzątania, ponieważ przerodziło się ono w świetną zabawę. Pawełek z radością zbierał do torby klocki w określonych kolorach. Kiedy padło hasło „zbieramy żółte” z ochotą i świetną prędkością dział w kwestii zbierania klocków. W ten sam sposób w torbie znalazły się niebieskie, czerwone oraz zielone klocki. Jakość sprawdziłam również w inny sposób. Kiedy chwyciłam do ręki najdłuższy klocek, naciskałam go, by sprawdzić czy jest miękki – nie, nie jest. Dalszy etap testowania polegał na nadepnięciu na klocek – spokojnie wytrzymał moją masę, nawet się nie ugiął, nie mówiąc o odkształceniu. To ważne, bo dzieci w ferworze zabawy bardzo często chodzą po klockach. Te z pewnością to wytrzymają. Świetnie zniosą także upadki – wysokie, niestabilne wieże lubią się przewracać. W tym miejscu wspomnę również o torbie, w którą spakowane są klocki. Jest świetnym miejscem do ich przechowywania. Jest wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa, ma także wygodną rączkę do przenoszenia. Zapinana jest na zamek błyskawiczny. Jej wielkość dobrano idealni – nie jest za duża, ani za mała. Klocki zawsze się w niej zmieszczą. Jest zdecydowanie praktyczniejsza od tekturowych pudełek, czy nietrwałych foliowych toreb. To duża zaleta tej serii. Dodatkowo na jej ściankach dzieci znajdą inspiracje, które mogą wykorzystać podczas zabawy.

mega_bloks_60el_4.jpg

Kilka słów podsumowania

W klockach nie widzę żadnej wady. Mają piękne kolory, różnorodne kształty i są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo zamknięte są w praktycznej torbie, a całość możemy kupić w przystępnej cenie. Gorąco zatem polecam na jesienne i zimowe twórcze zabawy.

mega_bloks_60el_5.jpg

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro