Torba na rakietę tenisową z wyższej półki

Torba na rakietę tenisową z wyższej półki

Torba tenisowa to bardzo ważny atrybut każdego tenisisty. Od jej jakości zależy, czy przechowywany w niej sprzęt zachowa swoje właściwości. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup torby tenisowej wysokiej jakości.

udostępnij

Łukasz ŻyłaŁukasz Żyła / 17-09-2017

Gra w tenisa wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu, który umożliwi nam grę na najwyższym poziomie. Dlatego ważnym akcesorium zaawansowanego gracza jest również odpowiednia torba tenisowa. Wiele rakiet oraz naciągów zachowuje swoje właściwości tylko w odpowiednich temperaturach. Zwykłe torby, których używamy na co dzień, np. idąc do siłowni, nie zapewniają naszemu sprzętowi wystarczającej ochrony. Natomiast większość toreb tenisowych z wyższej półki wykonana jest z materiału termoizolacyjnego, dzięki któremu rakieta pozostanie w dobrej kondycji przez długi czas.

Rodzaje toreb tenisowych

Przeglądając oferty wielu sklepów, możemy znaleźć różnego rodzaju torby na rakiety. Różnią się one zarówno sposobem wykonania, jak i wieloma innymi parametrami. Najczęściej wybierany jest klasyczny model przypominający kształtem rakietę. Torby mieszczą od jednej nawet do kilkunastu rakiet.

Bardzo wygodne jest przechowywanie rakiety w przystosowanym do tego tzw. plecaku na rakiety. Dzięki takiemu rozwiązaniu ciężar wyposażenia spoczywa na plecach, a nasze ręce, które w czasie rozgrywki muszą się mocno napracować, mają chwilę wytchnienia. Największą wadą tego rozwiązania jest fakt, iż torby na plecy przeważnie chronią jedynie główkę rakiety (rączka pozostaje na zewnątrz).

Ciekawą propozycją są torby tenisowe specjalnie zaprojektowane dla kobiet. Przypominają wyglądem damską torebkę używaną na co dzień. Przeważnie mają modne kształty oraz kolory. Ich wadą, tak jak w plecaków, jest chronienie jedynie główki rakiety. Kolejna kwestia dotyczy pojemności. Tenisowe torby damskie wyglądają doskonale, jednak nie mają wielu praktycznych kieszonek, które tenisiście znacznie ułatwiają życie.

Godne polecenia są także turystyczne torby tenisowe. Przeważnie mają kółka, dzięki czemu łatwo przemieszczać się z nimi po dworcach, lotniskach lub innych tego typu miejscach. Tenisowe torby turystyczne są też o wiele większe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, poza akcesoriami tenisowymi, bez problemu zapakujemy do nich również ubrania oraz kosmetyki. Jeśli więc często podróżujemy z rakietą, warto rozważyć zakup takiej torby.

Torby tenisowe z wyższej półki

  • Wilson Advantage II. Jeśli poszukujemy torby tenisowej w formie plecaka, to model Advantage II z pewnością spełni nasze oczekiwania. Plecak ma dwie pojemne komory zamykane na podwójne suwaki. Bez problemu mieszczą się w nim dwie rakiety oraz piłki. Ponadto na zewnątrz są trzy dodatkowe kieszenie, które idealnie nadają się do przechowywania napojów czy stroju sportowego. Tylną część torby wykonano z miękkiego materiału, dzięki czemu dobrze przylega do pleców. Szelki mają szeroki zakres regulacji, co pozwala na używanie plecaka zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Uchwyt na dłoń sprawia, że produkt sprawdza się również jako torba podręczna. Koszt prezentowanego modelu wynosi około 350 zł.
  • Babolat Pure Aero x6. To pojemna klasyczna torba, w której możemy zabrać ze sobą sześć rakiet. Pure Aero x6 ma dwie duże komory, z których jedna wyścielona jest materiałem termoizolacyjnym. To rozwiązanie zapewnia rakiecie oraz naciągowi dłuższą żywotność. Dodatkową zaletą jest wentylowana kieszeń, która doskonale nadaje się do przechowywania mokrej odzieży i obuwia. Kieszeń chroniona jest twardym tworzywem, dzięki czemu wszelkie przedmioty, takie jak smartfon czy tablet, są bezpieczne. Cena: ok. 300 zł.
  • Wilson Hope. Został stworzony z myślą o tenisistkach. Model Hopema różowy kolor i pomieści do trzech rakiet. Torba ma komorę główną oraz zewnętrzną, przeznaczoną na różne akcesoria codziennego użytku. Regulowany pasek na ramię pozwala na doskonałe dopasowanie do wymagań każdej tenisistki. Pokrowiec ten kosztuje około 320 zł. Warto dodać, że firma Wilson przekazuje 1% ze sprzedaży toreb z serii Hope fundacji na rzecz walki z rakiem piersi.

Torba tenisowa to ważny element wyposażenia każdego tenisisty. Odpowiedni pokrowiec pozwoli spakować na kort wszystkie potrzebne rzeczy, a także zabezpieczy rakietę przed uszkodzeniami.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro