Test smartwatcha Xblitz Touch
Zdaniem eksperta

Test smartwatcha Xblitz Touch

Lubisz biegać, jeździć na rowerze, ćwiczyć w siłowni? Jeśli tak, powinieneś zainwestować w zegarek sportowy, który wszystkie te aktywności pozwoli ci monitorować. Testujemy jeden z nich – budżetowy model Xblitz Touch.

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 23-06-2019

Sportowy smartwatch Xblitz Touch – dane techniczne

 • Funkcje: pomiar czasu, pomiar tętna, krokomierz, monitorowanie snu, licznik spalonych kalorii, funkcja „znajdź telefon”, funkcja powiadomień, funkcja „sport”, pomiar dystansu, stoper
 • Wyświetlacz: TFT 1,3” 240x240 px
 • Bluetooth: tak, wersja 4.2
 • Pamięć RAM/ROM: 64 kB (512 kB flash) / 16 mB
 • Wymiary: 42 mm x 36 mm x 10 mm
 • Wodoodporność: tak, norma IP68
 • Zasilanie: bateria 180 mAh
 • Czas pracy: standby – do 15 dni / użytkowanie: 5–7 dni
 • Gwarancja: 2 lata
 • Aplikacja: Wearhealth – Android Market i Apple Store

Xblitz Touch pudełko

Co potrafi Xblitz Touch?

Xblitz Touch to zegarek sportowy, pomaga zatem monitorować różne aktywności fizyczne w ciągu dnia, ale również sen w nocy. Oznacza to, że smartwatch jest przydatny praktycznie przez całą dobę.

Xblitz Touch monitorowanie aktywności fizycznej

Co dokładnie potrafi Xblitz Touch? W zegarek wbudowano funkcję pomiaru czasu, dzięki czemu możemy kontrolować czas treningu. Pomiar tętna przyda się z kolei do dostosowania tempa i intensywności naszego treningu. Ta funkcja działa w Xblitz Touch bardzo sprawnie i realnie pozwala kontrolować strefę naszego tętna, które odpowiednio dobrane zwiększa skuteczność naszego treningu. Chcąc zrzucić wagę mogłem z pomocą smartwatcha marki Xblitz pilnować, aby tętno było optymalne pod spalanie tkanki tłuszczowej, czyli ok. 60-70% HRmax, przy czym HRmax to liczba 220 pomniejszona o nasz wiek.

Xblitz pomiar czasu

Wbudowany w Xblitz Touch krokomierz pozwoli określić liczbę kroków wykonaną w ciągu całego dnia. Ponieważ ruch jest zdrowy dla organizmu, uznaje się, że każdego dnia powinniśmy wykonać minimum kilka tysięcy kroków. Mowa tutaj o spokojnym chodzie w umiarkowanym tempie, a nie biegu – to właśnie krokomierz pozwoli zmierzyć. Niestety podczas testów zauważyłem, że Xblitz Touch ma tendencję do pokazywania przekłamanych wyników – zazwyczaj pokazuje zbyt dużo kroków, szczególnie gdy wynik porównamy do droższego, bardziej precyzyjnego smartwatcha. W ciągu całego dnia Xblitz Touch potrafi policzyć nawet o 30-40% więcej wykonanych kroków niż używany przeze mnie na co dzień Samsung Gear S3. To niestety bardzo duże przekłamanie.

Xblitz Touch krokomierz

Xblitz Touch potrafi mierzyć przebyty dystans – ta funkcja pozwoli na precyzyjne określenie, czy przebiegliśmy już zaplanowany wcześniej dystans, np. 5 czy 10 km. Oprócz powyższych opcji zegarek sportowy Xblitz Touch ma stoper, przydatny do kontroli czasu treningu – biegu, jazdy na rowerze czy kolejnych powtórzeń serii ćwiczeń w siłowni.

Xblitz Touch dystans

Zazwyczaj celem aktywności fizycznej jest poprawa kondycji i chęć dbania o zdrowie, ale często również zrzucenie wagi i poprawa sylwetki. Tutaj nieceniona okaże się kolejna funkcja zegarka Xblitz Touch – licznik spalonych kalorii. Dzięki niemu dowiemy się, jak efektywny był nasz trening, ale nie tylko. Z czasem taka wiedza pozwoli lepiej kontrolować spożywane kalorie, gdyż dokładnie wiemy, jak wiele wysiłku będzie nas później kosztować ich spalenie.

Xblitz Touch licznik kalorii

Superwygodny w noszeniu

Pierwszy kontakt ze sportowym zegarkiem Xblitz Touch to fantastycznie miłe doznanie. Wszystko za sprawą paska tego modelu smartwatcha. To niezwykle miękki i miły w dotyku. Po założeniu zegarka na rękę wręcz idealnie dopasowuje się do nadgarstka.

Xblitz Touch na nadgarstku

Tak dobre dopasowanie jest po części również zasługą gęsto usytuowanych otworów służących do zapięcia paska, przez co swobodnie można regulować jego długość i dopasować precyzyjnie do każdego rozmiaru ręki. Pasek Xblitz Touch jest bardzo wygodny – to duża zaleta tego zegarka.

Xblitz Touch dopasowanie

Ogromnym plusem jest również niska waga zegarka Xblitz Touch. Po założeniu smartwatcha praktycznie nie czujemy, że mamy coś na ręku. Jest to szczególnie ważne podczas treningu. Mam bezpośrednie porównanie do popularnego i wiele droższego smartwatcha Samsung Gear S3, który podczas biegania jest odczuwalnie cięższy, a na fabrycznym pasku skórzanym również mniej wygodny. Gdy biegniemy, skaczemy, jeździmy na rowerze czy wykonujemy ćwiczenia w siłowni, Xblitz Touch znajdujący się na ręku jest praktycznie nieodczuwalny.

Xblitz Touch waga zegarka

Mniej wygodny w obsłudze

Jak wskazuje nazwa, Xblitz Touch to zegarek z ekranem dotykowym. Niestety, w przeciwieństwie do ekranów ze smartfonów czy tabletów, do których przywykliśmy, w tym modelu smartwatcha dotykowy jest tylko jeden punkt wyświetlacza. Co to oznacza w praktyce? Szczerze powiedziawszy, niezbyt wygodną obsługę.

Menu zegarka jest wyświetlane na kolorowym ekranie o przekątnej 1,3 cala, którego rozdzielczość wynosi 240x240 pikseli. Kolejne funkcje smartwatcha Xblitz Touch są ilustrowane ikonkami, które przewijamy ruchem palca w prawo, w lewo lub kliknięciem w dolnym obszarze wyświetlacza.

Xblitz Touch ekran

Jeśli chcemy dotrzeć do wybranej opcji, ale przewiniemy palcem za daleko, nie mamy możliwości szybkiego powrotu do poprzedniej pozycji – musimy przeklikać się przez wszystkie kolejne funkcje. Brakuje tu opcji „wstecz”. Moim zdaniem przewijanie powinno być możliwe w obie strony, wówczas problem ten by nie występował, a obsługa byłaby znacznie wygodniejsza.

Na szczęście o wiele wygodniejsze jest ładowanie smartwatcha Xblitz Touch. A to za sprawą magnetycznej końcówce kabla USB służącego do ładowania, który wystarczy zbliżyć do tylnej części zegarka, po czym automatycznie „wskakuje” on na swoje miejsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy szukać wtyczki do włożenia kabelka, wystarczy szybko i sprawnie podłączyć urządzenie do źródła zasilania.

Xblitz Touch źródło zasilania

Bateria użyta w sportowym zegarku Xblitz Touch ma pojemność 180 mAh. W praktyce oznacza to działanie smartwatcha na jednym ładowaniu nawet przez kilka dni! Wszystko zależy od liczby i długości aktywności fizycznych, jednak 4 dni na jednym ładowaniu to naprawdę nie jest wielki wyczyn dla Xblitz Touch. W czasach gdy telefon musimy ładować nawet częściej niż raz dziennie, to znakomity wynik.

Xblitz Touch w opakowaniu

Podsumowanie

Xblitz Touch to zegarek sportowy, który pozwala monitorować aktywność fizyczną podczas dnia oraz wydajność snu w nocy. Urządzenie jest solidnie wykonane, ładnie wygląda i znakomicie leży na ręku. Niestety jego obsługa jest niezbyt wygodna, a wskazania bywają mało precyzyjne. Na szczęście cena tego modelu nie wydaje się zbyt wygórowana.

ZALETY

 • Dużo funkcji pozwalających monitorować aktywność fizyczną
 • Bardzo wygodny pasek
 • Wygodne ładowanie dzięki uchwytowi magnetycznemu
 • Możliwość sparowania z aplikacją na telefonie

WADY

 • Przewijanie menu tylko w jedną stronę
 • Mało precyzyjne wskazania np. krokomierza
Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro