Top 5 – buty do piłki nożnej za maksymalnie 250 zł

Top 5 – buty do piłki nożnej za maksymalnie 250 zł

Podczas gry w piłkę nożną, odpowiednie obuwie jest jednym z najważniejszych czynników. Niestety, wielu piłkarzy-amatorów wybiera je intuicyjnie, nie wiedząc, na jakie cechy należy zwrócić uwagę. Skutkuje to doborem butów, które nie trzymają się idealnie podłoża, są niezbyt wygodne i nie spełniają oczekiwań grającego. Jak wybrać dobre, piłkarskie obuwie i nie wydać na nie majątku? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

udostępnij

Łukasz KolasaŁukasz Kolasa / 06-09-2016

Jak dobrać buty?

Podstawowym czynnikiem, który musimy brać pod uwagę, wybierając buty do gry w piłkę nożną, jest rodzaj nawierzchni, na jakiej najczęściej rozgrywamy spotkania. Może to być nawierzchnia pokryta naturalną trawą suchą lub mokrą, powierzchnia pokryta trawą sztuczną albo parkiet halowy, w przypadku meczy rozgrywanych wewnątrz obiektów sportowych. W zależności od tego, buty powinny mieć różne podeszwy. Przy mokrej, naturalnej murawie wykorzystuje się zazwyczaj buty ze specjalnym rozstawem korków. Jest to 6 bardzo dużych wkrętów, które pomagają zwiększyć przyczepność, a jednocześnie ustawione są w taki sposób, aby ciężar odpowiednio rozkładał się na stopie. Jeżeli wybieramy buty do gry na naturalnej, suchej murawie, zdecydujmy się na te, o trochę większej liczbie wypustek na podeszwie. Korki rozstawione są wtedy bardziej nieregularnie, ale gwarantują dobrą przyczepność i bardzo dobre panowanie nad piłką. W przypadku murawy sztucznej powinniśmy zdecydować się na podeszwę o dużej liczbie drobniejszych korków. Takie uformowanie spodu buta umożliwia zachowanie przyczepności i stabilności na boisku, a przy okazji nie naraża sztucznej murawy na uszkodzenie. Do piłki halowej stosujemy buty o gładkim spodzie. W tym przypadku warto wybrać taki egzemplarz, który wykonany został z niebrudzącego materiału.Kiedy już zdecydujemy, jaki rodzaj butów jest dla nas odpowiedni, powinniśmy zastanowić się nad materiałem, z jakiego będą wykonane. Na rynku dostępne mamy buty wykonane ze skóry lub z materiałów syntetycznych. Te pierwsze są często nieco droższe, wrażliwe na zabrudzenia i uszkodzenia. Dodatkowo rozchodzą się podczas używania, co należy wziąć pod uwagę podczas doboru rozmiaru. W przypadku syntetyków nie ma takiego problemu. Tego rodzaju obuwie nie wymaga szczególnej „opieki”. Wystarczy od czasu do czasu je przemyć. Zachowuje też swój oryginalny rozmiar i jest trwalsze. Wybierając tego rodzaju buty, należy wybrać rozmiar idealny dla wielkości naszej stopy.Kolejną kwestią, którą należy rozważyć podczas dokonywania wyboru, jest cena. Modele bardziej amatorskie kosztują mniej, ponieważ do ich produkcji wykorzystane zostały tańsze materiały. Za obuwie profesjonalne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapłacimy dużo więcej.Na koniec pozostaje kwestia estetyczna. Wybór wzoru i koloru jest całkowicie subiektywny. Nie wpływa on na komfort użytkowania, ale posiadanie ładnych butów, które będą nam się podobać, z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

5 polecanych modeli

Przyjrzyjmy się butom, za które nie zapłacimy więcej niż 250 zł, a które z pewnością spełnią nasze wymagania. Zacznijmy od modeli nadających się głównie na murawę naturalną. Proponujemy trzy różne modele. Pierwszym z nich są buty Puma evoPOWER 3.3 FG. Mają bardzo dobre opinie i wykonane są z syntetycznej skóry. Druga propozycja to adidas Performance ACE 16.2 FG/AG i adidas X 15.3 FG/AG. Dwa ostatnie modele również wykonane są z syntetyku i prezentują gatunek korków lanych. Na sztuczną murawę, polecamy albo trzy poprzednie wersje, alboNike Bombax Turfy, które różnią się od nich podeszwą i są szczególnie przeznaczone na sztuczną trawę. Wykonane są ze skóry ekologicznej. Natomiast do gry w hali proponujemyNike Mercurial Victory IV IC. Za wszystkie te modele nie zapłacisz więcej niż 250 zł.Skoro już wiesz, na co należy zwracać uwagę i jak wybierać buty do gry w piłkę nożną, nie pozostaje nic innego, jak udać się do sklepu i znaleźć swój wymarzony model. Pamiętaj, że buty mają być wygodne, odpowiadać twoim potrzebom i dobrze się prezentować na nodze.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro