Testery perfum. Fakty i mity

Testery perfum. Fakty i mity

Któż nie lubi perfum? Najbardziej tych drogich, w przepięknych flakonach, które cieszą oko świetnym wzornictwem. Niestety, wiele z nich to duży wydatek. Niektórzy nie rezygnują jednak ze swoich ulubionych zapachów i decydują się na testery. Czy warto? Czym się różnią od właściwych produktów? Sprawdź najpopularniejsze fakty i mity na ich temat.

udostępnij

Monika JagłoMonika Jagło / 21-09-2017 / aktualizacja: 16-01-2019

Testery perfum są popularną opcją wśród amatorów pięknych woni, którzy nie chcą lub nie mogą wydać na ulubiony zapach kilkuset złotych. Są też dobrym pomysłem dla kogoś, kto dopiero testuje nowe perfumy i nie do końca jest przekonany o kupnie lub poszukuje tych idealnych dla siebie. Po co od razu inwestować dużą kwotę, jeśli można to zrobić mniejszym kosztem? Próbki i testery są w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem.

Pozostaje pytanie, czy są dokładnie tym samym produktem, który znajdziemy w profesjonalnych perfumeriach? Krążą na ich temat różne opinie, zarówno bardzo dobre, które chwalą trwałość i intensywność produktu, jak i te mniej pochlebne, które zarzucają im podrzędną jakość. Niektórzy twierdzą też, że są najzwyklejszymi podróbkami. Jak to właściwie z nimi jest?

Czym jest tester perfum?

Tester perfum jest dokładnie tym samym produktem, co jego odpowiednik w pięknym opakowaniu na półce w drogerii. Producenci udostępniają je w celach reklamowych, by klienci mogli ocenić na własnej skórze walory oferowanego produktu. Znajdziesz je na półkach w wielu profesjonalnych perfumeriach – zawartość flakonów i ich wygląd są dokładnie takie same, mają ten sam skład i moc. Niektórzy twierdzą, że testery pachną dłużej i są intensywniejsze. Nie jest to prawdą i na pewno nie leży to w interesie producenta. Który z nich chciałby tracić klientów, którzy zachęceni po wypróbowaniu testera kupują właściwy produkt i po czasie stwierdzają, że odbiega jakością od testera, pachnie o wiele słabiej i nie utrzymuje się na skórze?

Zobacz testery perfum i wód perfumowanych dla kobiet

Zamieszczanie innego produktu w tym samym flakonie byłoby również działaniem nielegalnym w rozumieniu prawa. Udowodnienie takiego procederu przez klienta mogłoby skutkować procesem oraz kryzysem wizerunkowym dla producenta. Pozostaje też kwestia techniczna – inny skład oznaczałby uruchomienie kolejnej linii technologicznej. Komu się to opłaca?

Czy wiesz, że...

Oferowanie produktu o tej samej nazwie, ale o innym składzie jest niezgodne z prawem. Dlatego też tester musi być w 100% identyczny pod względem składu i właściwości, co produkt niebędący testerem.

Czym różni się tester od właściwego produktu?

Bezsprzecznym faktem na temat testera jest to, że różni się wyglądem. Po zakupie takiego produktu w serwisie aukcyjnym czy gdziekolwiek klient musi być przygotowany na to, że otrzyma perfumy w zupełnie innym, prowizorycznie wyglądającym opakowaniu.

Jakie cechy pozwolą rozpoznać tester perfum?

  • Zazwyczaj produkt zapakowany jest w tekturowe pudełeczko w kolorze brązowym, szarym lub białym z napisem „Tester”.
  • Takie samo oznakowanie (napis, naklejka) może znajdować się na flakonie. Produktowi będzie brakowało również zewnętrznej folii oraz oryginalnego korka.
  • Testery są dostępne w pojemności 100 ml i ceną znacząco odbiegają od właściwego produktu.

Dlaczego? Odpowiedź masz właściwie powyżej – gorzej wyglądają. Producent nie inwestuje w ich przypadku w ozdobne pudełko i korek, a ono też niemało kosztuje, obniżając w ten sposób koszt produkcji. Przykładowo za flakon testerowych perfum Chanel Coco Mademoiselle zapłacisz około 130 zł, podczas gdy właściwy produkt kosztuje w perfumeriach ponad 600 zł.

Zobacz testery perfum i wód perfumowanych dla mężczyzn

Kupować czy nie?

Testery są idealnym produktem, jeśli kupujesz je dla siebie i nie jesteś zbytnio zainteresowana ich wyglądem. Istnieją miłośnicy perfum, którzy cenią je za wszystko, w tym również za piękne flakony i fantazyjne korki, które nieraz stanowią prawdziwą ozdobę półki w łazience lub toaletki. Dla przykładu zobacz, jak ciekawy flakon i korek ma Kenzo Jungle czy Marc Jacobs Decadence. Jeśli ci na tym nie zależy, czemu nie kupować?

Pamiętaj!

Uważaj na podróbki – testery są niestety często celem oszustów prawdopodobnie dlatego, że dużo łatwiej skopiować zwyczajne, szare opakowanie niż pudełko oryginalnych perfum! Zawsze sprawdź oryginalność produktu i kupuj "u sprawdzonego źródła". Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się ze sprzedającym i je wyjaśnić.

Z powodów estetycznych tester nie nadaje się również na prezent – możesz takim pozornie wybrakowanym produktem sprawić komuś przykrość, a tłumaczenie, że flakon skrywa dokładnie to samo, na niewiele się zda i niesmak pozostanie.

Tester perfum jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które lubią perfumy, często je kupują i lubią testować nowe zapachy. Dzięki testerom mogą to robić o wiele mniejszym kosztem. Jeśli zachowasz czujność, porównasz zapach, kolor oraz numer serii na spodzie buteleczki z kodami, które możesz zweryfikować, wpisując je na specjalnie do tego przeznaczonych stronach. Stań się szczęśliwym posiadaczem ulubionych perfum za ułamek ceny.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro