TOP 10 akcesoriów, które musi mieć każdy kierowca

TOP 10 akcesoriów, które musi mieć każdy kierowca

Jeżeli dużo czasu spędzasz za kółkiem, to wiesz, jak drobne rzeczy mogą pogorszyć lub poprawić komfort podróży. Producenci akcesoriów dla kierowców prześcigają się w pomysłach na gadżety, które ułatwią długie godziny za kółkiem. Spróbujmy sporządzić listę przedmiotów, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego kierowcy.

udostępnij
  1. Nawigacja. Mimo wielu historii o dziwnych drogach i skrótach, które potrafi podpowiedzieć nawigacja satelitarna, każdy kierowca zapewne zdążył poznać jej zalety. GPS zwalnia nas z pilnowania drogi, pozwala wybrać optymalną trasę do celu i sprawia, że mapę mamy zawsze pod ręką. Decydując się na nawigację, warto wybrać nieco droższy i bardziej zaawansowany model znanego producenta. Powolne działanie, mało intuicyjne menu czy nieprecyzyjne reakcje na dotyk naprawdę potrafią znacząco uprzykrzyć korzystanie z nawigacji. Wybór droższego modelu daje gwarancję, że nasz GPS będzie pozbawiony tych wad.
  2. Kubek termiczny. Nie ma to jak ciepła kawa czy herbata w trasie. Obecnie na większości sieciowych stacji benzynowych możemy uraczyć się pobudzającym napojem w papierowym kubku. Znacznie lepiej jednak mieć własny, solidny kubek termiczny. Po pierwsze – napój pozostanie ciepły nawet przez kilka godzin, po drugie – jego zawartość jest lepiej zabezpieczona przed rozlaniem niż w przypadku plastikowego wieczka kubków papierowych. Kubek termiczny szybko stanie się naszym najlepszym przyjacielem w długich trasach.
  3. Uchwyt na smartfona. Mimo że producenci samochodów coraz częściej projektują wnętrze tak, aby było w nich miejsce na smartfona, to nadal ciężko odpowiednio go unieruchomić. Tutaj z pomocą przychodzi cała gama rozmaitych uchwytów na telefon czy tablet, która pozwoli nie tylko na jego pewne umocowanie, ale sprawi, że telefon będzie zawsze pod ręką.
  4. Multitool. W samochodzie zawsze warto wozić kilka podstawowych narzędzi, które pomogą w awaryjnych sytuacjach. Najlepszym rozwiązaniem jest podręczny multitool, czyli taki bardziej uniwersalny scyzoryk. Zazwyczaj ma niewielkie kombinerki i kilka innych ostrzy, które mogą okazać się nieocenione w podróży. Taki scyzoryk warto trzymać w schowku.
  5. Latarka LED. Diody LED w samochodzie nie muszą służyć jedynie oświetlaniu drogi, ale znakomicie sprawdzą się w podręcznej latarce. Latarki LED-owe świecą dużo jaśniej niż tradycyjne, ponadto zużywają mniej energii. W zależności od modelu zastosowano w nich rozmaite rozwiązania, które pozwalają montować je w różnych miejscach na samochodzie. To kolejny niezbędny przedmiot, który warto mieć w schowku.
  6. Kable rozruchowe. Jeżeli mamy starszy samochód, jeszcze sprzed ery systemów start-stop i aut hybrydowych, to z pewnością warto, aby w naszym bagażniku znalazły się kable rozruchowe. Akumulator to newralgiczny element. Szczególnie w zimie potrafi odmówić współpracy. Rozładowany akumulator nie będzie jednak większym problemem, jeżeli pod ręką będziemy mieć kable.
  7. Ładowarka USB. Obecnie w coraz większej mierze jesteśmy uzależnieni od urządzeń przenośnych, a to wiąże się z koniecznością ich ładowania. Współczesne samochody coraz częściej wyposażone są w złącze USB, jednak to czasami za mało. Jeżeli chcemy posłuchać muzyki z pendrive’a i podładować telefon, nawigację lub tablet, będziemy potrzebować więcej gniazd USB. Tutaj z pomocą przychodzą ładowarki samochodowe, które są wyposażone w tradycyjne wejście „zapalniczkowe” oraz dwa wyjścia USB. Problem rozwiązany.
  8. Pendrive. Obecnie w coraz większej liczbie samochodów, nawet w wyposażeniu seryjnym, dostępne jest złącze USB. Dlatego jednym z niezbędnych dla kierowcy akcesoriów będzie pendrive. Możemy nagrać na nim kilka audiobooków oraz kolekcję naszej ulubionej muzyki. Mogą okazać się jedynym ratunkiem przed nurzącą ciszą w samochodzie.
  9. Taśma uniwersalna. Podobno dzięki uniwersalnej taśmie, zwanej duck tape, zbudowano świat. Srebrna, wzmacniana taśma pomoże rozwiązać wiele problemów, które mogą spotkać nas za kierownicą. Z pewnością powinna znaleźć się również w twoim samochodzie.
  10. Zapasowe bezpieczniki. Co prawda bezpieczniki nie do końca możemy zaliczyć do akcesoriów, jednak z pewnością powinny należeć do obowiązkowego wyposażenia samochodu. Zapasowy komplet bezpieczników nie będzie dużym wydatkiem, a może zapobiec przykrym skutkom w przypadku przepalenia jednego z nich.

Warto zaznaczyć, że gniazdo zapalniczki daje możliwość podpięcia rozmaitych urządzeń na 12 V, a ich oferta jest niezwykle szeroka. W samochodzie możemy korzystać z czajnika, suszarki, lodówki czy odkurzacza. Jeżeli więc w podróży potrzebujemy jakiegoś specjalnego sprzętu, to z pewnością go znajdziemy.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro