Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
„The Walking Dead Season One” – recenzja

„The Walking Dead Season One” – recenzja

„The Walking Dead” od Telltale Games to jedna z najciekawszych współczesnych gier przygodowych, w jakie można zagrać na komputerach stacjonarnych, konsolach do gier, tabletach i smartfonach. Tytułowe „Żywe Trupy” to zombie z krwi i kości, a gracz rzucony jest prosto w wir rodzącej się apokalipsy.

udostępnij
Piotr Grabiec
Piotr Grabiec 09-12-2014

Czas czytania: 4 min

Gry przygodowe typu point and click (kliknij i wskaż) przeżywają swój renesans dzięki Telltale Games. Kolejne tytuły wydawane przez studio realizowane są w formule podobnej do seriali. Twórcy dzielą je na kolejne sezony i odcinki, ale w przeciwieństwie do liniowych produkcji telewizyjnych dają graczom dużą swobodę w kształtowaniu historii.

„The Walking Dead” to adaptacja

Pierwszy sezon gry komputerowej „The Walking Dead” od studia Telltale Games to jedna z ciekawszych propozycji z gatunku gier przygodowych. Obsypana została licznymi nagrodami i ma wielu oddanych fanów na całym świecie. Świat opanowany przez zombie jest tylko tłem, a gra pokazuje relacje międzyludzkie w diametralnie odmienionym środowisku.

„The Walking Dead Season One” bazuje na komiksach Roberta Kirkmana o tym samym tytule. Gra opowiada swoją własną historię umiejscowioną w tym samym uniwersum. Zaledwie w kilku momentach gra wideo przeplata się ze światem z komiksu, który stał się również bazą dla popularnego serialu amerykańskiej stacji ABC.

Wybory gracza są kluczowe dla przetrwania

GryTelltale Games można traktować jak interaktywne filmy, które dają dużą swobodę w podejmowaniu decyzji. Opowiadana historia dopasowuje się do wyborów gracza. Co prawda główne ramy fabuły pozostają niezmienione, ale gracz ma bezpośredni wpływ na wiele wydarzeń i zmian w otoczeniu.

Sterowanie w grze odbywa się za pomocą klawiatury i myszy, dedykowanego kontrolera lub ekranu dotykowego w zależności od platformy, jaką wybrał gracz. Tak jak w innych grach przygodowych sterowaną postacią można poruszać się po otoczeniu, przyglądać się różnym miejscom i zbierać potrzebne przedmioty.

Duży nacisk położony został na dialogi i sekwencje akcji

Wiele czasu w grze poświęcono na rozmowy pomiędzy postacią sterowaną przez gracza oraz innymi osobami, które przetrwały apokalipsę i próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bohaterowie są momentami stereotypowi, ale odpowiada to horrorowej konwencji i jest spójne z materiałem źródłowym.

Dialogi zostały świetnie napisane i potrafią przekazać bardzo skrajne emocje targające bohaterami. Najważniejsi z nich zostali bardzo dobrze rozpisani, a twórcy gry nie wahają się rzucać na pożarcie wygłodniałym zombie kolejnych postaci, które wydawały się być jeszcze chwilę wcześniej kluczowe.

Gra trzyma w napięciu do końca

Takie podejście zgodne z komiksowym pierwowzorem trzyma gracza w stanie ciągłego niepokoju o dalsze losy grupy. Fabuła trzyma w napięciu od początku do samego końca. Każdy z kolejnych epizodów dostarcza solidnych kilku godzin wyczerpującej emocjonalnie, ale bardzo satysfakcjonującej zabawy.

„The Walking Dead Season One” można zakupić w formie kodu i zainstalować na platformie PC oraz konsolach Sony i Microsoftu. Tytuł doczekał się też kontynuacji w postaci drugiego sezonu, który mniej skupia się na eksploracji świata, a jeszcze bardziej na wyborach dokonywanych przez gracza.

Wymagania systemowe „The Walking Dead Season One”

Minimalne:

 • System operacyjny: Windows XP
 • Procesor: Pentium 4 2.0 GHz lub jego odpowiednik
 • Pamięć: 3 GB RAM
 • Karta graficzna: ATI lub NVidia z 512 MB RAM
 • DirectX: 9.0c
 • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • System operacyjny: Windows 7
 • Procesor: Core 2 Duo 2 GHz lub jego odpowiednik
 • Pamięć: 3 GB RAM
 • Karta graficzna: ATI lub NVidia z 1024 MB RAM
 • DirectX: 9.0c
 • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Dostępność:

Gra „The Walking Dead Season One” dostępna jest na: PC, PS3, PS4, Xbox360, Xbox One.

Źródło okładki: www.telltalegames.com

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro