Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Top 10 najefektowniejszych felg do aut kompaktowych

Samochody kompaktowe są jednymi z najpopularniejszych pojazdów na naszych drogach. To oznacza, że łatwo spotkać drugi identyczny model, np. stojący obok na światłach. A jeśli ktoś lubi się wyróżniać? Najprościej będzie kupić nowe felgi. Oto 10 propozycji.

Top 10 najefektowniejszych felg do aut kompaktowych

Wybór modeli pasujących do samochodów kompaktowych jest bardzo duży – nic dziwnego, bo ten typ aut jest bardzo popularny i wielu właścicieli decyduje się na podrasowanie lub odświeżenie wyglądu swoich kompaktów właśnie za pomocą stylowych obręczy. Oto 10 propozycji felg w najpopularniejszym w autach kompaktowych rozmiarze, czyli 16-calówek. Taki model gwarantuje większości aut z tego segmentu niezły wygląd, a jednocześnie nie zrujnuje kierowcy (felgi i opony nie są drogie) ani nie zaszkodzi jego… plecom (takie felgi zazwyczaj nie obniżają komfortu w czasie jazdy po nierównościach).

1. Momo Next

Pierwsza propozycja najbardziej będzie pasować do aut włoskich – a to za sprawą kraju, z którego pochodzi ten producent felg. Słynne Momo, znane m.in. z produkcji foteli i kierownic do aut wyścigowych, oferuje wiele modeli obręczy. Jedną z nich jest Momo Next, dostępny w kolorach srebrnym, szarym i czarnym. Klasyczna kolorystyka i wzór pasujący do sylwetki popularnych modeli.

2. Borbet W

Niemiecka felga Borbet W jest dostępna z rozstawami śrub właściwymi m.in. dla skod, fordów czy volkswagenów. Felgi uzyskały certyfikat TUV, gwarantujący dopasowanie do danego modelu, wytrzymałość i bezpieczeństwo. Prosta stylistyka, kilka wariantów kolorystycznych.

3. Dezent TX

Dezent jest również niemiecką firmą, a model TX też ma certyfikat TUV. Wszystkie felgi tej firmy mają także certyfikat polskiego Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – PIMOT-u. TX to model, w którym zastosowano innowacyjne powłoki o nazwie SR3. Skrót ten oznacza Salt Resistant 3 – liczba wskazuje na zastosowanie aż trzech warstw ochronnych: podkładu, lakieru oraz wykończenia. To ma zapewnić wytrzymałość także w czasie zimy.

4. MAM W1N

MAM to niemiecka firma powołana do życia w 2002 roku. Jest partnerem technologicznym firmy Keskin, której produkt jeszcze pojawi się w tym zestawieniu. Dostępne są felgi srebrne i czarne.

5. Brock B24

To propozycja dla kochających czarne, szprychowe felgi. Ten niemiecki (a jakże!) producent działa od ponad dwóch dekad i dorobił się wielu prestiżowych certyfikatów, z TUV na czele. Modny, sportowy wygląd doda pazura każdemu autu.

6. Forzza Riva MBP

Felgi Forzza Riva MBP mają interesujący wzór i są dwukolorowe – czarno-srebrne. Nie do każdego nadwozia będą pasowały, ale z pewnością, gdy dobierze się je do odpowiedniego modelu auta, pozwolą się właścicielowi wyróżnić. Te obręcze są kompatybilne z czujnikami ciśnienia TPMS/RDKS.

7. Rial Kodiak

Takie felgi mogą być srebrne, szare lub czarne – choć błyszczące czarne prezentują się chyba najbardziej interesująco. Rial to kolejny w tym zestawieniu producent z Niemiec.

8. Ronal R56

Felgi bardzo zasłużonej firmy Ronal, znanej w środowisku kierowców, którzy lubią przerabiać swoje auta. Ronal R56 to akurat jeden z bardziej klasycznie stylizowanych modeli tej firmy, co sprawia, że będzie pasować do większości popularnych samochodów kompaktowych. Oprócz klasycznego srebrnych można wybrać również czarno-srebrne lub czarne – połyskujące bądź matowe. Co ciekawe, firma Ronal powstała w Szwajcarii, ale produkuje swoje felgi w Polsce.

9. Tomason Easy

Interesująco wyglądają obręcze Tomason Easy. Rzeczywiście – jak głosi nazwa – łatwo dopasować je do większości modeli kompaktowych. Tomason to marka, która jest częścią niemieckiej firmy KVG, działającej na rynku felg i opon od 25 lat.

10. Keskin KT4

Ostatnia propozycja to wyjątkowo efektowne felgi Keskin KT4. O firmie Keskin już wyżej wspominałem – jest ona partnerem technologicznym firmy MAM. KT4 to felgi chromowane bądź dostępne w wersjach z chromowanymi akcentami. Dość trudno utrzymać takie obręcze w czystości, ale ich wygląd wszystko wynagradza. Będą pasować zwłaszcza do aut, które już są zmodyfikowane optycznie.

Na koniec przypomnienie: koniecznie przed zakupem sprawdźmy, czy rozstaw śrub pasuje do naszego modelu auta. Większość producentów oferuje swoje felgi w wielu wariantach, pasujących niemal do każdego popularnego pojazdu. A po zakupie pozostaje tylko cieszyć się lepszym wyglądem samochodu.

* Zobacz kalkulator felg

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Motoryzacja


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro