Top pięciu okularków pływackich anti-fog

Top pięciu okularków pływackich anti-fog

Pływanie to przyjemność, którą może zepsuć niedoskonały sprzęt – np. okulary do pływania mające tendencję do przeciekania, uciskania, spadania i zaparowywania.

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 22-02-2017

Jeśli chcemy cieszyć się pływaniem, powinniśmy dysponować odpowiednim dla nas modelem okularków we właściwym rozmiarze. Osoby, które trochę pływają, wiedzą, że okulary do pływania dobieramy, wykonując prosty test – po przyłożeniu do oczodołów i lekkim przyciśnięciu powinny utrzymać się przez jakieś dziesięć sekund. Jeśli trzymają, to dany model możemy wziąć pod uwagę.

Idealne przyleganie

Okularki powinny idealnie dopasować się do obszaru wokół oka. Jest to możliwe dzięki materiałowi, którym zakończono krawędzie szkieł, a który przylega do skóry. Tym materiałem może być gąbka. Jednak jest ona dość miękka i musi być wysokiej jakości, żeby dobrze trzymać się na skórze i nie przeciekać. Dlatego osoby, które więcej czasu spędzają na basenie, wybierają okulary na gumie lub silikonie. Mają tak wyprofilowane krawędzie, że łatwo przysysają się do skóry wokół oczu. Stosowane są też tworzywa innego typu – bardzo elastyczne, maksymalnie przylegające do skóry przez „wypełnienie” wszelkich nierówności twarzy.

Mgła, mgła…

Jednak żadna gumka ani gąbka nie zdadzą się na nic, jeśli pod okularkami będzie się zbierała wilgoć, i to tak skutecznie, że po chwili pływania przestaniemy cokolwiek widzieć. To denerwujące, ale naturalne – jest różnica temperatur, jest wilgoć i jest powłoka… fizyki się nie oszuka. Dlatego pływacy amatorzy jeszcze niedawno dokonywali przeróżnych eksperymentów, których celem było niedopuszczenie do zbierania się mgiełki pod okularami. Jednym z nich było smarowanie szkiełek płynem do naczyń i cierpliwe polerowanie ich powierzchni do sucha. Na szczęście dzisiaj producenci oferują modele okularków z zabezpieczeniem anti-fog, więc nie musimy się uciekać do „babcinych” sposobów. Poniżej przedstawiamy pięć modeli, które warto wziąć pod uwagę, szukając nowych okularów do pływania.

Top lista

Okulary pływackie HEAD. Okulary startowe dla pływaków o różnym stopniu zaawansowania. Zastosowanie uszczelek zasłoniętych opływową soczewką pozwala na zmniejszenie oporu w wodzie i lepsze dopasowanie do twarzy. Poliwęglanowe szkła z powłoką anti-fog, filtrem UV i powłoką lustrzaną. Cztery wymienne noski w zestawie. Cena: 129,99 zł.

Aqua Sphere. Młodzieżowe panoramiczne okularki typu „monoblok”, zapewniające doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach bez zniekształceń. Uszczelka i pasek wykonane z hipoalergicznego silikonu. Soczewki o wysokiej odporności na zarysowania mają niezaparowującą powłokę anti-fog, a także filtr UVA i UVB. Stabilizujący mostek zapewnia bezpieczne i wygodne utrzymanie okularków w odpowiedniej pozycji, a prosty system regulacji pasów umożliwia idealne dopasowanie długości. Opakowanie: kaseta. Cena: 85 zł.

Arena Nimesis Woman. Soczewki z polimeru celulozowego z szerokim polem widzenia, gwarantujące doskonałą szczelność. Uszczelnienia i ramka wykonane z płynnego nylonu – wytrzymałego materiału, który niweluje reakcje alergiczne. Specjalna powłoka polimerowa anti-fog na wewnętrznej stronie szkieł powoduje, że krople wody rozkładają się równomiernie, tworząc warstwę wody. Chronią przed promieniami UV. Cena: 57,90 zł.

Arena Oblo Blue Junior. Soczewki z szerokim polem widzenia, wykonane z połączenia płynnego silikonu – wytrzymałego materiału, który niweluje reakcje alergiczne – i poliwęglanu. Ich wewnętrzną stronę pokryto powłoką polimerową anti-fog. Nie odbarwiają się pod wpływem słońca. Cena 49,90 zł.

Okulary Aquaspeed. Mają nieparującą powierzchnię anti-fog oraz filtr UV. Uszczelka oraz ułatwiający zakładanie okularów podwójny, wąski pasek zostały wykonane z miękkiego silikonu, dopasowującego się do kształtu twarzy. Mają prosty system ułatwiający regulację długości paska. Nieuciskające. Cena: 29,49 zł.

Jeśli jednak powłoka anti-fog nie do końca spełni twoje oczekiwania, możesz pokryć szkiełka płynem anti-fog. Jest prosty w użyciu, bo butelkę zaopatrzono w atomizer. Dzięki temu twoje okulary nie zaparują.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro