Test szczoteczki sonicznej FOREO LUNA mini 3
Zdaniem eksperta

Test szczoteczki sonicznej FOREO LUNA mini 3

Marka FOREO wypuściła na rynek trzecią generację swoich kultowych szczoteczek sonicznych do oczyszczania twarzy, wśród nich jest LUNA mini 3. Do tej pory pamiętam ekscytację, kiedy kilka lat temu kupiłam swoją pierwszą Lunę, była to właśnie wersja mini.

udostępnij

Ewa DankowskaEwa Dankowska / 24-09-2019

Od lat jestem wierna szczoteczkom sonicznym marki FOREO. Cenię sobie ich niezawodność (nie zacinają się ani nie zawieszają), a także długowieczność. Pierwsze zakupione przeze mnie urządzenie obecnie używa moja młodsza siostra – ma ono ponad 5 lat i nadal działa bez zarzutu. Czym więc zaskoczyła mnie najnowsza wersja urządzenia? Odpowiedź znajdziecie w tym teście.

Aplikacja FOREO na telefon

Od trzeciej edycji szczoteczki sonicznej marka wprowadziła odblokowanie urządzenia przed pierwszym użyciem za pomocą aplikacji. Proces ten daje gwarancję, że szczoteczka soniczna, którą kupiłaś, jest oryginalna.

W aplikacji ustawiasz moc pulsacji: od bardzo delikatnych, do całkiem intensywnych – poziomy od 1 do 12. Zazwyczaj używam zakresu od 4 do 9, w zależność od tego, czy moja skóra jest mniej czy bardziej wrażliwa. Możesz również wydłużyć lub skrócić czas cyklu mycia twarzy: od 30 do 120 sekund.

aplikacja

Aplikacja oferuje także bardzo przydatną opcję lokalizacji urządzenia. Otóż, gdy wrzucasz Lunę do kosmetyczki albo sportowej torby, może się ona gdzieś „zakopać”. W głowie kołatają się myśli, że zgubiłaś urządzenie i musisz przygotować się na nowy wydatek. Wtedy możesz włączyć funkcję „Znajdź moje urządzenie LUNA”, co uruchomi wibrację szczoteczki, którą na pewno usłyszysz.

Glow Boost – nowy tryb 30-sekundowego oczyszczania

Według badań FOREO aż 40% osób korzystających z siłowni nie myje twarzy po treningu. Jestem zszokowana tymi wynikami, gdyż nie wyobrażam sobie, aby po treningu nie umyć twarzy i ciała.

Równie ważne jest, aby przed treningiem pozbyć się z twarzy makijażu i zanieczyszczeń nawarstwiających się przez cały dzień, gdyż w połączeniu z potem tworzą one idealne środowisko do namnażania się bakterii, zapychania cery i pojawiania się niedoskonałości w formie podskórnych bulw, typowych pryszczy bądź wągrów.

glow boost

Marka FOREO, znając maksymę dzisiejszego społeczeństwa: „czas to pieniądz”, stworzyła Glow Boost. Jest to 30-sekundowy program, który pozwala na szybkie oczyszczenie twarzy za pomocą szczoteczki LUNA mini 3. W aplikacji możesz dostosować go do swoich potrzeb, np. przez wydłużenie czasu i intensywności pulsacji.

LUNA mini 3, jak i każda inna szczoteczka z serii LUNA od FOREO, umożliwia oczyszczenie twarzy, lecz nie demakijaż. Co oznacza, że przed treningiem usuwasz makijaż, np. chusteczką, a dopiero potem uruchamiasz szczoteczkę, by dokończyć oczyszczanie twarzy. Glow Boost włącza się przez dwukrotne wciśnięcie przycisku znajdującego się z tyłu urządzenia.

LUNA mini 3 – wrażenia z używania

Zanim zaczęłam używać Luny Mini 3, miałam w kosmetyczce szczoteczkę FOREO LUNA 2 do cery normalnej. Od razu zachwyciło mnie, jak miękka jest nowa generacja szczoteczki sonicznej. Pierwsze użycie było dokładnie takie samo jak lata temu – twarz stała się niezwykle gładka, a wrażenie miękkości podczas używania było fantastyczne. Luna Mini 3 jest jeszcze delikatniejsza dla cery niż poprzednie wersje szczoteczek FOREO.

Regularne używanie szczoteczki sonicznej likwiduje suche skórki. Jeżeli zmagasz się z wągrami, LUNA mini 3 wydobędzie zaskórniki na powierzchnię skóry, przez co łatwiej będzie Ci się ich pozbyć. Nie jest to urządzenie, które sprawi, że twoja cera stanie się nieskazitelna, ale przy wielotorowej pielęgnacji istnieje duża szansa, że będziesz cieszyła się piękną skórą twarzy. Myślę, że pulsacje, które wytwarza urządzenie, zmniejszają również częstotliwość pojawiania się zmarszczek.

test

LUNA mini 3 – kwestie techniczne

  • Jedno ładowanie szczoteczki sonicznej wystarcza aż na 400 użyć, co jest fenomenalnym wynikiem, po ładowarkę sięgamy naprawdę rzadko.
  • Dostępnych jest 5 kolorów urządzenia (fuksja, żółty, czarny, miętowy, jasnoróżowy), wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba.
  • Powierzchnia czyszczenia jest o 40% większa niż w FOREO LUNA mini 2.
  • Wypustki są o 25% bardziej miękkie (naprawdę daje się to wyczuć).
  • Wypustki są o 10% dłuższe, aby dotrzeć do każdego zakamarka twarzy oraz nosa.
  • Szczoteczka posiada ekspresowy tryb oczyszczania Glow Boost, włączany przez dwukrotne przyciśnięcie przycisku (nie wymaga on korzystania z aplikacji).

czy warto kupic

FOREO LUNA mini 3 – podsumowanie

Cóż mogę powiedzieć: cieszę się, że marka FOREO ulepsza swoje szczoteczki soniczne, aby były jeszcze bardziej funkcjonalne i delikatniejsze dla twarzy. Obecnie nie wyobrażam sobie już pielęgnacji bez używania testowanej szczoteczki. LUNA mini 3 sprawdzi się idealnie na siłownię i w podróż.

Jeżeli zastanawiasz się, czy może ona zastąpić pełnowymiarową wersję Luny, odpowiedź brzmi: tak. Z przodu posiada wypustki przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej i normalnej, a z tyłu do tłustej. Brakuje jej jedynie masażera, ale z osobistego doświadczenia wiem, że bardzo rzadko jest czas, który można poświęcić na masaż cery. Brak tej funkcji dla wielu osób będzie nieodczuwalny. Na koniec: pamiętaj, aby umyć twarz przed i po treningu, jeżeli chcesz się cieszyć ładną cerą.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro